Inspiracja tygodnia: pastele, lastryko i drewno | Projekt: COI

Inspiracja tygodnia: pastele, lastryko i drewno | Projekt: COI

Ten inspirujący projekt autorstwa pracowni COI, stanowi ciekawe podsumowanie najnowszych trendów wnętrzarskich. Kolor nadal będzie odgrywał ważną rolę, a dominującym spektrum barw będą pastele, w tym popularny Neo Mint. Intensywne odcienie występują w roli akcentów, podkreślając delikatność pastelowych tonacji. W nowych aranżacjach zobaczymy materiały takie jak kolorowe lastryko, drewno i płytki 3D. Inspiracje z lat 80. oraz stylem Memphis będą ujawniać się w obłych kształtach, wykorzystywaniu motywu łuków oraz odważnych połączeniach wzorów i faktur. Jeśli poszukujecie pomysłów na wystrój swojego wnętrza, projekt pracowni COI z pewnością dostarczy wielu interesujących inspiracji.

Kontrastowe połączenie materiałów i faktur, będzie coraz częściej pojawiało się we wnętrzach. | Projekt: COI Pracownia Architektury Wnętrz

Kolory i materiały

Projekt koncepcyjny apartamentu o powierzchni 35 m2, nawiązuje do nowoczesnej stylistyki. Przewodnim motywem są pastele: mięta i pudrowy róż zestawione z bielą. Ich subtelność podkreślają akcenty w nasyconych barwach – puf w Classic Blue oraz burgundowy świecznik. Nadają one tempo stonowanej palecie kolorystycznej. Aranżacji towarzyszą różnorodne materiały: drewno, lastryko, a w roli dodatków występuje złoto. Tkaniny obiciowe posiadają wyraźna fakturę, zbliżoną do sztruksu. Tego typu tapicerka pojawiła się w zeszłym roku i zyskuje coraz większą popularność. Bardzo charakterystyczny dla wnętrza jest kontrast powierzchni, gładkich i strukturalnych. Żłobione, drewniane panele zostały użyte jako oryginalna lamperia. Tego typu dekoracje ścienną zastosowano również w sypialni, gdzie użyto płyt o strukturze harmonijki.

Pastele wyrażają dążenie do nowoczesności we wnętrzach. | COI Pracownia Architektury Wnętrz

Inspiracje – jak szybko odmienić mieszkanie na wiosnę 2020

Tkanina obiciowa o fakturze sztruksu, zyskuje coraz większą popularność. | Proj.: COI Pracownia Architektury Wnętrz

Dodatki tekstylne to szybki sposób na metamorfozę wnętrza. W Showroomach grupy Internity Home oferujemy usługi związane z dekoracją okien. Nasz specjalista pomoże Ci na wszystkich etapach: wyboru tkanin, systemu mocowań, a nawet montażu. Współpracujemy również z pracowniami, szyjącymi poduchy dekoracyjne i obicia meblowe.

Pastele, lastryko i drewno – wszytko czy nic?

Pastele we wnętrzach przeszły daleką drogę: od pokojów dziecięcych do total looku, stanowiącego synonim nowoczesności. Wykorzystanie tej palety barwnej wprowadza do pomieszczenia poczucie spokoju, bezpieczeństwa i relaksuje wzrok. Pastele współgrają z każdym stylem od minimalizmu po glamour, więc stanowią bardzo uniwersalną bazę. Lastryko to materiał, który zaczął pojawiać się w 2018 roku po latach banicji, a obecnie jest jedną z najpopularniejszych tekstur. Natomiast drewno jest materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody. Połączenie tych trzech elementów we wnętrzu sprawia, że aranżacja zyskuje nowoczesny, a zarazem bardzo przytulny charakter. Być może nie każdego przekonuje zestawienie zaproponowane przez COI, choć nie można odmówić mu wyjątkowego uroku. Jednak inspiracja jest po to, by wybierać z niej to, co najbardziej do nas pasuje. Chcąc wprowadzić zmiany we własnych czterech kątach, możemy postawić na pastelowe tekstylia. Monochromatyczne wnętrze zyska, dzięki dodaniu do niego akcentu lastryko, np. w postaci blatu stołu. Natomiast lamperia z oryginalnych paneli drewnianych, stanowi praktyczną i piękną dekoracje ściany.

Sypialnia z oryginalną lamperię w postaci paneli o fakturze „harmonijki”. | COI Pracownia Architektury Wnętrz

Zainspiruj się!

Najważniejsze przy aranżowaniu własnego wnętrza jest to, by nie podążać ślepo za trendami. Nasz dom to nasz azyl i musimy się czuć w nim dobrze. Projekt COI to znakomity zbór inspiracji, z którego można wybrać elementy, najbardziej odpowiadające naszemu gustowi. Zobacz produkty z oferty Internity Home, wybrane przez naszego stylistę i odmień swoje wnętrze na nadchodzący sezon.

COI Pracownia Architektury Wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków