Biała kuchnia współcześnie jest jednym z najpopularniejszych wyborów, jednakże sama jej aranżacja wcale nie musi być tak oczywista jak nam się wydaje. Nowoczesny styl życia sprawia, że kuchnia często przyjmuje rolę centralnego punktu w naszych domach. Właśnie tu skupia się życie towarzyskie i rodzinne, dlatego podczas procesu projektowania zaczynamy coraz częściej zwracać uwagę na trwałe i atrakcyjne materiały wykończeniowe na szafki, blaty kuchenne, czy okładziny ścian. W całej masie możliwości najważniejsze są jednak nasze potrzeby, które przed podjęciem decyzji należy bardzo przeanalizować. Jeśli jesteście przekonani o tym, że to właśnie biała kuchnia jest odpowiedzią na Wasze pragnienia, sprawdźcie jakie są możliwości aranżacyjne.
I wtedy wchodzi ona… cała na biało
Biała kuchnia wygląda nowocześnie, przestronnie i świeżo. Jeśli na tych trzech słowach głównie się skupiacie, warto postawić na aranżację w stylu modern. Co to oznacza? To przede wszystkim umiar, oszczędność wyrazu i skupienie się głównie na funkcjonalności.
To tu doskonale sprawdzą się gładkie fronty – często wykonane z lakierowanego mdf-u. Blat może być zrobiony z drewna, albo kamienia. Nie ma tu mowy o niezliczonej ilości kolorów. Trzy barwy to absolutne maksimum. Jeszcze większą harmonię wprowadzą sprzęty agd pod zabudowę.
W nowocześnie urządzonych wnętrzach doskonale sprawdzą się płytki wielkoformatowe, które nie tylko świetnie odnajdą się w roli okładziny ściennej czy posadzki. Z nich możemy wykonać blaty, wyspy kuchenne a nawet fronty mebli. Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność harmonijnie urządzonej kuchni, w której możemy postawić znak równości pomiędzy trwałością, estetyką i funkcjonalnością.
Największy wybór płytek wielkoformatowych znajdziesz w naszych salonach – sprawdź adresy >>
Nie daj się rutynie we wnętrzach
W stylu skandynawskim
Biała kuchnia może przyjmować różne warianty, na przykład nawiązywać do stylu skandynawskiego. Fronty szafek z bielonego drewna, połączone z blatem w kolorze naturalnego drewna, wyglądają wyjątkowo lekko i przytulnie. Prosty zabieg w postaci plecionych krzeseł ustawionych przy wyspie kuchennej przełamuje sterylność aranżacji, diametralnie zmieniając jej charakter i zapraszając gości do niekończących się rozmów z gospodarzami podczas gotowania.
Wielki powrót plecionek do wnętrz | Hot trend
W każdym wnętrzu warto zwrócić uwagę na detale. W kuchni w stylu skandynawskim na pewno możemy postawić akcent na ciekawe uchwyty. Godną uwagi propozycją są skórzane. Jeśli jednak bliżej Wam do ekskluzywnej odsłony stylu skandynawskiego, interesującą propozycją okażą się złote. Ich dopełnieniem będzie złota armatura, a niekiedy nawet oprawy oświetleniowe w tym kolorze.
W białej kuchni w stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się otwarte półki, na których z łatwością wyeksponujemy ulubioną zastawę, albo zioła w ozdobnych doniczkach, czy inną roślinność, będącą ponadczasową dekoracją wnętrza.
Skandynawski look
Siła kontrastu
Czarne szafki połączone z białym blatem i jasnymi krzesłami mogą stworzyć bardzo spójną przestrzeń. Kontrastowe barwy nadają wnętrzu wyrazu, sprawiając, że kuchnia wygląda bardzo schludnie. Dla przełamania sterylności białej palety kolorystycznej, możemy pokusić się o kontrastowe uchwyty, lub ciemną zabudowę górnych szafek. Dzięki takiemu połączeniu stworzymy kuchnię odporną na sezonowe mody. Jeśli dodatkowo otworzymy ją na salon, zyskamy harmonijną i bardzo reprezentacyjną przestrzeń.
Dualizm kuchenny zawsze w modzie
Gotowanie w lofcie
Trendem, który wciąż wznosi się na fali popularności jest styl industrialny. Chociaż nie jest jeszcze tak powszechny w pozostałych częściach domu, coraz więcej z nas decyduje się na kuchnię nawiązującą do tradycji starych fabryk. Loftowa przestrzeń nie będzie w pełni kompletna bez charakterystycznych industrialnych lamp w metalowych oprawach. Zawieszone jedna obok drugiej nad wyspą kuchenną spotęgują wrażenie przebywania w przestrzeni poprzemysłowej. Dopełnieniem całości będą meble, takie jak stół czy krzesła, których konstrukcja będzie opierała się głównie na metalowych elementach, najlepiej prezentujących swoje wdzięki w towarzystwie postarzanego, surowego drewna.
Kuchnia w stylu loft
Luksusowa kuchnia marzeń
Dzisiejsze kuchnie coraz bardziej emanują elegancją i luksusem. Jasne barwy blatu z beżowym żyłowaniem i złoto to połączenie idealne. To sposób na niewymuszoną elegancję, podaną w sposób lekki i bezpretensjonalny. Możemy także pokusić się o większą ekstrawagancję. Co powiecie na to, aby niektóre fronty szafek były złote? Wygląda to niezwykle elegancko i sprawdzi się przede wszystkim w kuchniach otwartych na salon.
Złoto jest obecnie jednym z najpopularniejszych wykończeń. W kuchni często występuje w postaci płytek na ścianie nad blatem, oświetlenia, uchwytów czy armatury. Coraz częściej możemy spotkać w tym wybarwieniu zlewozmywaki oraz kuchenne fronty.
Pomysły na wykorzystanie złota we wnętrzach – sprawdź nasze moodboardy
Ciekawą alternatywą dla złotych frontów są lustrzane, które mają wielką moc powiększania nawet najmniejszych wnętrz.
Biała kuchnia w wielkim stylu
Eklektyzm
Odpowiednie zestawienie i wyważenie poszczególnych elementów może stworzyć niesamowite i niepowtarzalne wnętrze kuchenne. W tym stylu można zestawiać elementy tak różne jak klasyczne szafki z rustykalnymi półkami na przyprawy. W takiej kuchni nie ma mowy o żadnych ograniczeniach, wystarczy zdobyć się na odrobinę śmiałości i puścić wodze fantazji.
Stylowy mishmash
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję