Nowości produktowe polskich marek | Top 5 mebli i oświetlenia

Nowości produktowe polskich marek | Top 5 mebli i oświetlenia

Polskie marki zaprezentowały wśród swoich jesiennych nowości wiele ciekawych modeli mebli oraz oświetlenia. Nasza redakcja wybrała Top 5 produktów, którymi warto się zainteresować. Przede wszystkim ze względu na ich uniwersalny look, funkcjonalność i minimalistyczny design. Cechy te składają się na ponadczasowe modele, świetnie wpisujące się we współczesną myśl projektową. Możemy jednocześnie liczyć na najwyższą jakość wykonania, która pozwala się cieszyć nienagannym wyglądem mebli przez długie lata. Zapraszamy!

1. Sofa z funkcją spania Henry od SITS

Marka Sits poszerzyła swoje portfolio o model Henry. Jest to prosta sofa o skandynawskich korzeniach i prostych liniach. Uzupełniono ją o funkcję spania, dzięki czemu jest idealnym wyborem zarówno do codziennego jak i okazjonalnego rozkładania. Sprawdzi się w salonie, który jednocześnie pełni rolę sypialni, jak i w pokoju gościnnym. Do wyboru mamy cztery układy: 3-osobowy, 4-osobowy i narożniki 3 oraz 4- osobowe z szezlongiem. Mebel można spersonalizować za sprawą szerokiego wyboru tapicerek jakie oferuje Sits oraz wybrać kształt i materiał nóżek. Tutaj mamy opcje drewna w różnych wybarwieniach lub metalu chromowanego, szczotkowanego, a także malowanego na czarno lub szaro.

nowości polskich marek
Skandynawska stylistyka sofy Henry sprawdzi się w każdym wnętrzu.
nowości polskich marek
Sofa Henry po rozłożeniu zmienia się w wygodne łózko.

2. Biurko TUO projektu Studio Rygalik – Miloni

Kolejnym meblem, na który warto zwrócić uwagę jest biurko TUO od producenta Miloni. Powstało ono we współpracy ze studiem Rygalik. Zastało w całości wykonane z drewna litego. Posiada charakterystyczny blat o miękko frezowanych krawędziach oraz stabilnej podstawie. Wszystkie krawędzie tego mebla zostały wyfrezowane odpowiednimi promieniami tak, by uwypuklić piękno drewna oraz subtelną organiczną linię nogi biurka. TUO dostępne jest w 4 wielkościach blatu od 120 do 180 cm oraz różnych wybarwieniach. W opcjach wyposażenia opcjonalnego znajdziemy, listwę zasilającą z organizerem kabli i eleganckim drewnianym przepustem kablowym oraz blendę akustyczną dostępną w kolorach tapicerki MILONI.

Kolekcja TUO Miloni – nowa seria mebli od Studio Rygalik

nowości polskich marek
Kolekcja TUO, poza biurkiem składa się z modułowych regałów.
Biuro TUO dostępne jest w różnych wybarwieniach drewna.

3. Fameg – fotel Fala projektu Olega Pugacheva

Kolekcja krzeseł Fala marki Fameg to nowoczesne spojrzenie na klasyczne dziedzictwo drewna giętego. Miękka linia delikatnie uformowanego w łuk oparcia subtelnie otula siedzącego. Geometryczna przejrzystość bryły świetnie komponuje się z łagodnie zakrzywionymi powierzchniami i liniami. Typowy kształt tradycyjnie giętych tylnych nóg jest kluczową, wspólną cechą dla całej rodziny z kolekcji Fala. Wykonane są z drewna bukowego i dostępne w szerokiej gamie wybarwień oraz emalii.

nowości polskich marek
Fotele Fala – nowe spojrzenie na meble z giętego drewna.

4. Nobonobo Modułowy regał Bamba – projekt: Michał Załuski – Mleko Living

Regał Bamba od Nobonobo wizualnie jest bardzo prosty, ponieważ w założeniach autorów projektu, ma być spokojnym tłem, nienarzucającym się wizualnie swoją formą. Mebel daje duże możliwości skonfigurowania go wedle indywidualnego życzenia. Półki dostępne są w dwóch wariantach. Drewniane z naturalnym fornirem oraz stalowe z podniesionym rantem. Można również wybrać spośród trzech długości nóg, tak by móc stworzyć dowolne konfiguracje. Jeden zestaw Bamba może więc na przykład stać się regałem na książki i mniejszym meblem pomocniczym. Do wyboru są również trzy kolory stalowych elementów malowanych proszkowo: biały, czarny lub ciemny brąz oraz jeden z dwóch naturalnych fornirów półek, dębowy lub w kolorze orzecha amerykańskiego.

nowości polskich marek
Regał Bamba za sprawą modułów może przybierać różne formy i funkcjonalności.

5. Oprawa zewnętrzna UNI z serii ProStern od SternLight 

Marka SternLight zaprezentowała niedawno najnowszy produkt w swoim portfolio. Jest to oprawa zewnętrza UNI, którą charakteryzują niewielkie gabaryty ( ϕ10cm, wys.9,6cm) oraz regulowana główka. Uni jest przeznaczona do montażu na rożnych powierzchniach. Może pełnić rolę oświetlenia górnego, ale sprawdzi się również w roli kinkietu, np. nad drzwiami wejściowymi. Zainstalowana na ziemi, pięknie podkreśli bryłę budynku. Oczywiście UNI może być wykorzystana jako oświetlenie ogrodowe. Do montażu na miękkim podłożu, przeznaczony jest opcjonalny szpikulec, wykonany z wysokiej jakości materiału. Ponadto oprawa posiada dwa wejścia na kabel, co umożliwia połączenie przelotowe większej ilości lampek. UNI wzbogaci aranżację ogrodową oświetlając zieleń lub drzewa. Za sprawą opraw, można także zbudować wyjątkową iluminację architektury, bez względu na to czy mamy do czynienia z budynkiem prywatnym czy komercyjnym. Warto podkreślić, że zakres pracy oprawy to od -20 do +50 stopni Celsjusza. 

Oprawa zewnętrzna UNI – uniwersalność i unikatowość od SternLight

nowości polskich marek
Oprawa UNI pięknie oświetli zieleń w ogrodzie.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków