Carsaie 2018- największe światowe trendy w aranżacji łazienki (fotorelacja)

Carsaie 2018 – największe światowe trendy w aranżacji łazienki (fotorelacja)

Jako jeden z najbardziej prestiżowych showroomów w Polsce, cenionych zarówno wśród architektów, projektantów wnętrz, jak i klientów ostatecznych (jesteśmy na rynku od 1993 roku), nie mogliśmy pominąć najważniejszych targów w branży łazienkowej, które odbyły się w dniach 24 – 28 września w Bolonii. Cersaie, bo o tym wydarzeniu mowa, zawsze wskazuje najciekawsze trendy we wzornictwie użytkowym oraz pokazuje możliwości technologiczne, szczególnie w branży ceramicznej. Jesteście ciekawi co przyniosła 36. edycja? Zapraszamy!

 

Stoisko marki Marazzi (zdj.: https://www.facebook.com/MarazziTile/)
Stoisko marki Marazzi (zdj.: https://www.facebook.com/MarazziTile/)

 

Potęga rozmiaru

Tegoroczna edycja targów Cersaie udowodniła, że rozmiar ma znaczenie! Oczywiście – najbardziej liczy się wnętrze… ale w tym roku (myślę, że i w przyszłości) najbardziej docenimy to, w którym rządzą wielkoformatowe płytki. Zdobywają one władzę absolutną i detronizują (żeby nie powiedzieć – miażdżą, na przykład swoimi gabarytami) wszystkie inne kierunki. 

Jak mówi Andrzej Łapkiewicz (ekspert w naszym showroomie IH w Warszawie, który miał przyjemność brać udział w targach), na pierwszy plan wysuwają się płytki o formacie dochodzącym nawet do 160×320 cm. Taka ceramika odnajdzie się nie tylko w łazience, ale też na przykład w salonie. Ponadto świetnie sprawdzi się w miejscach użyteczności publicznej – dodaje. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możemy wprowadzić wielkoformatowe obrazy do naszych wnętrz, którego piękna nie zakłócają częste łączenia.

 

cersaie 2018
Zachwytów rozmiarem nie było końca!

 

Potęga natury

Designerzy wciąż próbują uchwycić w swoich produktach niedoścignioną doskonałość natury. Było to widoczne również na tegorocznych targach Cersaie. Ponadczasowe piękno drewna, marmuru i innych szlachetnych kamieni nigdy nie przestanie chwytać za serce wszystkich miłośników organicznego designu.

Natura, jak wiadomo, nie jedno ma imię. Majestatyczne, niewzruszenie piękne kamienie mogą się ogrzać wśród bujnej roślinności, na przykład tropikalnej, bowiem ceramika osadzona w nurcie urban jungle również pozostaje w trendach.

Targi Cersaie w pewnych momentach działały jak swoisty wehikuł czasu i przypominały, że terazzo na nowo zagości w naszych wnętrzach. O lastryko i jego współczesnym obliczu, przeczytacie w tym wpisie.

 

Stoisko marki Ornamenta (zdjęcie: https://www.facebook.com/ornamentaceramics/)
Stoisko marki Ornamenta (zdjęcie: https://www.facebook.com/ornamentaceramics/)

Propozycje naszego stylisty

 

Potęga koloru

Innym trendem, który jest obecny w niemalże każdej dziedzinie życia, są mocne kolory. Powoli odchodzi się od tylko i wyłączenie biało – srebrnego wyposażenia łazienki. Umywalki dumnie eksponują swoje niezliczone barwy a hitowa czarna armatura uwydatnia swoje wdzięki w blasku równie modnej złotej, tudzież miedzianej. 

 

Mozaiki Sicis są dostępne w naszych showroomach
Mozaiki Sicis są dostępne w naszych showroomach
Cersaie 2018
Stoisko marki Marazzi (zdj.: https://www.facebook.com/MarazziTile/)

 

Potęga wzorów

Nie od dziś wiadomo, że jednym ze wzorów na sukces w aranżacji łazienki są… wzory, a najlepiej te patchworkowe. Spektakularne w odbiorze, pełne emocji i kojarzące się z jedną z najciekawszych osobowości w świecie designu – Patricią Urquiolą. Targi Cersaie 2018 nie mogłyby się odbyć bez szalonych patchworków utkanych z ceramiki światowych brandów.

 

Stoisko marki Marazzi (zdj.: https://www.facebook.com/MarazziTile/)
Stoisko marki Marazzi (zdj.: https://www.facebook.com/MarazziTile/)

 

Potęga faktury

Wzory – wzorami, kolory – kolorami a rozmiary – rozmiarami. Wybierając płytki, warto nań spojrzeć nie tylko vis-a-vis. Podejdźmy z boku, złapmy nowe światło a naszym oczom może się ukazać coś zupełnie nieodgadniętego na pierwszy rzut oka. Garniturowa jodełka inspirowana teksturą materiału, delikatne sploty, pasy, chropowatości, które swą niedoskonałością ujmują. Bardziej dosłowną interpretację tego trendu stanowią trójwymiarowe płytki – również obecne na tegorocznych targach.

 

Targi Cersaie w Bolonii to doskonałe miejsce premier najnowszych kolekcji światowych brandów. Tak też było w tym roku. Pytajcie o nowości produktowe w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne!

 

Zapytaj naszego specjalistę >>

 

Płytki marki Porcelanosa są dostępne w naszych showroomach
Płytki marki Porcelanosa są dostępne w naszych showroomach
Cersaie 2018
Stoisko marki Wow Design (zdjęcie: https://www.facebook.com/wowdesigneu/)

Najciekawsze płytki znajdziesz w naszych showroomach

 

Który trend skradł Wasze serce? Dzielcie się wrażeniami w komentarzach!

 

Przeczytaj również: Hiszpańskie płytki Wow Design – nowości prezentowane na Cersaie 2018! >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków