Pinterest to platforma do kolekcjonowania materiałów wizualnych, którą w redakcji Internity Home wprost uwielbiamy. Właśnie tam zbieramy najciekawsze projekty wnętrz i zapisujemy zdjęcia z naszych artykułów. Najpopularniejsze trendy łazienkowe, przedstawione w dzisiejszym wpisie, to autorski ranking. Został stworzony na postawie ilości pinów, dodawanych do sekcji tablicy, poświęconej aranżacjom łazienek. Koniecznie sprawdźcie selekcję inspiracji i projektów architektów, wybraną spośród milionów pinów, przez redaktorki bloga Internity Home. Jeśli właśnie jesteście w trakcie wykańczania domu lub remontu i poszukujecie pomysłów na własny salon kąpielowy, to świetnie trafiliście 🙂 

Na naszym Pintereście czeka Cię codzienna dawka inspiracji i pięknych wnętrz.

1. Kolorowa łazienka

Wraz z rosnącą popularnością koloru we wnętrzach, który wypiera monochromatyczny styl skandynawski, zauważamy przenikanie tej tendencji do łazienek. Architekci coraz częściej zachęcają do odważnych kontrastów. Zabawa kolorem to nie tylko płytki, ale i meble, ceramika oraz armatura. 

Proj. PB Studio, fot.: Hanna Połczyska, kroniki studio

Polska marka HushLab, dostępna wyłącznie w showroomach grupy Internity Home, uważnie przygląda się aktualnym trendom. Dlatego też w jej ofercie znalazła się linia kolorowej ceramiki. Takie umywalki to świetnie uzupełnienie każdej łazienki, nawet tej w klasycznych kolorach. 

Proj.: Na antresoli, fot.: Anna Orłowska

źródło: wwww.honestlywtf.com

źródło: wwww.honestlywtf.com

Zobacz więcej pomysłów na kolorową ŁAZIENKĘ

2. Czarna łazienka

Drugie miejsce naszego rankingu zajęły czarne łazienki, będące oczywistą opozycją wobec barwnego trendu. Najpopularniejsze trendy łazienkowe według Pinteresta Internity Home wskazują, że ciemne barwy mają niemal tylu samo zwolenników, co biała klasyka. Zapewne dlatego, że pozwalają na stworzenie eleganckiego i tajemniczego wnętrza.

Poj. Justyna Wasiluk (Home And Wood)

Sprawdź naszą selekcję czarnych łazienek

Źródł: www.adoremagazine.com

Czarny total look to rozwiązanie dla szczęśliwych posiadaczy dużych łazienek, jednak nawet w małych wnętrzach można wykorzystać tą barwę. Więcej o tym, jak urządzić łazienkę w kolorze czarnym znajdziecie TUTAJ.

Czarna łazienka Peka Studio

Proj.: Peka Studio

3. Wzorzyste płytki

Projekty architektów udowodniają, że Polacy pokochali wzorzyste płytki, szczególnie te o marokańskim rodowodzie. Wzorzyste płytki stanowią oryginalny akcent barwny monochromatycznych aranżacji i wprowadzają motyw zabawy nawet do najbardziej klasycznych wnętrz. Sceptycznie nastawionym podpowiadamy, że wzorem najlepiej pokrywać tylko jedną powierzchnie: ścianę lub podłogę, a najmniej odważni mogą użyć płytek z marokańskim motywem np. tylko pod prysznicem. 

Proj.: Agnieszka Pudlik

WZORZYSTE ŁAZIENKI – WYBÓR PŁYTEK I IDEALNY DOBÓR CERAMIKI

Proj. Na Antresoli

Proj. Odwzorowanie

4. Łazienka w bieli i drewnie

Najbardziej klasyczny i bezpieczny wybór zajął czwarte miejsce w naszym pinterestowym rankingu. Zapewne dlatego, że jeśli chodzi o aranżacje wnętrz, nie jesteśmy zbyt zachowawcze. Jednak doceniamy piękno zaklęte w nieśmiertelnej maksymie „less is more” i łazienki z wykorzystaniem bieli oraz drewna, nie pozostają nam obojętne. Szczególnie jeśli ozdabiają je zielone rośliny, wprowadzające organiczny charakter. 

Łazienka w stylu domku na plaży | Źródło @tam_i_tu

Wielu z nas traktuje łazienkę jako najbardziej intymne miejsce w domu, gdzie można się zrelaksować po całym dniu. Klasyczna aranżacja w bieli i drewnie, z pewnością ułatwi zbudowanie atmosfery odprężenia, szczególnie jeśli urządzając salon kąpielowy pójdziemy w kierunku trendu organicznego. Jak to zrobić? Sprawdźcie TUTAJ.  

źródło: www.archdaily.com

Proj. IT Grupa

5. Kobieca łazienka

Może to zabrzmi banalnie, szczególnie jeśli chodzi o osoby związane z tematyką designu, ale róż jest dla nas obowiązkowy, jeśli chodzi o łazienkę mającą stanowić kobiecą oaze. Zawsze możemy złożyć to na karb trendu kolorystycznego, związanego z Living Coral i Millennial Pink, ale chyba wiele kobiet widzi się w łazience zdominowanej przez róż. Natomiast projekt łazienki autorstwa NOWW Studio, udowadnia, że kobieca łazienka w pastelach, nie musi być przeskalowanym wnętrzem domku dla lalek. Taką konwencją również można się zabawić w nieoczywisty sposób.

Wśród produktów HushLab, znajdziesz misy nablatowe w kolorze pudrowego różu.

Nieoczywista kobieca łazienka. | Proj. NOWW Studio

KOBIECA ŁAZIENKA – ARANŻUJEMY PRAWDZIWE DOMOWE SPA

Proj. MINIMOO (www.minimoo.pl)

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków