Inspiracja tygodnia: antyczna biel we wnętrzach | IH - Internity Home
Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska

Inspiracja tygodnia: antyczna biel we wnętrzach

Biel od jakiegoś czasu staje się bardzo popularnym wyborem do aranżacyjnych total looków. Natomiast nie mamy już do czynienia z jej zimną skandynawską wersją, występującą najczęściej w duecie z szarością. Obecnie wykorzystuje się całe spektrum bieli z ciepłymi podtonami beżu, żółci, szarości czy różu. Po latach uznawania bieli za achromatyczny „niekolor”, barwa powraca do aranżacji wnętrz w zupełnie innej odsłonie. Jednym z najchętniej wybieranych wariantów jest odcień antycznej bieli. Stanowi on idealną bazę do tworzenia ponadczasowych i eleganckich wnętrz, współtworząc klimat takich stylów jak New Nordic czy Japandi. Przyjrzyjmy się więc jak antyczna biel prezentuje się w projektach architektów i zainspirujmy się moodbordami stylisty Internity Home. 

Proj.: Kulczyński Architekt; wiz. BLOK STUDIO

Antyczna biel – kolor natury

Warto podkreślić, że biel nie jest achromatyczna i zimna. Wyjaśniając, posiada całą gamę odcieni, również tych ciepłych. Antyczna biel to wariant przełamany szarością z odrobiną karmelu i posiadający brązowy podton. Użycie jej we wnętrzu, nada przestrzeni wrażenie lekkości, a zarazem przytulności. Odcień ten przywodzi na myśl surowce znane z natury tj. marmur czy alabaster. Konotacja ta sprawia, że wnętrza w kolorze antycznej bieli nabierają bardzo eleganckiego i prestiżowego charakteru. Jednocześnie antyczna biel stanowi ponadczasową bazę, na tle której pięknie będą prezentować się ciemniejsze odcienie nude: brąz, karmel i terakota. 

Interior design: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra, Photography: Jola Skóra, Syling: Anna Olga CHmielewska
Autorzy projektu: Konrad Jurek i Karolina Krzysiak – KONTEKSTY Studio; ilustracje: Joanna Nosal

Wnętrza w kolorze Antique White

Antyczna biel sprawdzi się w aranżacjach o dowolnym stylu, gdyż idealnie współgra z innymi kolorami, bez względu czy pochodzą one z palety neutrali, czy są to ciemniejsze barwy. Architekci najczęściej wykorzystują Antique White, by podkreślić nowoczesny i elegancki klimat projektowanych wnętrz. Odcień ten ma niesamowitą moc nadawania przestrzeni wyrafinowania i klasy. Właśnie dlatego tak często pojawia się w realizacjach klasycznych oraz tych inspirowanych estetyką New Scandi, New Mediterranean oraz New Rustic.

Strefa dzienna w odcianiach bieli. | Proj.: Kate&Co; Zdjęcia: Marta Behling – PionPoziom
Proj.: Magdalena Mikołajczyk, Daria Żeromska i Małgorzata Rosińska

Odcienie ponadczasowej elegancji

Popularność odcienia antycznej bieli, wynika z jej ponadczasowego charakteru. Ciepłe podtony sprawiają, że wnętrza w kolorach Antique White zyskują na przytulności, a jednocześnie dalej są uniwersalną bazą aranżacyjną. Kolor ten harmonijnie współgra z modnymi odcieniami karmelu oraz dodatkami z ratanu czy rafii. Za sprawą antycznej bieli wykreujemy przestrzeń, która nigdy nie wyjdzie z mody, a przy tym będzie pełna klasy i elegancji.

Projekt: Atelier Harpa; fot.: NPA Photography
design: Katarzyna Piotrowska Projektowanie Wnętrz, photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

>>POZNAJ INNE INSPIRUJĄCE BARWY:

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź