Zasłony do nowoczesnego wnętrza | Internity Home
proj. WZ Studio | fot. PionPoziom

Zasłony do nowoczesnego wnętrza || Sprawdź rozwiązania specjalistów

Jakie powinny być zasłony do nowoczesnego wnętrza? Zanim skupisz się wyłącznie na doborze odpowiedniej tkaniny, wiedz, że równie duże znaczenie dla ostatecznego efektu ma sposób montażu. O najciekawszych rozwiązaniach opowie nasz ekspert Joanna Siarecka – doradca klienta w showroomie Internity Home oraz architektki prowadzące pracownię WZ Studio: Ada Skwira i Małgorzata Liebhart.

 

zasłony w nowoczesnym wnętrzu
proj.: WZ Studio

 

Zasłony do nowoczesnego wnętrza szyte na miarę

Liczne realizacje architektów udowadniają, że odpowiednio dobrane zasłony nie tylko budują tło dla pozostałych elementów wyposażenia. Odważne kolory i wzory, na które decydują się inwestorzy, podkreślają charakter wnętrza, stając się istotnym komponentem aranżacji.

– Ciepłe szarości, chłodne beże, kolor taupe czy złamana biel nadal są częstym wyborem, szczególnie w przestronnych nowoczesnych przestrzeniach – wyjaśnia specjalista Internity Home. – Jeśli chodzi o rodzaj tkaniny, dużym zainteresowaniem cieszą się materiały z wyraźnym splotem, zarówno poliestrowe – bardzo udanie imitujące naturalne włókna i jednocześnie bardziej praktyczne w użytkowaniu, jak i tkaniny z naturalnych włókien. Coraz chętniej klienci wybierają lny, bawełny i wełny, mając świadomość, podobnie jak przy ubraniach, że naturalne tkaniny lepiej oddychają, są trwalsze, nadają pożądanej jakości wnętrzu i efektownie wyglądają – podsumowuje Joanna Siarecka.

 

Dział dekoracji i wyposażenia wnętrz w Internity Home

 

lniane zasłony w sypialni
WZ Studio – Projektowanie wnętrz | Fot. Pion Poziom

 

Do zadań specjalnych

Jednak wielki powrót zasłon do nowoczesnych wnętrz nie jest podyktowany jedynie ich właściwościami dekorującymi. Klienci coraz częściej wybierają tkaniny wyciemniające, które szczególnie dobrze sprawdzają się w sypialniach czy kinach domowych, jak i tkaniny o przebadanej akustyczności, które są zamawiane przez audiofilówdowiadujemy się z relacji specjalisty Internity Home.

 

,,Len świetnie użytkuje się latem, szczególnie dlatego, że naturalnie zatrzymuje promienie UV. Zimą dobrze sprawdza się wełna, która poza tym, że pięknie i elegancko się układa, pomaga utrzymać mikroklimat we wnętrzu”.

Joanna Siarecka
(Doradca Klienta
w showroomie Internity Home)

 

zasłony w salonie
proj. WZ Studio

 

Nowoczesny system zawieszania zasłon polecany przez architektów

Na ostateczny efekt wizualny okna i późniejsze użytkowanie, ma wpływ również wybrany system zawieszenia zasłon. Architektki z WZ Studio najczęściej w swoich projektach wykorzystują szyny ks. Lubimy stosować szyny ks montowane do sufitu. Takie rozwiązanie sprawia, że optycznie podwyższamy przestrzeń wyjaśniają.

 

Sprawdź więcej praktycznych porad architektów i pobierz Trendbook ,,Ulubione rozwiązania architektów” >> 

 

pomysł na zasłony w sypialni
proj. WZ Studio | fot. PionPoziom

 

Szyny ks – najważniejsze informacje

Szyny ks są jednym z najczęściej stosowanych systemów do zawieszania firan i zasłon w nowoczesnych apartamentach. Ich największą zaletą jest trwałość oraz uniwersalność, czyli możliwość idealnego dopasowania do wnętrza i potrzeb użytkownika.

Najczęściej są montowane we wnękach specjalnie zostawionych przy podwieszanych sufitach. Możemy je również zakryć blendami ze sztukaterii, płytą G-K, czy gotową listwą osłonową. Szyny ks to na tyle minimalistyczne rozwiązanie, że często są również montowane bezpośrednio na suficie, bez konieczności stosowania dodatkowych osłon.

Co ważne, gdy potrzebujemy zawiesić zarówno firany jak i zasłony, przy szynach ks jest możliwość regulowania odstępu między każdym torem. Innym ważnym atutem tego rozwiązania jest opcja gięcia szyn, zarówno pod kątem, jak i po łuku. Ponadto szyny ks są bardzo wytrzymałe, nawet jeśli zdecydujemy się na ciężkie zasłony. Przy tym nie tracimy łatwości ich przesuwania, dzięki specjalnie zaprojektowanym suwakom.

 

,,Sposobem na dobry efekt we wnętrzu są zasłony. Lubimy stosować szyny ks, które montowane są do sufitu oraz – jeśli jest możliwość – to zasłony, które lekko opierają się o podłogę. Stosując takie rozwiązanie optycznie podwyższamy przestrzeń a także sprawiamy, że jest przytulniejsza. Jednocześnie dbamy o odpowiednią akustykę”.

Ada Skwira, Małgorzata Liebhart
(WZ Studio)

 

Małgorzata Liebhart, Ada Skwira (WZ Studio)
Małgorzata Liebhart, Ada Skwira (WZ Studio)

 

Wzorcownia Internity Home jest skrojona na miarę potrzeb architektów i projektantów wnętrz || Sprawdź adresy >>

 

wzorcownia Internity Home
Wzorcownia Internity Home w Warszawie

 

Potrzebujesz projektu lub wsparcia przy wyborze rozwiązań do wnętrza?
Zostaw po sobie ślad – odezwiemy się:

 

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


   

  Zapytaj // naszego eksperta

  Joanna Siarecka

  Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Olsztyn

  Internity Home Wrocław

  Internity Home Białystok

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków