Warsaw Home & Contract 2021 | Fotorelacja i trendy

Warsaw Home & Contract 2021 | Fotorelacja i trendy

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń na polskiej scenie designu. Każdy związany z branżą w napięciu czekał czy pandemia nie pokrzyżuje planów a targi Warsaw Home & Contract w ogóle się odbędą. Choć sytuacja jest bardzo dynamiczna, światowe eventy, takie jak chociażby Salone del Mobile w Mediolanie czy Cersaie w Bolonii, przetarły szlaki w drodze do zorganizowania kolejnej edycji Warsaw Home. Polskie święto designu odbyło się w dniach 27 – 30 października. Wystawcy, a było ich ponad 660, przypieczętowali silną pozycję dominujących trendów w aranżacji wnętrz. O czym mowa? Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji oraz krótkiego podsumowania. 

 

Tegoroczna edycja Warsaw Home powstaje z myślą o spotkaniu z przyjacielem, spotkaniu z drugim człowiekiem, który jest naszą inspiracją, dzięki któremu istniejemy. Ponowny kontakt z nim otwiera przed nami nowe możliwości. Jednocząc się i dzieląc dobrymi praktykami, chcemy nie tylko wskazywać kierunki rozwoju świata designu i architektury, ale przede wszystkim inspirować i zachęcać do kształtowania nowych strategii mających na celu wdrażanie odpowiedzialnych zmian.

Marcin Szczelina
(Kurator Warsaw Home)

 

Warsaw Home & Contract 2021
Warsaw Home & Contract 2021

 

Siła natury

Przygotowane standy w większości emanowały naturalnymi kolorami. Zgaszone zielenie, beże, brązy czy modny odcień greige ożywiał brudny róż, który potwierdził swój wielki powrót na salony. Oprócz szlachetnej kolorystyki, ekspozycje meblowe prezentowały wszechstronne możliwości zastosowania drewna, np. giętego. W duecie z plecionką wiedeńską, która aktualnie przeżywa swój renesans, tworzy piękny duet, co udowodniły takie marki jak chociażby Paged, albo TON. 

 

Warsaw Home & Contract 2021
Warsaw Home & Contract 2021

 

Potrzebę obcowania we wnętrzach z naturą, sygnalizują nie tylko odpowiednie kolory i materiały, ale też kształty mebli. Obłe formy wypierają geometryczne, wprowadzając do aranżacji harmonię.

 

Fokus na krągłości | Organiczne formy jako największy trend 2022

 
Warsaw Home & Contract 2021
Warsaw Home & Contract 2021

 

Boucle na prowadzeniu

Choć ekspozycje obfitowały w różnorodne wykończenia tapicerskie, to supełkowa tkanina zwana buklą, dominowała i przyciągała spojrzenia wszystkich otwartych na nietuzinkowe rozwiązania. Pośród gładkich połaci lnu i połyskliwych welurów, które już nieco się opatrzyły, boucle prezentowała nowe spojrzenie nie tylko na mebel, ale też całe wnętrze. 

 

Ogólne minimalistyczne tendencje w projektowaniu wnętrz, które objawiają się między innymi stawianiem na jakość a nie ilość, zachęcają architektów do zabawy różnorodną fakturą. Bukla w tym celu sprawdza się idealnie, podobnie jak drewniane lamele czy frywolne drapowania obecne na frontach meblowych. 

 

Warsaw Home & Contract 2021
Warsaw Home & Contract 2021

 

Wielki format w wielkim stylu

Na targach nie mogło zabraknąć wielkoformatowych płytek, które szturmem zdobywają nie tylko luksusowe łazienki, ale też aranżacje salonowe czy kuchnie. Ich wszechstronne możliwości pięknie zaprezentowała włoska marka Marazzi. Zjawiskowe wielkoformatowe płytki w towarzystwie uroczych kafli zellige stworzyły tło dla łazienki w klimacie spa z wanną wolnostojącą, która stanowiła jej serce. Z płytki wielkoformatowej został wykonany również blat pod umywalkę. Całość dopieściła złota biżuteryjna armatura.

Jednak nie na tym kończą się możliwości płytek wielkoformatowych. Z eleganckiego salonu kąpielowego mogliśmy przejść do kuchni, w której faktura marmuru pokryła ściany i podłogi. Ze spieków zostały wykonane również meble kuchenne i blat z zintegrowanym zlewem oraz efektowna wyspa.

 

Ulubieniec architektów: płytki wielkoformatowe IH Selection

 

Warsaw Home & Contract 2021
Warsaw Home & Contract 2021

 

Wielkoformatowe grafiki w formie tapet

Marka One Wall Design zaprezentowała na targach wielkoformatowe grafiki na tapetach, które aktualnie również cieszą się zainteresowaniem wśród klientów nastawionych na efekt „wow” w aranżacji własnych czterech kątów czy inwestorów chcących przekonać do nieruchomości designerskim wystrojem. Co ważne, marka pokazała, że odpowiednio przygotowaną tapetę możemy również stosować w pomieszczeniach o większej wilgotności, a nawet w strefie prysznicowej. 

 

Warsaw Home & Contract 2021
Warsaw Home & Contract 2021

 

Design forum

Podczas wydarzenia mogliśmy nie tylko zobaczyć ciekawe rozwiązania ze świata designu, nawiązać nowe relacje z ludźmi z branży, ale też uczestniczyć w ciekawych wykładach, które odbyły się w ramach Warsaw Home. 

 

Design Forum to wyjątkowe miejsce dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi zagadnieniami w branży projektowej. 

 

Do udziału w jednym z paneli dyskusyjnych został zaproszony specjalista z Internity Home Rafał Hampel. Temat rozmowy obejmował kilka zagadnień:

  • jak budować świadomość i sprzedaż marek w środowisku architektów i architektów wnętrz?
  • czego architekci oczekują od partnerów handlowych/producentów?
  • jak zrozumieć zawód architekta?
  • jak komunikować się ze sobą?

Poruszone kwestie zostały przedstawione z wielu perspektyw: architekta, producenta i handlowca. A my już dziś wiemy, że wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych, co możemy uznać za sukces organizatorów forum oraz prelegentów. Cała rozmowa już niebawem będzie dostępna na naszym kanale na YT. 

 

Design Forum
Design Forum

 

Sprawdź adresy naszych showroomów: Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice >>

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków