Proj: Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz
Proj: Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz

Style wnętrza, które zawsze będą modne | Poradnik IH

Istnieją style wnętrza, które są ponadczasowe. Niezależnie od mody, zawsze będą wyglądały dobrze. Możemy do nich zaliczyć styl klasyczny, nowoczesny i minimalistyczny. Wszystkie te kierunki mają zdolność tworzenia uniwersalnej bazy, której charakter łatwo odmienimy za pomocą drobnych detali. Aby stworzyć miejsce, które żyje i zmienia się razem z nami, warto wybierać wysokiej jakości produkty. Odpowiednio połączone wykreują harmonijny obraz wnętrza. Urządzając całe mieszkanie czy dom w jednym salonie i z dedykowanym doradcą, jest to o wiele szybsze i łatwiejsze do zrealizowania. 

 

W showroomach z Grupy Internity Home kompleksowo urządzisz wnętrze z jednym specjalistą do kontaktu.
Sprawdź nasze adresy>>

 

Styl nowoczesny

We wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym dominują proste linie i kąty. Kolory, jakie tworzą wystrój pochodzą z podstawowej palety barw. Mile widziane są beże, szarości, grafit, biel i czerń. W roli kolorów dopełniających, które możemy wprowadzić za pomocą dodatków, sprawdzi się granat, zieleń, czerwień lub żółty. Ważne, aby nie przesadzać z ilością barw w ramach jednej aranżacji. Najlepiej wybrać dwa kolory wiodące oraz jeden uzupełniający. 

Naczelną zasadą urządzania wnętrz w tym stylu jest funkcjonalność, z którą w parze idzie prostota. Aranżacja ma być przejrzysta i pozbawiona elementów, które nic nie wnoszą. Mile widziane są produkty, które w naturalny sposób dekorują wnętrze, jak ponadczasowe drewno czy beton. W tym stylu sprawdzą się również płytki wielkoformatowe, które pomogą w stworzeniu harmonijnej aranżacji. 

 

 

Zobacz cały projekt >> 

 

 

Styl klasyczny

Klasyka we wnętrzach zawsze się obroni i tak samo jak styl nowoczesny, ma wspaniałą moc kreowania ponadczasowych aranżacji. Ten kierunek spodoba się wszystkim, którzy wolą bardziej udekorowane i eleganckie wnętrza. Wybierając ten styl, możemy sobie pozwolić na więcej, jednak musimy mieć na uwadze naczelne zasady klasyki, takie jak harmonia, symetria i prostota.

Świetnie w takich wnętrzach wyglądają antyki i stylizowane meble. Podstawą jest drewno. Równie dobrze możemy postawić na płytki naśladujące ten naturalny materiał lub podłogi winylowe. W połączeniu z marmurem i złotem stworzy wyrafinowaną aranżację pełną domowego ciepła. Dopełnieniem tak urządzonego domu będą gęsto marszczone zasłony uszyte z wysokiej jakości mięsistych tkanin oraz dywany w klasyczne wzory. 

 

 

Zobacz cały projekt >>

 

 

Styl minimalistyczny

Styl, który priorytetowo traktuje jakość. Nie znajdziemy tu żadnych kompromisów a dewiza ,,mniej znaczy więcej” najlepiej definiuje ten kierunek. Mówi o tym, aby kupować bardziej świadomie i otaczać się przedmiotami, które są niezbędne lub mają dla nas znaczenie sentymentalne. Kolorami bazowymi jest biel i czerń. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do aranżacji jedną mocniejsza barwę w formie dekoracyjnego detalu. 

W tak urządzonych wnętrzach doskonale sprawdzają się proste w formie meble oraz płytki wielkoformatowe, których wielorakie zastosowanie pozwala tworzyć monochromatyczne aranżacje. W roli oświetlenia doskonale sprawdzą się oprawy architektoniczne oraz nowoczesne systemy magnetyczne

 

 

Zobacz cały projekt >>

 

 

Style wnętrza, które nie zamykają się na zmiany w naszym życiu 

Wszystkie te style mają wspólne cechy, które decydują o ich wyjątkowości i ponadczasowym charakterze. Po pierwsze priorytetowo traktują wysoką jakość. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekologiczny. Wybierając produkty wysokiej jakości, automatycznie mniej kupujemy i generujemy śmieci, co ma ogromny wpływ na kondycję naszej planety.

Innym czynnikiem, który łączy wspomniane style, jest fakt, że pomimo naczelnych zasad, które odróżniają te kierunki od innych, tak naprawdę najważniejsze są nasze preferencje i potrzeby. W ten sposób powstają wnętrza nie tylko funkcjonalne i ponadczasowe, ale przede wszystkim skrojone na miarę naszych potrzeb. 

 

Wnętrza zmieniają się i rozwijają tak samo jak my. Stworzenie bazy w stosowanych kolorach i ponadczasowych materiałach jest najlepszym sposobem na to, abyśmy mogli jednocześnie cieszyć się funkcjonalnym, komfortowym mieszkaniem oraz cyklicznym przeprowadzeniem mini metamorfoz za pomocą dodatków. 

 

 Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; Zdjęcia: Yassen Hristov; stylizacja: Anna Salak
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; Zdjęcia: Yassen Hristov; stylizacja: Anna Salak

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków