Apartament dla rodziny w secesyjnej kamienicy | Proj.: Biuro Kreacja

Sopot już od początku XX wieku, był znanym kurortem wypoczynkowym. Powstawały tu wówczas budynki w stylu romantycznym oraz architektura letniskowa z werandami i wykuszami, które wzbogacano o secesyjne detale. Architektki z pracowni Biuro Kreacja stanęły przed wyzwaniem zaprojektowania wnętrza mieszkania, znajdującego się w zabytkowej, secesyjnej kamienicy, zlokalizowanej w samym sercu miasta. Jak podkreślają Paulina Banasik oraz Dorota Terlecka: „jako projektanci starałyśmy się podejść z największym szacunkiem do zachowanych elementów, wydobywając największe atuty tego wnętrza. Całość naszego projektu harmonijnie łączy detale secesyjne z nowoczesnymi, tworząc przyjemne oraz funkcjonalne wnętrze dla całej rodziny.”.

Apartament w secesyjnej kamienicy
Projekt: Biuro Kreacja | Paulina Banasik, Dorota Terlecka; Wizualizacje: Paulina Banasik

Poznańskie mieszkanie z secesyjną sztukaterią | Proj.: LBWA

Pocztówka z wakacji

Wizytówką mieszkania jest jasny hol, łączący strefę prywatną mieszkania z ogólnodostępną. Już od progu wprowadza w klimat wnętrz, w których inspiracje secesją, łączą się ze stylem klasycznym oraz wakacyjnym klimatem stylu Hampton. W przedpokoju znalazła się dyskretna zabudowa, która podnosi funkcjonalność korytarza, nie zaburzając jego czystej formy. Nowoczesny design lustra Oskara Zięty, stanowi przyjemny kontrast dla łagodnych, klasycznych detali. Z holu trafiamy do serca domu, czyli kuchni połączonej z jadalnią. Przestrzeń utrzymana jest w świetlistej, ciepłej kolorystyce – antycznej bieli, szarości, zestawionej z naturalnymi teksturami drewna oraz marmuru. Zabudowa kuchni, przy zachowaniu secesyjnego lejtmotywu, zadowoli najbardziej wybrednego fana domowej gastronomii.

Apartament w secesyjnej kamienicy
Projekt: Biuro Kreacja | Paulina Banasik, Dorota Terlecka; Wizualizacje: Paulina Banasik

Kuchnia oraz salon tworzą połączoną część dzienną, a przejście pomiędzy pomieszczeniami podkreśla ażurowa zabudowa. Eklektyczność pomieszczenia uwypuklają klasyczne sztukaterie, zachowany grzejnik żeberkowy, nowoczesne meble i oświetlenie. Wisienką na tym secesyjnym, unikatowym torcie jest niewielki gabinet, który pozwala na pełne odcięcie się na czas pracy od reszty mieszkania, a minimalistyczny wystrój nie rozprasza użytkownika. Sofa z możliwością spania dodaje gabinetowi waloru ewentualnego pokoju gościnnego.

Prywatna alkowa

Przez hol można również przejść do części prywatnej apartamentu, gdzie znajduje się główna sypialnia oraz pokój dziecka. Charakter sypialni rodziców, architektki określają mianem “pałacowej intymności”. Z przeciętnej metrażowo przestrzeni udało się wykreować miejsce na dyskretną, acz pojemną zabudowę oraz stylową toaletkę. O komfort domowników zadba łóżko z przepięknym wezgłowiem z orzechowego forniru.

Apartament w secesyjnej kamienicy
Projekt: Biuro Kreacja | Paulina Banasik, Dorota Terlecka; Wizualizacje: Paulina Banasik

W pokoju dziecięcym udało się maksymalnie wykorzystać przestrzeń i połączyć elementy funkcjonalne z marzeniami dziecka. Unikalne piętrowe łóżko i drabinki zadowolą małego mieszkańca pokoju, a zabudowy pozwolą rodzicom utrzymać porządek.

Łazienka w angielskim stylu

Klasyczna w stylu, bogata w wybranych detalach – jak mozaika – łazienka mimo trudnego układu pomieszczenia, łączy unikalną atmosferę pokoju kąpielowego, z czystą funkcjonalnością reprezentowaną przez prysznic. Marmurowe ściany to idealne tło dla wyposażenia, nawiązującego do wiktoriańskich łazienek. Złota, stylizowana armatura, stanowi prawdziwą biżuterię wnętrza. Dopełnienie elegancji i wyrafinowania stanowią detale, takie jak lustro w formie łuku, dekoracyjne kinkiety, a także złoty przycisk w strefie WC.

Łazienka w stylu wiktoriańskim – jak ją urządzić w nowoczesny sposób

Apartament w secesyjnej kamienicy
Projekt: Biuro Kreacja | Paulina Banasik, Dorota Terlecka; Wizualizacje: Paulina Banasik

Projekt: Biuro Kreacja | Paulina Banasik, Dorota Terlecka
Wizualizacje: Paulina Banasik

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków