Apartament ze 100-metrowym tarasem i widokiem na przyszłość

Apartament ze 100-metrowym tarasem i widokiem na przyszłość

Luksusowy apartament zachwyca prostotą i elegancją w najlepszym wydaniu. Jego imponujący metraż uzyskano po zburzeniu ściany w dwóch mieszkaniach, znajdujących się na najwyższej kondygnacji piętrowca i przesunięciu okien. Dzięki temu otrzymano łącznie ponad 200 m2 powierzchni mieszkalnej oraz przeszło 100 m tarasu. Dopełnieniem stylowej rezydencji jest przepiękny widok na panoramę miasta oraz park katowicki. Autorem projektu wnętrza jest pracownia MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary, którą nagrodzono za niego 3. miejscem w 12 edycji konkursu Vasco Integracja. Wyróżniona aranżacja jest prosta, minimalistyczna i nowoczesna. Zachwyca połączeniem funkcjonalności z nienachalną elegancją. Wyjątkowa lokalizacja apartamentu, pozwalająca na bliskość z naturą, czyni go miejscem unikatowym i idealnym do życia rodzinnego.

apartament z tarasem
Proj.: MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary; Fot.: Janina Tyńska

Minimalizm dla rodziny

Apartament jest minimalistyczną propozycją dla rodziny z dwójką dzieci, łączącą duże, jasne i przejrzyste przestrzenie z wysmakowanym wnętrzem, oszczędnym w dekoracje. Mieszkanie jest podzielone na dwie strefy: dzienną, z otwartą kuchnią, jadalnią i salonem oraz prywatną, z sypialnią połączoną z garderobami i dwoma dziecięcymi pokojami. Wszystkie przestrzenie są wyposażone w osobne łazienki. W aranżacji dominuje wysublimowane połączenie marmuru z drewnem, cieszące się niesłabnącym uznaniem wśród koneserów wytrawnych rozwiązań architektonicznych. Marmur, dawniej kojarzony z surowym przepychem, zyskuje łagodniejszy ton w zestawieniu z drewnianymi powierzchniami. Proste monochromatyczne barwy, odcienie szarości, bieli i czerni, pięknie współgrają z naturalnymi materiałami, tworząc spójny, harmonijny wystrój. Ogromnym atutem apartamentu jest dostęp do światła naturalnego, dzięki ogromnym oknom i przeszkolonym drzwiom, prowadzącym na okazały taras.

Meble i oświetlenie outdoorowe | Selekcja redakcji

apartament z tarasem
Proj.: MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary; Fot.: Janina Tyńska

Piękno powierzchni 

Gładkie, czyste i eleganckie powierzchnie urozmaicone szykownymi geometrycznymi detalami wystroju, dominują w projekcie wnętrza. Najbardziej imponująca ozdoba, czyli trójwymiarowa czarna rzeźba bazująca na zwielokrotnionym kształcie kwadratu, wyeksponowana jest w samym centrum salonu na ścianie, nad kanapą. Stałym elementem tego surowego, a zarazem szykownego wnętrza są grzejniki marki Vasco. Projektanci zdecydowali się na model Beams Mono i Bryce Mono o fakturze nieregularnych rowków, które umieszczono w pokoju dziennym oraz łazience. Ze względu na uniwersalny kształt i proste barwy pięknie komponują się z wyrafinowanym wnętrzem.

Wyspa, stół w kuchni z płytek wielkoformatowych – top projekty!

Proj.: MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary; Fot.: Janina Tyńska

Dobre połączenie

Strefę wypoczynkową z kuchnią łączy wygodna wyspa utrzymana w jasnych barwach. Uwagę zwraca, także otwarty salon z marmurową ścianą wyposażoną w kominek elektryczny oraz jadalnia, której sercem jest ogromny, okrągły stół. Z przestronnego salonu można wyjść na okazały zadaszony taras, ozdobiony dużą donica z czarnego marmuru, w której umieszczono dekoracyjne drzewko bonsai. Przestronny salon kąpielowy dorównuje kunsztem wykonania, pozostałym pomieszczeniom apartamentu. To jasne i dobrze zagospodarowane wnętrze, wyposażone w wysoką wannę, przeszklony marmurowy prysznic oraz proste i stylowe meble bez uchwytów. Lustra powiększają optycznie przestrzeń, a całość wieńczą estetyczne i solidne grzejniki Vasco.

Proj.: MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary; Fot.: Janina Tyńska

Źródło: materiały prasowe OKK PR

Autorka zdjęć: Janina Tyńska

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków