Apartament z widokiem na wodę | Pracownia Form of Design | IH - Internity Home

Apartament z widokiem na wodę | Pracownia Form of Design

W Zegrzu Południowym, nad samą wodą, położona jest nowa inwestycja. Na zakup mieszkania właśnie tutaj zdecydowali się Inwestorzy, którym marzyła się możliwość odpoczynku przez weekendy z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie nieopodal Warszawy. Inwestycja położona jest w kameralnej okolicy. Od granic Warszawy dzieli ją zaledwie 14 km. Pomimo wstępnych deklaracji zainteresowania większym metrażem –  zdecydowali się finalnie na mniejsze mieszkanie, które w zamian oferuje widok na jezioro. Autorami tego niezwykłego wnętrza jest pracownia architektoniczna Form of Design.

W barwach natury

Apartament posiada dużą łazienkę i aneks kuchenny. Duże panoramiczne okno oraz taras umożliwia bliski kontakt z naturą. Przez duże okno krajobraz niemalże wlewa się do środka, dzięki czemu wnętrze płynnie łączy się z zewnętrzem. To podsunęło architektom pomysł na koncepcję projektu, która od razu spodobała się klientom. Mamy więc barwy natury – piaskowy wszechobecny beż, zastosowany we wnętrzu w przeróżnych tonacjach. Paletę jasnych, naturalnych kolorów przełamują niebieskie dodatki dekoracyjne, które nawiązują do tego co za oknem.

Za szklaną ścianą

Pomimo niewielkiego metrażu, w mieszkaniu udało zawrzeć wszystkie niezbędne strefy funkcjonalne. Dzięki zabudowie kuchennej płynnie przechodzącej w wysoką zabudowę w holu, przestrzeń przedpokoju nabrała kształtu. Pierwotnie, mieszkanie było przestrzenią całkowicie otwartą, zaprojektowaną na planie kwadratu.  Architekci nie chcieli jej zanadto zamykać jednak zależało im, aby podkreślić każdą strefę z osobna. Aneks kuchenny został wyposażony kompleksowo we wszystkie niezbędne sprzęty AGD. Stół z krzesłami jest tu idealnym łącznikiem dwóch stref; kuchennej z resztą salonu gdzie znajdują się fotele oraz minimalistyczna zabudowa rtv.

Za szklaną ścianą stanęło duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Materiałowe tapety zastosowane na ścianach w tej strefie, dodatkowo zmiękczają przestrzeń. Dodatkową częścią mieszkania jest spory taras z pięknym widokiem, z którego klienci mogą podziwiać letni zachód słońca czy obserwować żaglówki, a także wsłuchiwać się w szum fal.

Zdjęcia: Michał Gąsiorowski

Para, woda, ruch

Istotnym elementem wystroju mieszkania są obrazy. Największy z nich od samego początku miał grać główną rolę w tej przestrzeni. “Para, woda, ruch” autorstwa Grażyny Smalej to wariacja na temat oceanu i żywiołu wody. Morze łączy się tu z chmurami, wnosząc ze sobą do spokojnego wnętrza hipnotyzującą energię fal.
Inna, nieco bardziej abstrakcyjna i graficzna praca autorki Anny Marii Kołodziejczyk skutecznie ożywia stonowaną przestrzeń mieszkania, na czym bardzo zależało. Mieszkanie urządzone jest w ponadczasowych barwach i materiałach, odważny kolor w dodatkach zaś idealnie balansuje łagodną kolorystykę wnętrza. „Hyacinth Blue” to wyrazisty kobalt w połączeniu innymi odcieniami błękitu.

Widok na jezioro

To, co stanowiło największe wyzwanie i jednocześnie najbardziej martwiło klientów to pomysł na wydzielenie sypialni, której brakowało w układzie zaproponowanym przez dewelopera. Pierwotnie powstało kilka różnych koncepcji, jednak przez niewielki metraż mieszkania, zdecydowano się na przeszkloną konstrukcję umieszczoną w centralnym punkcie apartamentu. Wydziela ona strefę sypialnianą, nie zabierając jednocześnie światła dziennego ani możliwości cieszenia się pięknym widokiem o każdej porze dnia i nocy naszym klientom.

Apartament częściowo urządzony w Internity Home Warszawa

https://www.facebook.com/formofdesign
https://www.instagram.com/formofdesign/

Zdjęcia: Michał Gąsiorowski
Kontakt dla mediów:
Anna Szeweluk
Form of Design Studio
E-mail: formofdesign.kontakt@gmail.com
Tel. kom.: 787 189 606

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków