Apartament dla pary łączący dwie osobowości właścicieli | BLACKHAUS

Urządzenie pierwszego wspólnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Młode małżeństwo, które marzyło o komfortowym i funkcjonalnym miejscu do życia zwróciło się o pomoc do Karola Cieplińskiego z pracowni BLACKHAUS. W efekcie ich współpracy powstało niebanalne wnętrze pełne wyrafinowanej elegancji i łączące dwie osobowości właścicieli. Zamiłowanie do surowych oraz naturalnych materiałów współgra tu z romantyczną naturą właścicielki. Projekt zdobył drugie miejsce w 12. edycji konkursu Vasco Integracja.

Apartament dla pary
Apartament dla pary | Proj.: Karol Ciepliński, pracownia BLACKHAUS; Fot.: Bartłomiej Sękowski

Biel, czerń i prawdziwa domowa dżungla | Nowe życie 30-letniego budynku

Złoty podział

Młode małżeństwo planowało przeprowadzkę do pierwszego wspólnego mieszkania – 53-metrowego apartamentu zlokalizowanego niedaleko historycznego centrum starego miasta. Głównym założeniem projektu miało być stworzenie niebanalnego wnętrza, które jednocześnie będzie funkcjonalne, dające komfort użytkownikom i estetyczne. Inwestorom zależało na stworzeniu przestronnej przestrzeni. Zrezygnowali więc z pierwotnego 3-pokojowego układu, na rzecz dwóch przestronnych pokoi. Architekt Karol Ciepliński z pracowni BLACKHAUS wyjaśnia: „dużą wagę przywiązałem tu do detalu i sposobu łączenia materiałów. W całym mieszkaniu zastosowałem drzwi dyskretnie wkute w listwy przypodłogowe. Dzięki temu wyraźne, geometryczne podziały mieszkania są jeszcze bardziej widoczne. 

Apartament dla pary
Proj.: Karol Ciepliński, pracownia BLACKHAUS; Fot.: Bartłomiej Sękowski

Dwie twarze strefy dziennej

Strefę dzienną tworzy salon wraz z otwartą kuchnią. Między obiema częściami zaznaczono wyraźną granicę. Monochromatyczna, nieskazitelna, biała kuchnia niemal wtapia się w ścianę. Jej największą ozdobą jest podłoga wyłożona konglomeratem z subtelnymi żyłami. W salonie króluje natomiast elegancja i ciepłe kolory ziemi, z jednym wyjątkiem w postaci ciemnoniebieskiej sofy. Architekt zastosował tu ciekawy zabieg, który ociepla wnętrze – sufit pokryto tapetą imitującą drewno. Jedną ze ścian dekoruje wyjątkowa tapeta z motywem liści palmy. Na jej tle ustawiony jest złoty, stalowy regał mieszczący rodzinne pamiątki pamiątki oraz białą porcelanę. W zaprojektowany na zamówienie mebel został wkomponowany grzejnik NIVA w białym kolorze, tworząc spójną i harmonijną całość z resztą wyposażenia. 

Proj.: Karol Ciepliński, pracownia BLACKHAUS; Fot.: Bartłomiej Sękowski

Apartament dla pary z dżunglą w sypialni

Punktem centralnym sypialni jest ściana z tapetą o tropikalnym wzorze. Tworzy ona wyjątkowe tło dla łóżka tapicerowanego welurem w ciemno-niebieskim kolorze. Tkanina ta pojawiła się również pod postacią kurtynowych zasłon, tworząc klamrę kolorystyczną z narożnikiem w części dziennej. Na przeciwko łóżka znalazła się elegancka konsola wraz z dekoracyjnymi detalami, a nad nią pejzaż w pozłacanej, rzeźbionej ramie oraz dekoracyjna oprawa oświetleniowa. Architekt zadbał, także o wygospodarowanie miejsca na garderobianą szafę oraz toaletkę pani domu. 

Wakacyjny klimat w sypialni – pomysły, które wprawią Cię w dobry nastrój

Apartament dla pary
Proj.: Karol Ciepliński, pracownia BLACKHAUS; Fot.: Bartłomiej Sękowski

Łazienka w stylu minimal

Aranżacja łazienki zdecydowanie obiega od eklektycznego charakteru części dziennej i sypialni. Tutaj zdecydowana się na minimalizm i prostotę. Wnętrze jest utrzymane w odcieniach bieli i szarości, a głównym materiałem są płyty wielkoformatowe o efekcie marmuru. Ciekawym zabiegiem jest wizualne rozdzielenie strefy WC od części mokrej, poprzez zastosowanie kontrastujących kolorów płyt. Architekt zdecydował się również na designerski grzejnik Vasco – Viola, który wpisał idealnie w przestrzeń łazienki, ze względu na swoja szerokość i smukły kształt.

Duże płytki w małej łazience? Czy to dobry pomysł?

Proj.: Karol Ciepliński, pracownia BLACKHAUS; Fot.: Bartłomiej Sękowski

 

Autor projektu: Karol Ciepliński, pracownia BLACKHAUS
Zdjęcia: Bartłomiej Sękowski

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków