Ten materiał jako pierwsi zaczęli wytwarzać Indianie. Do Europy przywędrował dopiero w XII wieku. Stosowany w modzie i we wnętrzach. Welur, bo o nim mowa, obecnie przeżywa swoją drugą młodość. Zatem odłóżmy na bok słynny dresowy komplet wykończony wściekle różowym welurem od Juicy Couture i całą tę popkulturową otoczkę i zajmijmy się prawdziwym potencjałem weluru, który z powodzeniem wykorzystują architekci i producenci tapicerowanych mebli oraz tekstyliów. Jego dobra passa trwa w najlepsze, a wraz z trendem na nasycone kolory w aranżacji tworzy wspaniały duet i otwiera przed nami zupełnie nowe wrota prowadzące do wysublimowanych i eleganckich wnętrz.
Uczta dla zmysłów
Czy wiecie, że zmysły nigdy nie działają w pojedynkę? Zawsze mamy do czynienia z integracją sensoryczną, dlatego osoby szczególnie wrażliwe na piękno (tak zwani esteci), nie zadawalają się tylko stroną wizualną czy miłą strukturą. Gdy dokonujemy jakiegokolwiek wyboru, do akcji wkraczają wszystkie zmysły i nie wiem czy Wy tak macie, ale w moim przypadku wysokiej jakości welur pobudza wszyściusieńkie! Jego aksamitna miękkość, subtelny połysk niesamowicie reagujący na światło, szlachetność i nasycone kolory, w których najlepiej się prezentuje, to prawdziwa uczta dla zmysłów!
Kolor roku – ultra fiolet – jak wprowadzić do wnętrza i z jakimi kolorami łączyć?
Do zakochania jeden krok...
Welur we wnętrzach
Welur należy do szlachetnej grupy materiałów pluszowych. Wprowadzony do wnętrza sprawia, że staje się wytworne, eleganckie, ale też jednocześnie tworzy przytulny klimat. W projektach najlepiej prezentuje się w postaci nasyconych kolorów, takich jak szmaragd, granat, butelkowa zieleń, bordo, modny fiolet i kanarkowy żółty, ale nie tylko… z pastelowymi barwami również mu do twarzy.
Szarości są paseè , czyli wprowadzamy modną butelkową zieleń do wnętrz
Trwa dobra passa weluru
Welur we wnętrzach możemy najczęściej spotkać na miękkich meblach, które dzięki takiej tapicerce zyskują na wytworności i swojego rodzaju nonszalancji… ale to nie jedyna droga do uzyskania takiego efektu w aranżacji. Jak przekonuje nasz ekspert od tkanin – Joanna Siarecka – welur znakomicie sprawdza się również w formie ściennych paneli tapicerowanych, zagłówków łóżek, zasłon czy poduszek. Jak mówi, welur nie dość, że jest bardzo przyjemnym w dotyku i wdzięcznym materiałem, to jeszcze charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie, coraz częściej jest plamoodporny i tym samym łatwo go utrzymać w dobrym stanie.
Zapytaj naszego specjalistę >>
Pamiętajcie tylko o tym, aby nie przesadzić z ilością weluru w ramach jednego wnętrza, bo o efekt ”to much” naprawdę nietrudno. Złotą zasadą przy wykorzystaniu weluru w projekcie jest zdrowy rozsądek i umiar.
Jakie meble wypoczynkowe będziemy najchętniej kupować w 2018 roku? – wywiad
Wprowadź do wnętrza nutę luksusu i elegancji
Welurowa elegancja - skusisz się?
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą