Metamorfoza 53-metrowej "Ruderki" w dwa miętowe mieszkania

Metamorfoza 53-metrowej „Ruderki” w dwa miętowe mieszkania

Idea wnętrza, w którym dobrze się żyje, a klimat ciepłego letniego wieczoru trwa cały rok stanowiła myśl przewodnią przedstawionego projektu. Zadaniem Oli Dąbrówki z GOOD VIBES Interiors była metamorfoza mieszkania, pieszczotliwie nazwanego przez nią „Ruderką”, w dwa niezależne lokale. Projektantka chciała wykreować miejsce, gdzie odnajduje się równowagę, relaksuje i po prostu przyjemnie mieszka. Właśnie dlatego postawiła na pastelową kolorystykę od progu wprowadzającą w dobry nastrój, naturalne materiały i tropikalne akcenty. Nie zabrakło również urokliwego balkonu, na którym z przyjemnością można pić poranną kawę i kontemplować otaczającą przyrodę. Zapraszamy do wnętrz po generalnej metamorfozie, gdzie lato trwa cały rok. 

GOOD VIBES Interiors
Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Yassen Hristov www.yassenhristov.com

Wnętrza w kolorach mięty | Najpiękniejsze projekty architektów

Metamorfoza 2 w 1

Spektakularne metamorfozy i przywracanie blasku zapomnianym wnętrzom, to ulubione tematy projektowe Oli Dąbrówki i jej kameralnego studia GOOD VIBES Interiors. Pracownia oferuje kompleksową obsługę obejmującą, poza samym projektem, również nadzór autorski, koordynację zakupów oraz końcową pełną stylizację. Tak szeroki zakres prac pozwala nie tylko stworzyć wystrój, ale i dobry nastrój wnętrz. Idealną ilustracją credo GOOD VIBES Interiors jest metamorfoza mieszkania pod wynajem. Lokal o powierzchni 53m2 nie był remontowany od 40 lat i straszył od samego wejścia. Było tutaj smutno, ponuro z dominacją przygnębiających odcieni brązu i rozsypującymi się ścianami. Inwestycja zakładała podzielenie mieszkania na dwa mniejsze. Jedno typu studio oraz drugie składające się ze strefy dziennej i odrębnej sypialni. Pod względem wizualnym powstały dwie bliźniacze przestrzenie o bazie barwnej w postaci pięknego, zgaszonego koloru mięty, której towarzyszą wesołe pastele.

Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Yassen Hristov www.yassenhristov.com

Miejsce do dobrego życia

Ola Dąbrówka podkreśla, że głównym wyzwaniem przy tworzeniu mieszkań pod inwestycję są zawsze dwa czynniki: czas i budżet. Dlatego podczas pracy korzysta w głównej mierze z powszechnie dostępnych elementów, a kluczem do sukcesu jest ich świadome połączenie. Konsekwencja w dążeniu do spójności i wierność założonej koncepcji w połączeniu z odrobiną odwagi gwarantują, że najemca, czy nowy właściciel dostanie dom, w którym będzie odnajdywać równowagę i relaksować się z błogim uśmiechem na twarzy. Mieszkania po metamorfozie GOOD VIBES Interiors wypełnia pozytywna energia i letni luz. Serem wnętrz jest miętowa strefa dzienna. Funkcjonalny aneks kuchenny o białych frontach, rozpromieniają płytki typu zellige, znajdujące się nad blatem roboczym. Drewno na blacie oraz jasne deski na podłodze, wprowadzają do wnętrza naturę i nadają mu przytulności. Ciekawym akcentem w jednym z mieszkań jest narożnik w odcieniu zgaszonej czerwieni, który harmonijnie współgra z miętowym tłem.

GOOD VIBES Interiors
Balkon w pięknym otoczeniu przyrody.| Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Yassen Hristov www.yassenhristov.com

Balkon w bloku – urządzamy miejską oazę | Inspiracje i wybór produktów

Prywatne tropiki

Kropką nad i wakacyjnej aranżacji wnętrz jest łazienka. Tutaj projektantka stworzyła prawdziwy tropikalny azyl. Podłoga została pokryta płytkami imitującymi drewno, natomiast na ścianie znalazła się tapeta z motywem palm i egzotycznych kwiatów. Dzięki zastosowaniu prysznica typu walk-in, wydzielonego transparentnym parawanem, udało się stworzyć przestronną strefę kąpielową. Zgaszony odcień mięty przełamano nieoczywistym czerwonym kolorem. Pojawił się on pod postacią szafki podumywalkowej. Lekka metalowa konstrukcja posiada sporo miejsca na kosmetyki, a jednocześnie nie przytłacza niewielkiej przestrzeni. Natomiast nad umywalką zawisło duże okrągłe lustro. Kolorowa i optymistyczna przestrzeń wręcz zaprasza do relaksujących rytuałów i wprawia w dobry nastrój. 

GOOD VIBES Interiors
Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Yassen Hristov www.yassenhristov.com

Projekt: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka
WWW: https://goodvibesinteriors.pl/
Zdjęcia: Yassen Hristov | http://yassenhristov.com/

Zapytaj // naszego eksperta

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków