Poznaj ARCHLINES - system magnetyczny oświetlenia LED od Sternlight

Poznaj ARCHLINES – system magnetyczny oświetlenia LED od Sternlight

Oświetlenie szynowe zdobywa coraz większą popularność, a jego status z technicznego zmienia się w świadomości użytkowników na uniwersalny. Architekci często wykorzystują ten typ opraw jako dyskretne oświetlenie główne, do którego dodawane są, bardziej efektowne, lampy dekoracyjne. Krokiem dalej w rozwoju szynoprzewodów jest system profili magnetycznych. Zwiększa on możliwości tego typu oświetlenia i podnosi je do rangi głównego aktora, nie potrzebującego suflerów. Poznajcie ARCHLINES – innowacyjny system magnetyczny oświetlenia LED, który własnie dołączył do portfolio polskiej marki SternLight.

Instalacja świetlna z wykorzystaniem opraw SPOT L.

ARCHLINES – System magnetyczny oświetlenia LED

System ARCHLINES składa się z profilu magnetycznego, wyposażonego w oprzewodowanie dla niskiego napięcia oraz magistralę DALI. Profil magnetyczny dostępny jest w wersji wpuszczanej oraz natynkowej. W obu przypadkach  możliwa jest instalacja horyzontalna, jak i wertykalna. Oferta ARCHLINES obejmuje również, gotowe elementy do łączenia profili pod kątem 90 stopni. Pozwala to na tworzenie układów, przechodzących między różnymi płaszczyznami, np. między sufitem, a ścianą.  Kompatybilne z profilem magnetycznym są trzy typy opraw oświetleniowych:

  • SPOT – projektory w rozmiarach L i S
  • STRIPE – linijka świetlna
  • DOTS – punkty świetlne
Oprawy dedykowane do profilu magnetycznego ARCHLINES.

Profile magnetyczne systemy ARCHLINES, dostępne są w opcjach:

– natynkowej białej i czarnej

– natynkowej wysokie i niskie

– podtynkowe głębokie

– podtynkowe płytkie

Archlines
Wszystkie oprawy są kompatybilne z każdym rodzajem profili magnetycznych.
Archlines
Gotowe elementy do łączenia profili pod kątem 90 stopni, pozwalają na tworzenie układów, przechodzących między różnymi płaszczyznami.

Każda z opraw ARCHLINES posiada własny adres, dzięki czemu sterowane są niezależnie od siebie. Pozwala to na dowolne manipulowanie natężeniem światła z poszczególnych punktów. Projektory SPOT można personalizować, dzięki dostępnymi w ofercie SternLight, pierścieniom dekoracyjnym, a także rastrom antyolśnieniowym „plaster miodu”.

Spoty można personalizować dzięki dekoracyjnym pierścieniom: złotym lub czarnym oraz rastrowi, zwiększającemu komfort użytkowania.
Oprawa SPOT systemu ARCHLINES

ARCHLINES – zalety

ARCHLINES to innowacyjny system, który umożliwia zbudowanie dowolnej konstrukcji świetlnej. Wyróżnia go mobilność i elastyczność, a co za tym idzie, system w pełni podporządkowany jest potrzebom użytkownika. Montaż profilu jest łatwy, a samo instalowanie do niego opraw, odbywa się beznarzędziowo, dzięki czemu zamiana aranżacji oświetleniowej lub dodawanie kolejnych opraw, jest szybka i nie wymaga udziału fachowca.

Profil magnetyczny można wyposażyć w jeden typ opraw lub zestawić ze sobą klika różnych modeli, dzięki którym instalacja zyska różnorodną funkcjonalność. Jeden profil, biegnący ścianą po sufit, może zawierać oprawy oświetlenia głównego, punktowego i nastrojowego, a także Spoty, spełniające rolę lampek do czytania.  

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do nowoczesnego domu?

ARCHLINES – na czym polega jego fenomen?

System magnetyczny oświetlenia LED Archlines umożliwia na tworzenie dowolnych układów świetlnych, dzięki czemu można stworzyć we wnętrzu oryginalną instalację. Spełni ona nie tylko funkcję praktyczną, ale i będzie stanowić dekorację, którą użytkownik może zmieniać według potrzeb, bez udziału fachowca. Archlines sprawdza się w minimalistycznych i nowoczesnych lokalach prywatnych jako oświetlenie salonu, strefy kuchennej czy korytarza. Najwyższa jakość i dbałość o wykonanie profili magnetycznych oraz opraw, sprawia że idealnie wpisuje się również w przestrzenie komercyjne, takie jak sklepy czy galerię sztuki, gdzie podkreśla ekspozycję.

Archlines
Instalacja świetlna z wykorzystaniem opraw SPOT oraz STRIPE.
Oprawy Dots i Spot w aranżacji wnętrza.

 

ARCHLINES to najnowszy produkt w portfolio SternLight,który wszedł do sprzedaży dopiero pół roku temu, a już cieszy się ogromną popularnością i jest jednym z najchętniej wybieranych systemów oświetleniowych. Największą zaletą ARCHLINES jest uniwersalność oraz elastyczność: można go montować horyzontalnie i wertykalnie. Elementy do łączenia profili pod kątem 90 stopni, pozwalają stworzyć układ, przechodzących między różnymi płaszczyznami, np. między sufitem, a ścianą. Instalowanie opraw do profilu odbywa się beznarzędziowo, dzięki czemu zmiana aranżacji oświetleniowej lub dodawanie kolejnych opraw, jest szybka i nie wymaga udziału fachowca.

 

– Wojciech Mantur, Project Manager

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zaprojektuj własną instalację świetlną z systemem magnetycznym ARCHLINES.

Archlines

Sprawdź pełną ofertę SYSTEMU ARCHLINES

 

Zapytaj // naszego eksperta

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków