Smaki lata we wnętrzach: zobacz piękne projekty i selekcję produktów
Projekt: GRUPA NONO www.grupanono.pl | Zdjęcia: ONI STUDIO www.oni.com.pl

Smaki lata we wnętrzach: zobacz piękne projekty i selekcję produktów

Każdy smakosz sezonowych rarytasów aktualnie znajduje się w raju. Truskawki, czereśnie, maliny, botwina, bób, szparagi to prawdziwe delicje wiosny i lata. A gdyby te przyjemne doznania przenieść do wnętrz i cieszyć się nimi przez cały okrągły rok? Postanowiliśmy zwizualizować tę niezwykle pociągającą koncepcję. Zapraszamy do galerii projektów tonących w soczystych barwach, które uzupełniamy selekcją produktów z showroomów z Grupy Internity Home i Prodesigne. 

 

Moodboard ,,Smaki lata we wnętrzach"
Moodboard ,,Smaki lata we wnętrzach”

 

Malinowa rozkosz

Kolor oscylujący między różem a czerwienią, swoją nazwę zawdzięczający malinom, ale też obecny na słodkiej odmianie pomidora, nie jest popularną barwą we wnętrzach. Jednak, jak udowadnia poniższy projekt studia Mistovia, ma on niezwykły potencjał. Nie dość, że ożywia aranżację, to jeszcze jest nośnikiem pozytywnej energii. 

Słodko – kwaśny smak malin wyraża gotowość na różne połączenia: raz delikatne jak malinowa chmurka, innym razem w klimacie słodkiego różowego nieba zapowiadającego zmiany. 

 

 

Truskawki ze śmietaną 

Nie ma nic słodszego niż… wspomnienia z dzieciństwa o smaku truskawek ze śmietaną. Słodki zapach powietrza zapowiadał dni beztroskiej zabawy. Czy dziś coś się zmieniło? Leniwe popołudnia z lemoniadą, wspólne wschody i zachody słońca…. jak widać truskawki to coś więcej niż sama słodycz. 

A we wnętrzach? Jak udowadnia Grupa Nono, barwa truskawkowego shake’u potrafi być bardzo stylowa. Rozbielona czerwień w połączeniu z kolorami nieba o zachodzie słońca wprowadza niezwykle przytulny klimat. Odpowiednie proporcje – jak w kuchni – sprawiają, że wnętrze nie jest nawet w minimalnym stopniu przesłodzone. Różowe tony wystarczyło uzupełnić szlachetnym drewnem, neutralnym beżem oraz szczyptą złota.

 

 

Kwitnąca wiśnia

Drzewa kwitnącej wiśni to jeden z najpiękniejszych zwiastunów nadchodzących ciepłych dni. Odcienie kwiatów od bieli po róż o zróżnicowanej intensywności, inspirują również projektantów wnętrz. Jednym z przykładów jest realizacja kuchni zaprojektowanej przez Asymetric Studio. Fronty w soczystym koralowo – różowym kolorze stały się wspaniałym tłem dla aranżacji strefy dziennej. 

 

Kwitnące drzewo wiśni ma wyjątkowe znaczenie w kulturze Japonii, gdzie uznawane jest za symbol kraju, a jego różowe kwiaty nazywane Sakura stanowią synonim odnowy i nadziei.

 

Proj.: ASYMETRIC STUDIO | Wioletta Chmielewska i Jakub Bałanda; Fot.: ONI studio
Proj.: ASYMETRIC STUDIO | Wioletta Chmielewska i Jakub Bałanda; Fot.: ONI studio

 

Orzeźwiająca mizeria

Nasze róże i czerwienie warto złamać orzeźwiającą zielenią w kolorze groszku, bobu, szparagów czy wyśmienitej mizerii. Barwa najbardziej kojarzona z naturą bardzo często występuje we wnętrzach w formie koloru dopełniającego. Jej kojąca aura jest źródłem samych pozytywnych bodźców, które znakomicie oddziałują na układ nerwowy. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest to jeden z tych kolorów, który łatwo łączy się z innymi barwami i materiałami. 

 

Inspiracja tygodnia: eukaliptusowa zieleń we wnętrzach

 

 

Borówki i jagody

Pomimo tego, że w ostatnich latach, barwa oscylująca wokół fioletu została już dwa razy ogłoszona przez Instytut Pantone kolorem roku (Very Peri – 2022, Ultra Violet – 2018), nie jest to barwa, którą masowo wprowadzamy do aranżacji wnętrz. Warto uczynić z tego faktu atut. Więc jeśli czujemy całym sercem ulubiony kolor artystów, takich jak: Claude Monet, Vincent Van Gogh, Mark Rothko czy Andy Warhol, wyróżnijmy swoje wnętrze właśnie fioletem. 

Jego intensywność podpowiada, że lepiej gdyby pojawił się w roli akcentów, stanowiąc małe kontrapunkty – jak jagody porastające runo leśne pośród połaci brązów i zieleni. Doskonały przykład znajdziemy w projekcie arch. Katarzyny Dziurdzi, gdzie sceniczny fiolet przybrał bardzo szlachetne oblicze. 

 

 

Sezonowy chłodnik z botwiną

Wyrafinowany burgund będzie odpowiednim kolorem dla osób pełnych zmysłowości, uczuciowych, towarzyskich i bardzo emocjonalnych. Bogata czerwień rubinów doskonale łączy się z równie szlachetnymi materiałami, takimi jak złoto, mosiądz, marmur, czy drewno w kolorze dębu lub orzecha amerykańskiego. Jego wielowymiarowy charakter sprawia, że doskonale odnajdzie się w luksusowych garsonierach z historią tle, jak i w awangardowych przestrzeniach pełnych sztuki i mebli vintage. 

 

 

Soczysty arbuz

Średnio jasny odcień czerwonego jest jednym z najbardziej letnich kolorów. Owoc tak bardzo kojarzony z orzeźwieniem w upalny dzień, we wnętrzach stanie się jak powiew świeżości. Mało spotykany – ale jak widać w poniższym projekcie – świetnie odnajdzie nawet w klasycznych projektach, wprowadzając doń nowoczesny sznyt. 

 

 

Czereśnie w samo południe

Już od paru sezonów możemy obserwować rosnące znaczenie bordowego koloru w aranżacji wnętrz. A w sezonie na czereśnie, na takie projekty patrzymy z jeszcze większą przychylnością. I choć jesteśmy coraz odważniejsi, do tej barwy warto podchodzić z dużą dozą ostrożności. Nieumiejętnie zastosowana może przytłoczyć pomieszczenie a nawet optycznie pomniejszyć je. Jednak nie bez powodu kolor ten cieszy się coraz większą popularnością. Jest bardzo elegancki oraz wprowadza do wnętrza aurę luksusu, co udowadnia poniższy projekt kuchni zrealizowany przez Grupę Nono. 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków