Siłą napędową do powstania tego wyjątkowego wnętrza był wibrujący kolorami i formami styl lat 60. oraz 70. Architekci z pracowni INDOOR – Barbara Łaźniewska i Maciek Tarchalski, pragnęli odciąć się od otaczającej powtarzalności oraz sztampowości. Zrobili to sięgając nie tylko po meble i obiekty z epoki, ale także soczyste barwy, nadające przestrzeni wyjątkowego ładunku energetycznego. Zanim jednak doszło do warstwy aranżacyjnej, trzeba było zmierzyć się z architektonicznym koszmarem, jakim był pierwotny układ mieszkania. Należało bowiem spełnić oczekiwania Inwestorki nie tylko pod względem wykończenia mieszkania, ale także jego funkcjonalności i na 54m2 zmieść min. garderobę, miejsca do przechowywania czy miejsce na pranie. Zespół pracowni INDOOR wybrnął z tego trudnego zadania, tworząc wnętrze przestronne, jasne, pełne energii oraz bardzo charakterystyczne, bo od razu przykuwające wzrok i zapadające w pamięć.
![](https://internityhome.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/uploads/2022/11/a-dzienny-3-8-jpg.webp)
Włosko-śląski vintage w efektownym mieszkaniu na wynajem
OdNowa
Klientka, która zgłosiła się do architektów z INDOOR marzyła o przestronnym, otwartym, doświetlonym wnętrzu. W jej mieszkaniu na Wilanowie, największym pomieszczeniem była łazienka, a pokój dzienny pozbawiony był światła. Prace zaczęto więc od „poukładania” na nowo pomieszczeń, zmiany ich funkcji oraz przekierowanie komunikacji w taki sposób aby nie stracić ani metra z tej niewielkiej przestrzeni. Pozwoliło to na wydzielenie korytarza z zabudowami, dającymi bardzo dużo przestrzeni do przechowywania, części dziennej łączącej funkcje salonu, kuchni oraz jadalni, oddzielnej sypialni oraz przestronnego salonu kąpielowego.
![Proj.: pracownia INDOOR Barbara Łaźniewska , Maciek Tarchalski | fot.: INDOOR](https://internityhome.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/uploads/2022/11/c-hol-2-jpg.webp)
Ostatnio dodane
W stylu retro
Główną inspiracją podczas tworzenia koncepcji aranżacji mieszkania, były wnętrza z lat 60. oraz 70. Architekci sięgnęli po wibrujące kolory i formy, a także meble i obiekty z epoki. Motywem przewodnim stała się musztardowa lamperia, przecinająca fronty szaf, która pojawiła się w holu. Jej kontynuację można znaleźć w sypialni – nie tylko na ścianach i wtapiającym się w kolorowy pas, pikowanym zagłowiu łóżka, ale również dwukolorowej kotarze, która pełni funkcję „drzwi” między salonem, a sypialnią. Organiczne sylwetki mebli czy barwny dywan z abstrakcyjnym wzorem, nawiązują do stylu retro. W aranżacji znalazł się, także kobaltowy fotel RM58, którego pierwowzór został zaprojektowany przez Modzelewskiego pod koniec lat 50. Obecnie produkuje go polska marka Vzór.
Style, których nie znacie – 8 trendów wnętrzarskich poza głównym nurtem
![](https://internityhome.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/uploads/2022/11/a-dzienny-5-1-jpg.webp)
Ostatnio dodane
Ostatnio dodane
Azyl dla tekstur i wzorów
Kolor musztardowy zestawiony z kobaltem, burgundem, akcentami czarnego marmuru i terazzo tworzy niepowtarzalny klimat tego wnętrza. Architekci poza energetycznymi kolorami, nie bali się zestawić w aranżacji różnych tekstur. Strefę wejścia pokrywa szare lastryko o drobnym wzorze, które spotyka się z bardziej graficzną wersją terazzo w strefie dziennej, gdzie wykończono nim podłogę i ścianę aneksu kuchennego. Część wypoczynkową, jadalnianą oraz sypialnię wyznacza drewniana jodełka, która łagodzi charakterne lastryko oraz ferie barw na dywanie. W mieszkaniu znalazło się także szkło – pod postacią blatu stolika kawowego, a także barwnego lustra w sypialni czy lusrzanego frontu szafy w przedpokoju. Wisienką na torcie tego mieszkania jest różową łazienka, w której króluje piękna okrągła wanna.
![](https://internityhome.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/uploads/2022/11/d-lazienka-1-1-jpg.webp)
Ostatnio dodane
Autorzy projektu: pracownia INDOOR | Barbara Łaźniewska , Maciek Tarchalski
Zdjęcia: INDOOR