Dom 45m2, który jest tańszy niż kawalerka, droga do niezależności | IH - Internity Home

Dom 45m2, który jest tańszy niż kawalerka, droga do niezależności

Droga do niezależności

Ten mikrodom można postawić w trzy dni bez pozwolenia na budowę. Wnętrze jest nowoczesne, funkcjonalne a ma zaledwie 45m2. 

ZALETY DOMU: 

  • zużywa energię, którą produkujemy – dom SOLACE korzysta z energii wytworzonej przez panele fotowoltaiczne.
  • niski koszt – SOLACE to inwestycja, która nie wymaga zadłużenia na kilkadziesiąt lat.
  • dom całoroczny – SOLACE to trwały dom, który będzie służył Ci przez wiele lat, o każdej porze roku.
Dom 45 m2 tańszy niż kawalerka
Dom 45 m2 tańszy niż kawalerka

Zainwestować w mikrodom czy małe mieszkanie? To jest pytanie, które stawiamy sobie przy szukaniu dachu nad głową w przestępnej cenie. Na potrzeby rynku wychodzi firma Solac House ze swoją propozycją domu. 

Założenie jest proste – budowa domu wcale nie musi być długim i kosztownym procesem. Wszystko, co niezbędne do jego postawienia jest dostarczane przyszłemu właścicielowi w jednym kontenerze. Kompaktowość to jednak tylko jedna z długiej listy zalet projektu Solace House.

Elegacka jadalnia w domu Solac
Elegacka jadalnia w domu Solac

Mikrodom tańszy od kawalerki

Całoroczny dom SOLACE można postawić bez pozwolenia na budowę w zaledwie trzy dni. Rozwiązanie jest kombinacją efektywnej termoizolacji, odpowiednich urządzeń grzewczych i wentylacyjnych oraz konstrukcji płytowej nowego typu. Jeden model budynku, a co za tym idzie – zestaw powtarzalnych elementów sprawiają, że jest on szybki i tani w produkcji. Przez to może być ciekawą alternatywą dla wielu młodych osób, które stoją przed decyzją o zakupie swojego pierwszego własnego lokum, a mają na uwadze dobro środowiska. Powierzchnia budynku wynosi 35 m2, dzięki antresoli przestrzeń mieszkalna została powiększona o 10 m2, przez co wynosi ona w sumie 45 m2. Jego koszt to zaledwie 100 tys. zł. To połowa kosztów budowy tradycyjnego domu o powierzchni poniżej 100 m2. To także mniej niż kosztuje kawalerka, za którą w większych polskich miastach, w zależności od metrażu i lokalizacji, trzeba zapłacić między 150 tys. zł a 250 tys. zł.

Funkcjonalny salon w małym domu Solac
Funkcjonalny salon w małym domu Solac
Funkcjonalne urządzenie domu
Funkcjonalne urządzenie domu

Organem wspierającym startup Solace House jest Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Projekt zdobył też patronat Miasta Stołecznego Warszawy.

Dom ekspozycyjny stanął 26 września w Warszawie, przy ul. Rektorskiej 4 jest otwarty dla potencjalnych klientów. Osoby zainteresowane zakupem budynku będą mogły sprawdzić, jak czują się w przestrzeni SOLACE i zdecydować, czy jest to rozwiązanie, w którym chcą zamieszkać w przyszłości. Zapraszamy!

JAK URZĄDZIĆ DOM 

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków