Płytki Limpha Casalgrande Padana | Inspiracje czerpane z natury
Lipha

Płytki Limpha Casalgrande Padana | Inspiracje czerpane z natury

Casalgrande Padana to włoska marka, która od ponad 50 lat zajmuje się produkcją zaawansowanych technologiczne płytek. Rozwiązania wykorzystywane przez brand są innowacyjne i przyjazne dla środowiska. Najnowszą kolekcję Limpha, można śmiało nazwać hołdem dla wartości wyznawanych przez firmę. Inspiracją dla powstania serii było nie tylko piękno natury, ale również niezwykłe właściwości roślin, takie jak korzystny wpływ na zdrowie i jakość powietrza. Płytki Limpha Casalgrande Padana, pozwalają stworzyć zieloną ścianę, w dowolnym miejscu. 

Limpha Casalgrande Padana
Panele wykorzystane do dekoracji elewacji budynku.

Tekstury zainspirowane naturą 

Wielkoformatowe płytki ścienne o wymiarach 120 x 240, mogą być zastosowane zarówno wewnątrz, jak i do obudowy elewacji zewnętrznych. Tekstury zostały zainspirowane pięknem pnących roślin oraz malowniczym obrazem, pokrytych przez nie budynków. Seria Limpha składa się z czterech wzorów, przedstawiających bluszcz, jaśmin oraz różę. Każdy wzór posiada cztery twarze, dzięki czemu panele dają efekt ciągłości, bardzo zbliżony do naturalnego obrazu żywej ściany. 

Limpha Casalgrande Padana
Dzięki ciągłości wzoru na panelach, efekt jest bardzo zbliżony do obrazu żywopłotu.

Płytki Casalgrande Padana – produkt 100% Made in Italy

Cztery twarze składające się na serię Limpha Arborea

Limpha Casalgrande Padana  – niezwykłe właściwości 

Płytki gresowe Limpha powstały w technologii Bios Ceramics®, stworzonej przez specjalistów z laboratorium Casalgrande Padana. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod, zainspirowanych przez naturalne właściwości roślin, udało się stworzyć płytki, które są antybakteryjne, samooczyszczające, i które redukują zanieczyszczenia z powietrza. Materiały użyte do produkcji są przyjazne dla środowiska. Użycie dwutlenku tytanu, który aktywowany jest poprzez promienie słoneczne, uniemożliwia osiadanie zanieczyszczeń na powierzchni płytek i redukuje namnażanie bakterii. Jednocześnie panele zaprojektowane są tak, by woda deszczowa swobodnie po nich spływała, tym samym je oczyszczając. 

Limpha Casalgrande Padana
Płytki Limpha prezentują się równie dobrze wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Stwórz zielony azyl | Pomysły na rośliny we wnętrzach

LIMPHA CASALGRANDE PADANA
Prezentacja płytek podczas targów Cersaie 2019.

„Żywa” ściana

Seria Limpha Casalgrande Padana, to odpowiedź na coraz popularniejszy trend biofilii w designie. Wyraża on potrzebę obcowania z naturą i przebywania w otoczeniu zieleni. Płytki płynnie wpisują się w krajobraz naturalny, dlatego są idealne na elewacje budynków. Natomiast we wnętrzach stworzą atmosferę spokoju i relaksu. 

Lipha

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków