Aranżacja przetykana złotem w mieszkaniu dla rodziny | Proj.: Decoroom

Nowoczesne Osiedle Wilno na warszawskim Targówku, to niemalże miasto w mieście.  Kameralna architektura niskich bloków ozdobionych muralami, zieleń, place zabaw i własna stacja kolejowa sprawiają, że chętnie jest wybierane przez rodziny z dziećmi. W jednym z budynków powstała przyjazna przestrzeń mieszkalna dla małżeństwa z dwójką dzieci, zaaranżowana przez pracownię Decoroom.

Aranżacja ze złotem
Proj.: Decoroom; Fot.: Marta Behling / Pion Poziom

Kolory Pantone 2021 – para roku wkracza na salony

Przytulnie z dodatkiem złota

Apartament składa się z salonu z kuchnią, trzech sypialni, w tym dwóch zajmowanych przez dzieci i dwóch łazienek. Architektka Ewa Dziurska, która aranżowała tą przestrzeń stworzyła jasne przytulne wnętrze, ozdobione złotymi akcentami niczym wstążką. Już od progu gości wita olbrzymie lustro w złotej ramie, które w połączeniu z oświetleniem w tym samym kolorze jest zapowiedzią tego, co zastaniemy przechodząc dalej. Do salonu prowadzą ciemne deski z lekką, złocistą poświatą, a tam podłoga zawadiacko przechodzi na ścianę. Drewniane deski nadają przytulności i są ciekawą dekoracją wnętrza, a jednocześnie optycznie je wydłużają i poszerzają. Przejście pokrycia podłogowego na ścianę, stworzyło tło dla telewizora i szafki wykonanej według projektu Katarzyny Domańskiej z Decoroom Kitchen. Okna zajmujące całą ścianę gwarantują nieskończony niemalże dostęp światła dziennego, dzięki czemu za dnia jest tu zawsze jasno i rześko. Niewątpliwą ozdobą salonu jest welurowa sofa i sąsiadujący z nią fotel w złocistym kolorze. Dwie małe pufy z zabawnymi frędzelkami w tym samym odcieniu tworzą złotą strefę wypoczynkową.  Prostokątny stolik kawowy wykonany został z blatu, który został po wykończeniu kuchni i stanowi on element łączącym obie przestrzenie. Dywan w geometryczne wzory ożywia wnętrze. Okrągły stół jadalniany stanowi umowną granicę między strefą salonową, a kuchenną.

Kuchenna prostota z odrobiną złota

Biała kuchnia to projekt Katarzyny Domańskiej z Decoroom Kitchen. Prosta zabudowa stanowi doskonałe tło dla złotych dodatków. Złoty panel w pasie roboczym niczym  satynowa wstęga okala przestrzeń. Nawiązujące kolorem uchwyty i lampy dopinają wszystko w jedną całość. Architektka Decoroom  zadbała, by w zabudowie nie zabrakło pojemnych szafek i szuflad do przechowywania. Wspomniany wcześniej kamienny blat również nawiązuje złoceniami do pozostałych elementów wnętrza.

Złoto w kuchni – oryginalne propozycje, które podniosą prestiż wnętrza

Aranżacja ze złotem
Aranżacja ze złotem w kuchni. | Proj.: Decoroom; Fot.: Marta Behling / Pion Poziom

Pastelowe sny

Główna sypialnia właścicieli stanowi pastelową oazę relaksu. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń złoto spotkamy tu jedynie w dodatkach takich jak lusterko czy wazon. Tapicerowane łóżko wykończone welurem w odcieniu pudrowego różu zachęca do udania się na odpoczynek. Na przeciw niego znajduje się zaprojektowana przez architektkę Decoroom, toaletka na całą szerokość ściany. Jest ona niewątpliwie wymarzonym i ulubionym miejscem Pani domu. Lekki metalowy stelaż tworzy delikatne wykończenie nie obciążając przy tym wnętrza. Imponująca tafla lustra w kształcie półkola, tworzy idealne miejsce do codziennego makijażu i wieczornej pielęgnacji.

Sypialnia w pastelowych kolorach | Selekcja projektów i praktyczne rady

Złota odnowa

Mieszkanie posiada dwie łazienki i obie łączy złoty kolor. W mniejszej, gościnnej ściana za toaletą jak i szafka, zostały zaprojektowane w tym kolorze. Złote panele nie tylko robią niesamowite wrażenie po wejściu, ale też odbijają światło, przez co wnętrze wygląda przestronniej. Prostokątna umywalka została osadzona na długim blacie bez stelaża, takie rozwiązanie nadaje lekkości. Duże lustro w złotej ramie nawiązuje stylem do tego z przedpokoju, a zarazem powiększa optycznie przestrzeń. Mimo niewielkich rozmiarów wnętra, zmieściła się tu też kabina prysznicowa z drzwiami otwieranymi do wewnątrz i do zewnątrz. Większa łazienka, z wanną, utrzymana jest w jasnej tonacji Tu złote są jedynie delikatne, ozdobne lamele, uchwyty szafek i rama lustra, tym razem owalnego. Architektka Decoroom wybrała ten kształt świadomie, by przełamać dużą liczbę prostych linii jaka jest wewnątrz. By powiększyć optycznie przestrzeń na jednej ze ścian zamontowano lustro od podłogi do sufitu.


O projekcie:

  • Lokalizacja: Warszawa, osiedle Wilno
  • Metraż: 95,45 m2
  • Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Ewa Dziurska
  • Projekt kuchni i zabudowy meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Domańska / Decoroom Kitchen
  • Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling / Pion Poziom

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

O DECOROOM

Pracownia Architektury Wnętrz DECOROOM jest obecna na rynku od 12 lat i z wieloma sukcesami na koncie pozycjonuje się jako jeden z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Swoich klientów zaprasza do wyjątkowego biura połączonego z showroomem w samym centrum Warszawy. Zespół DECOROOM tworzą doświadczeni architekci, zaufane ekipy wykończeniowe, działy realizacji i dział DECOROOM KITCHEN, który zajmuje się kompleksowym wykończeniem zabudowy kuchennej i meblowej. Wszyscy nieustannie dbają o to, aby dostarczać klientom jak najwyższy poziom obsługi. Firma współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży wykończeniowej, a swój wizerunek w branży zbudowała dzięki wysokim standardom wykonywanej usługi jak i współpracy z klientem. W ofercie Decoroom znajdziemy 3 pakiety: Standard, Premium oraz Designer, które odpowiadają potrzebom najbardziej wymagających klientów.

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków