Stylowe dekoracje wielkanocne | Galeria inspiracji

Wyjątkowość Wielkanocy kryje się przede wszystkim w chwilach spędzonych z najbliższymi. Jednak nie należy zapominać, że jest to doskonała okazja do tego, aby przystroić swój dom. Święta najbardziej kojarzone z wiosennym słońcem i rozkwitającymi kolorami, to doskonały pretekst do tego, aby po zimowej szarudze tchnąć nowe życie w nasze wnętrza. Jesteście ciekawi, który trend według nas będzie wiodący w tym roku? Zapraszamy do lektury i zapoznania się z inspiracjami zawartymi w galerii. 

 

Stół Peyote Bolia jest dostępny w showroomach z Grupy Internity Home
Stół Peyote Bolia jest dostępny w showroomach z Grupy Internity Home

 

Kierunek eko

Dekoracje wielkanocne warto dopasować do stylu wnętrza. Jednak nasza redakcja nie może przejść obojętnie wobec trendu, jakim jest inspiracja naturą. Naszym zdaniem, obok eleganckiego glamour, to będzie jeden z najczęściej obieranych kierunków. Czym się charakteryzuje i jak go wyczarować? 

 

Stół Peyote marki Bolia
Stół Peyote marki Bolia

 

Kolory wiosny

Zacznijmy od kolorów. W tym przypadku warto stawiać na kolory ziemi, czyli stonowane beże, szarości, zielenie, brązy i żółcienie. Mile widziane będą oczywiście pastele – tak bardzo kojarzone z wiosennym ożywieniem. Aby zachować umiar, który w przypadku tego stylu jest wręcz wskazany, mocniejsze kolory warto wprowadzić jedynie na dodatkach, takich jak tradycyjnie udekorowane pisanki, czy poszewki na poduszkach. 

 

Dekoracje wielkanocne 2022
Dekoracje wielkanocne 2022

 

Odświętna zastawa

Warto pokusić się również o zastawę stołową w ciekawym pastelowym kolorze. Jednak wszyscy, którzy trzymają rękę na pulsie, wiedzą, że aktualnie najbardziej pożądaną ceramiką jest ta ręcznie robiona, pełna kontrolowanych niedoskonałości. A Święta są doskonałą okazją, aby zaopatrzyć w dobrej jakości piękną zastawę, która posłuży na lata. 

 

Stół nie tylko od święta | Wielkanocne inspiracje Internity Home

 

Dekoracje wielkanocne 2022
Dekoracje wielkanocne 2022

 

Ciekawym elementem, który może wzbogacić stylizację domu na Święta (i nie tylko), są kryształowe szklanki i kieliszki, stylizowane na lata 80.

 

Dekoracje wielkanocne 2022
Dekoracje wielkanocne 2022

 

Stylowe dekoracje wielkanocne 

Nie możemy zapominać również o połyskujących detalach, które nawet w naturalnie przystrojonych wnętrzach, nadadzą im szykownego blasku. W zależności od wystroju mieszkania, możesz wybrać złote, miedziane, albo chromowane dekoracje. Jednym z modniejszych elementów, który idealnie sprawdza się na tego typu okazję, są złote sztućce. Naszym zdaniem pięknie prezentują się, zarówno na bawełnianym obrusie w mocnym kolorze granatu, albo butelkowej zieleni, jak i na tle bardzo minimalistycznego, naturalnie pomiętego lnu. 

 

Oprócz pisanek, eleganckiej zastawy i serwet, na świątecznym stole nie może zabraknąć kwiatów. To one, nawet jeśli za oknem plucha, wprowadzają do wnętrza wiosenny powiew świeżości. Będą cieszyć oczy jeszcze bardziej, gdy wyeksponujesz je w designerskim wazonie. 

 

Dekoracje wielkanocne 2022
Dekoracje wielkanocne 2022

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków