PH Pale Rose - kultowa lampa od Louis Poulsen w różowej odsłonie

PH Pale Rose – kultowa lampa od Louis Poulsen w różowej odsłonie

Lampy z serii PH są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych produktów duńskiej marki Louis Poulsen. Autorem kultowego projektu jest Poul Henningsen, który był głównym designerem brandu, aż do swojej śmierci w 1967 roku. Lampa składająca się z dysków powstała w latach 1925/26 na wystawę w Paryżu. Następnie koncept ewoluował i tak Henningsen stworzył całą rodzinę lamp PH, na którą składały się modele wiszące, podłogowe i stołowe. Jego projekt zyskał popularność już w latach 30, a Louis Poulsen, nieprzerwanie produkuje modele PH, które nie tracą na popularności od dekad. Brand poza powielaniem pierwowzoru z wewnętrznymi pierścieniami w kolorze niebieskim i czerwonym, niwelującymi efekt oślepiania, stale pracuje nad nowymi wersjami lampy. Jedną z najnowszych odsłon ikony designu jest PH w wersji kolorystycznej Pale Rose i mosiężnym wykończeniu. 

Ulubieniec architektów: Lampa PH Louis Poulsen w nowych kolorach

Nowy look ikony

Pielęgnując fascynację Henningsena kolorem i światłem, marka zaprezentowała nową odsłonę lampy z dyskami w kolorze Pale Rose. Ciekawy, pudrowo-perłowy odcień różu, został połączony z mosiężnymi elementami, dając elegancką oraz pełną wyrafinowania całość. Jak podkreślają twórcy marki Louis Poulsen, Kolekcja Rose jest idealnym dodatkiem do każdego wnętrza, jednocześnie wpisuje się w potrzeby współczesnych odbiorców, poszukujących dyskretnego, ale i wyrazistego światła zapewniającego przytulną atmosferę. Niewielki rozmiar stołowej PH 2/1 pozwala lampie, zmieścić się w każdym zakątku domu, czy to na stoliku, półce czy parapecie, co zaakcentuje świetlny punkt, tworząc wokół niego poetycką atmosferę. 

Piękno wyrażone w detalach 

Kolekcja Pale Rose Brass charakteryzuje się misternymi detalami, których połączenie składa się na elegancką ekspresję oraz miękkie, ciepłe światło. Organiczne krzywizny i niepowtarzalna sylwetka lampy z trzema dyskami w połączeniu z jasnoróżowym kolorem i białym tekstylnym przewodem, wyróżniają lampę, która jest równie urzekająca przy wyłączonym świetle. Błyszcząca powierzchnia delikatnie dmuchanego, włoskiego szkła odbija otoczenie, a ich wnętrze jest piaskowane na biało, by stworzyć nieoślepiające światło charakterystyczne dla lamp Louis Poulsen. Szczotkowany mosiądz będzie z czasem pięknie patynował, nadając lampie jeszcze więcej charakteru. Jeśli jednak będzie co jakiś czas polerowany, zachowa swoje oryginalne wykończenie. Niezależnie od tego, gdzie zostanie umieszczona Pale Rose Brass, rzuci przyjemny blask na otoczenie.

Inspiracja tygodnia: wnętrza w odcieniach kwitnącej wiśni

PH Pale Rose

Zapytaj // naszego eksperta

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków