Jak będziemy oświetlać swoje wnętrza w 2022 roku? | TOP 5 trendów

Jak będziemy oświetlać swoje wnętrza w 2022 roku? | TOP 5 trendów

Przewidywania trendów na nadchodzący rok 2022, trwają w najlepsze. Dzisiaj nasza Redakcja przygotowała zestawienie najciekawszych trendów, które zdominują branże oświetlenia. Zapraszamy do sprawdzenia jak będziemy oświetlać swoje domy.

 

1. Inteligentne rozwiązania

Technologia pomaga i wyręcza nas w wielu codziennych czynnościach. Wykorzystujemy ją również w sprzętach, będących wyposażeniem naszych domów. Polska marka SternLight uważnie obserwuje współczesne potrzeby użytkowników, dlatego w jej ofercie znajduje się oświetlenie sterowane bezprzewodowo. Jeden z najpopularniejszych produktów brandu, czyli system magnetyczny ARCHLINES jest dostępny z opcją Bluetooth. Rozwiązanie to pozwala na maksymalne dopasowanie natężenia światła do naszych aktualnych potrzeb, a to wszystko za sprawą aplikacji w naszym telefonie czy tablecie. Dodatkowo aplikacja posiada wiele rozbudowanych funkcji, umożliwiających tworzenie scenariuszy świetlnych, ustawianie timerów czy dodania czujnika ruchu.  System sterowania bezprzewodowego jest w tej chwili światowym standardem, więc jest możliwość rozszerzenia zakresu sterowania o całe pozostałe oświetlenie, które chcemy mieć we wnętrzu (dekoracyjne, techniczne, punktowe, natynkowe, podłogowe, kinkiety etc.). Systemem ARCHLINES można sterować za pośrednictwem aplikacji Casambi, równolegle poprzez urządzenie mobilne, pilot, ale także tradycyjny włącznik.

wnętrza 2022
wnętrza 2022
Systemem ARCHLINES można sterować za pośrednictwem aplikacji Casambi, równolegle poprzez urządzenie mobilne, pilot, ale także tradycyjny włącznik.

2. Azjatyckie origami 

Popularność stylu japandi nie maleje, a wraz z nim zainteresowanie elementami inspirowanymi sztuką wschodu. Papierowe lampy, które rozsławił pod koniec lat 60., artysta Isamu Noguchi, powracają w niezliczonych wariacjach. Wiele marek oświetleniowych tworzy projekty, których źródło można upatrywać w słynnym lampionie Akari, stworzonym przez Naguchiego. Papierowe dzieła sztuki uzupełniają nie tylko aranżacje w stylu japandi, ale i estetykę związaną z biophilic design. 

Inspiracje estetyką i filozofią wschodu | Koncept na wnętrze

wnętrza 2022
Interior design: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra Photography: Jola Skóra Syling: Anna Olga CHmielewska
wnętrza 2022
Lampy z kolekcji Formakami marki &Tradition

3. Minimalistyczna biżuteria domu

Oświetlenie o biżuteryjnym charakterze, wybrzmiewa w minimalistycznych przestrzeniach. Tam, gdzie wyposażenie wnętrz, oparte jest na bardzo surowej selekcji, lampy stanowią istotny element całości. Szczególnie modele w złotym wykończeniu, zwracają na siebie uwagę i podobnie jak naszyjnik czy kolczyki, dopełniają stylizację. 

Biżuteria wnętrz – złote akcesoria, które odmienią twój dom

lmapa z kolekcji Reflection marki Bolia.
CVL Luminaires – kolekcja QUATORZE JUILLET Girlanda świetlna

4. Ikony designu

Zwolennicy ponadczasowych wnętrz oraz miłośnicy dobrego designu wiedzą, że ikoniczne modele lamp nigdy nie wychodzą z mody. Jednocześnie ich wartość, wraz z upływem czasu wzrasta. Wiele brandów oświetleniowych o długiej tradycji, produkuje słynne projekty w niemal niezmienionej formie od dekad. Można tu przywołać takie marki jak Louis Poulsen, Flos czy Gubi, których lampy cieszą się nieustającą popularnością i na stałe, weszły do kanonu designu.

wnętrza 2022
Lampa PH marki Louis Poulsen w projekcie pracowni Harpa; fot.: NPA PHOTOGRAPHY
wnętrza 2022
Model IC marki FLos w projekcie la folie studio Natalia Malarska, zdj. Michał Mrowiec
wnętrza 2022
Lampy Multi Lite Gubi w projekcie Na Antresoli; Fot.: @mateuszszeliga.pl

5. Plecionki w klimacie boho

Plecione klosze lamp dominują w aranżacjach wnętrz od dwóch lat i utrzymają swoją silną pozycję w nadchodzącym roku. Modele te dopełniają swobodną stylistykę boho i etno. Sprawdzą się również w minimalistycznych, skandynawskich czy rustykalnych wnętrzach. Modele inspirowane wakacyjnymi destynacjami i rękodziełem znamiennym min. dla terenów Afryki oraz Azji idealnie wpisują się w obecne trendy związane z wykorzystaniem we wnętrzach naturalnych materiałów, kolorów ziemi i plecionek. 

wnętrza 2022
Proj.: Odwzorowanie; Fot.: Tomo Yarmush
Julia Zembrzuska | Studio METRY | Fot.: @Kąty Proste – fotografia wnętrz.
Proj: Linie w Przestrzeni

Zapytaj // naszego eksperta

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków