Najlepsze aranżacje tarasów - TOP 6 propozycji architektów
proj.: MoodWorks Karina Snuszka i Dora Kuć | fot.: Tom Kurek

Najlepsze aranżacje tarasów – TOP 6 propozycji architektów

Tworzenie estetycznych i funkcjonalnych przestrzeni outdoorowych stało się niezwykle ważne w projektowaniu. Taras, będący połączeniem środowiska wewnętrznego i zewnętrznego, stał się prawdziwym atutem każdego domu czy mieszkania. Jego aranżacja, wymaga jednak precyzyjnego planowania i projektowania, aby osiągnąć harmonię między stylem, funkcjonalnością i naturą. Taras jest idealnym miejscem do odpoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego też projektanci starają się wykorzystać potencjał tej przestrzeni, tworząc aranżacje, które spełniają indywidualne potrzeby ich właścicieli. Bez względu na rozmiar czy lokalizację, na tarasie można stworzyć magiczną atmosferę, która zaprasza do relaksu i integracji z naturą.

3 proste sposoby na odmianę tarasu w weekend dla zapracowanych! Lifehacking IH

1. Prywatny mikroświat blisko natury

Dom położony na warszawskim Grochowie w sąsiedztwie przedwojennych willi, łączy kameralność małej daczy, komfort podmiejskiej willi i sznyt luksusowego apartamentu. Tak urządzone wnętrze – bez estetycznych kompromisów – z powodzeniem mogłoby znaleźć się w Paryżu czy Londynie. Autorami realizacji jest pracownia Mood Works, a o jego wyjątkowości stanowią dopracowane detale, najwyższej jakości materiały oraz rozwiązania skrojone na miarę potrzeb użytkowników, a wszystko to w otoczeniu doskonałej w swej naturze przyrody. Wyjątkowym elementem projektu jest oranżeria, która stanowi nie tylko doskonałe miejsce na relaks i wyciszenie, ale też wspólne biesiadowanie przy dużym, rodzinnym stole. 

proj.: MoodWorks Karina Snuszka i Dora Kuć | fot.: Tom Kurek
aranżacja tarasu
proj.: MoodWorks Karina Snuszka i Dora Kuć | fot.: Tom Kurek
proj.: MoodWorks Karina Snuszka i Dora Kuć | fot.: Tom Kurek

Dom z oranżerią blisko natury | proj. Mood Works

2. Taras idealny

Na Osiedlu Mickiewicza w Warszawie pracownia Decoroom zdecydowała się na aranżację tarasów w stylu boho. Dzięki temu przestrzeń zyskała swobodny charakter, sprzyjający relaksacji. ,,Styl boho to kompozycja maksymalnie blisko natury, osadzona w aktualnych trendach. Wszystko przypomina o otaczającym nas krajobrazie – kształty, kolory i faktury” – dodaje Olga Nowosad-Szewców, architekt wnętrz Decoroom. Na tarasie stanęły wiklinowe fotele z oparciami o fantazyjnym kształcie i stolik kawowy z tego samego materiału. Wakacyjny klimat wprowadzają tu łapacz snów, kolorowe pledy, poduszki i rośliny w donicach. Całość aranżacji dopełniają detale: wygodna pufa, dekoracyjna drabina oraz mata w delikatnym, beżowym odcieniu.

Drzewa i krzewy idealne na taras

Słońce, palmy i relaks, czyli taras idealny
aranżacja tarasu
Słońce, palmy i relaks, czyli taras idealny

Słońce, palmy i relaks, czyli taras idealny

3. Taras na foksal

Dzięki odrestaurowaniu przez firmę Ghalemco dwóch kamienic przy Foksal 13 i 15, ulica odzyskała swój dawny splendor. Obecnie mieszczą się tu luksusowe apartamenty, które, choć na wskroś nowoczesne, charakterem nawiązują do dawnego, elitarnego klimatu okolicy. Najlepszym na to przykładem jest penthouse o powierzchni 227 m2 z dużymi przesuwnymi oknami i tarasem na dachu, z którego rozciąga się spektakularny widok na panoramę centrum stolicy. Jednak to, co najważniejsze to widoki, jakie oferuje penthouse. Zapewnia je zlokalizowany na ostatniej kondygnacji 30-to metrowy taras, z którego można podziwiać panoramę Warszawy, tak różną o każdej porze dnia czy nocy. Widać stąd zarówno centrum Warszawy z panoramą wieżowców na zachodzie, jak i pięknie podświetlony wieczorem Stadion Narodowy po drugiej stronie Wisły. Duża powierzchnia tarasu otwiera też szereg możliwości aranżacyjnych.

Źródło: materiały prasowe
aranżacja tarasu
Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

Niesamowity penthouse z widokiem na Centrum Warszawy

4. Całoroczny taras pod chmurami

Wisienką na torcie projektu Katarzyny Kraszewskiej jest taras, z którego właściciele mogą korzystać o każdej porze roku, dnia i nocy. Wszystko dzięki zaprojektowanym przesuwnym przeszkleniom niezabierającym światła, ani pięknych widoków a jednak chroniących przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nie bez znaczenia jest także zamykany dach, a także ogrzewanie. O przyjemny klimat dba przemyślana aranżacja, w której sielskie klimaty łączą się z elegancją obecną w całym projekcie, skandynawską prostotą i nowoczesnym wzornictwem.

Kolekcja outdoorowa Bolia – w świecie nowego skandynawskiego designu

aranżacja tarasu
Proj. Katarzyna Kraszewska, fot. Tom Kurek
proj. Katarzyna Kraszewska, fot. Tom Kurek

Nowojorskie inspiracje z nutą paryskiego sznytu w nowym projekcie Katarzyny Kraszawskiej

5. Bliskość z naturą w klimacie minimal

Mieszkanie projektu MMOA (Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary) wyróżnia wysublimowane połączenie marmuru z drewnem, cieszące się niesłabnącym uznaniem wśród koneserów wytrawnych rozwiązań architektonicznych. Marmur, dawniej kojarzony z surowym przepychem, zyskuje łagodniejszy ton w zestawieniu z drewnianymi powierzchniami. Proste monochromatyczne barwy, odcienie szarości, bieli i czerni, pięknie współgrają z naturalnymi materiałami, tworząc spójny, harmonijny wystrój. Ogromnym atutem apartamentu jest dostęp do światła naturalnego, dzięki ogromnym oknom i przeszkolonym drzwiom, prowadzącym na okazały taras.

aranżacja tarasu
Proj.: MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary; Fot.: Janina Tyńska
Proj.: MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary; Fot.: Janina Tyńska

Apartament ze 100-metrowym tarasem i widokiem na przyszłość

6. Taras w stylu Internity Home

Taras na dachu Internity Home na Duchnickiej 3, zaprojektowany przez zespół projektantek IH, jest strefą relaksu i idealnym miejscem do spotkań. To wyjątkowa aranżacja outdoorowa, która harmonijnie łączy się z otoczeniem. Wykorzystane wysokiej jakości materiały i meble wypoczynkowe, tworzą przyjemne miejsce do odpoczynku. Jest to doskonały przykład połączenia funkcjonalności, estetyki i promocji innowacyjnych produktów. Taras na dachu Internity Home to oaza spokoju i doskonałe miejsce do cieszenia się życiem na świeżym powietrzu.

aranżacja tarasu

aranżacja tarasu

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków