Inspiracja tygodnia: pastele, lastryko i drewno | Projekt: COI

Sezon wiosenny nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim mnóstwo nowych trendów. Wiele artykułów z mijającego tygodnia poświęciliśmy zagadnieniom związanymi z nowościami w branży, w tym palecie Pantone na wiosnę 2020. Dziś mamy dla was wpis inspiracyjny, stanowiący krótkie podsumowanie przedstawianych przez nas tendencji. Został on zilustrowany projektem pracowni COI, który jest kwintesencją tego, co będzie się pojawiało w aranżacjach wnętrz. Kolor nadal będzie chętnie wykorzystywany, natomiast spektrum barwne zdominują pastele, w tym Neo Mint. Nasycone barwy będą jedynie akcentem, podkreślającym subtelność pasteli. W materiałach zobaczymy kolorowe lastryko, drewno i płytki 3D. Inspiracje latami 80. i stylem Memphis, będą ujawniać się w obłych kształtach mebli, wykorzystywaniem motywu łuków oraz odważnych połączeniach wzorów i faktur. Jeśli poszukujecie pomysłów na swoje wnętrze, projekt pracowni COI z pewnością przyniesie wiele ciekawych pomysłów. 

Kontrastowe połączenie materiałów i faktur, będzie coraz częściej pojawiało się we wnętrzach. | Projekt: COI Pracownia Architektury Wnętrz

Kolory i materiały

Projekt koncepcyjny apartamentu o powierzchni 35 m2, nawiązuje do nowoczesnej stylistyki. Przewodnim motywem są pastele: mięta i pudrowy róż zestawione z bielą. Ich subtelność podkreślają akcenty w nasyconych barwach – puf w Classic Blue oraz burgundowy świecznik. Nadają one tempo stonowanej palecie kolorystycznej. Aranżacji towarzyszą różnorodne materiały: drewno, lastryko, a w roli dodatków występuje złoto. Tkaniny obiciowe posiadają wyraźna fakturę, zbliżoną do sztruksu. Tego typu tapicerka pojawiła się w zeszłym roku i zyskuje coraz większą popularność. Bardzo charakterystyczny dla wnętrza jest kontrast powierzchni, gładkich i strukturalnych. Żłobione, drewniane panele zostały użyte jako oryginalna lamperia. Tego typu dekoracje ścienną zastosowano również w sypialni, gdzie użyto płyt o strukturze harmonijki. 

Pastele wyrażają dążenie do nowoczesności we wnętrzach. | COI Pracownia Architektury Wnętrz

Inspiracje – jak szybko odmienić mieszkanie na wiosnę 2020

Tkanina obiciowa o fakturze sztruksu, zyskuje coraz większą popularność. | Proj.: COI Pracownia Architektury Wnętrz

Dodatki tekstylne to szybki sposób na metamorfozę wnętrza. W Showroomach grupy Internity Home oferujemy usługi związane z dekoracją okien. Nasz specjalista pomoże Ci na wszystkich etapach: wyboru tkanin, systemu mocowań, a nawet montażu. Współpracujemy również z pracowniami, szyjącymi poduchy dekoracyjne i obicia meblowe.

Pastele, lastryko i drewno – wszytko czy nic? 

Pastele we wnętrzach przeszły daleką drogę: od pokojów dziecięcych do total looku, stanowiącego synonim nowoczesności. Wykorzystanie tej palety barwnej wprowadza do pomieszczenia poczucie spokoju, bezpieczeństwa i relaksuje wzrok. Pastele współgrają z każdym stylem od minimalizmu po glamour, więc stanowią bardzo uniwersalną bazę. Lastryko to materiał, który zaczął pojawiać się w 2018 roku po latach banicji, a obecnie jest jedną z najpopularniejszych tekstur. Natomiast drewno jest materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody. Połączenie tych trzech elementów we wnętrzu sprawia, że aranżacja zyskuje nowoczesny, a zarazem bardzo przytulny charakter. Być może nie każdego przekonuje zestawienie zaproponowane przez COI, choć nie można odmówić mu wyjątkowego uroku. Jednak inspiracja jest po to, by wybierać z niej to, co najbardziej do nas pasuje. Chcąc wprowadzić zmiany we własnych czterech kątach, możemy postawić na pastelowe tekstylia. Monochromatyczne wnętrze zyska, dzięki dodaniu do niego akcentu lastryko, np. w postaci blatu stołu. Natomiast lamperia z oryginalnych paneli drewnianych, stanowi praktyczną i piękną dekoracje ściany. 

Sypialnia z oryginalną lamperię w postaci paneli o fakturze „harmonijki”. | COI Pracownia Architektury Wnętrz

Zainspiruj się!

Najważniejsze przy aranżowaniu własnego wnętrza jest to, by nie podążać ślepo za trendami. Nasz dom to nasz azyl i musimy się czuć w nim dobrze. Projekt COI to znakomity zbór inspiracji, z którego można wybrać elementy, najbardziej odpowiadające naszemu gustowi. Zobacz produkty z oferty Internity Home, wybrane przez naszego stylistę i odmień swoje wnętrze na nadchodzący sezon.

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków