Azyl na 35m2 czyli domek modułowy bez pozwolenia | make Architekci

Azyl na 35m2 czyli domek modułowy bez pozwolenia | make Architekci

Idei stworzenia domków modułowych MM, towarzyszyły trzy hasła: komfortowe maksimum funkcjonalności, opakowane w praktyczne minimum przestrzeni, wpisane w uniwersalną i ponadczasową estetykę. Rezultatem współpracy projektantów z make Architekci oraz wykonawców z firmy ModuTechnic jest powstanie niewielkiego budynku o bryle nawiązującej do popularnej stodoły. Domek modułowy bez pozwolenia może stanąć niemal wszędzie, stanowiąc prywatny azyl. Pomimo powierzchni 35m2, mieści wszystko, co jest potrzebne do komfortowego spędzania czasu, nie tylko podczas wakacji. 

domek modułowy bez pozwolenia
Prywatny azyl na 35 m2. | Proj.: make Architekci

TOP 8 najlepszych projektów domów nowoczesnych

Domek modułowy bez pozwolenia – 35m2 szczęścia 

Autorzy projektu podkreślają, że dom modułowy MM stanowi kompleksową usługę. Głównym celem jest optymalizacja procesu inwestycyjnego do możliwego minimum, unifikacją procesu wykonawczego i zapewnienie możliwości adaptacyjnych pod indywidualne potrzeby przyszłego użytkownika. MM35 jest najbardziej podstawowym z dostępnych wariantów domu modułowego i realizowany jest w ramach kompleksowej usługi, na którą składa się:

• analiza lokalnych uwarunkowań pod kątem inwestycji, poprzedzającą fazę projektową;
• kompletną dokumentację dostosowaną do wybranej lokalizacji (działki inwestora), przeznaczoną do zgłoszenia budowy we właściwym urzędzie;
• doradztwo w zakresie realizacji niezbędnej procedury formalno-prawnej oraz dalszych etapów całości procesu inwestycyjnego
• nadzór i wykonawstwo inwestycji w jednej z trzech dostępnych wersji wykończenia.

Uniwersalność obiektu sprawia, że może on pełnić bardzo różne funkcje. Jest idealnym miejscem do rekreacji sezonowej, ale też użytkowania przez cały rok czy wykorzystania jako lokal usługowy. MM35 ze względu na powierzchnię zabudowy poniżej 35m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia. 

domek modułowy bez pozwolenia
Proj.: make Architekci

Budynek szyty na miarę 

Budynek wykonywany jest w konstrukcji stalowej ocynkowanej i przygotowany do posadowienia na żelbetowej płycie fundamentowej. Przegrody zewnętrzne (ściany i dach) stanowią płyty warstwowe (z rdzeniem izolacyjnym z pianki PIR). Stosowane rozwiązania i materiały sprawiają, że budynek spełnia wymagania izolacyjności cieplnej stawiane dla budynków całorocznych. Prostota i zwartość formy, oraz jednostronnie ukierunkowany rozkład otworów w budynku, sprzyjają zastosowaniu prostych i sprawdzonych rozwiązań wykonawczych oraz optymalizacji wydajności energetycznej budynku. Wielkoprzestrzenne przeszklenie zaciera granice między wnętrzem i zewnętrzem oraz daje możliwość jeszcze pełniejszego korzystania z walorów otaczającej przyrody. Domki modułowe bez pozwolenia występują w trzech wersjach wykończenia:

  • WERSJA STANDARD – budynek w stanie surowym zamkniętym
  • WERSJA DEWELOPERSKA – budynek w wersji standard wzbogacony o drzwi do łazienki, instalacje wewnętrzne elektryczne oraz instalacje wewnętrzne sanitarne, schody na antresolę, wraz z balustradą, wykończenie posadzek parteru i antresoli winylowymi panelami podłogowymi.
  • WERSJA POD KLUCZ – tworzona w oparciu o indywidualne uzgodnienia z inwestorem
Domki modułowe bez pozwolenia
Domki występują w rożnych wersjach wykończenia. | Proj.: make Architekci

Optymalizacja i modułowość

MM35 jest usługą, której „credo” stanowi optymalizacja. Natomiast praktyczności i funkcjonalność towarzyszy projektantom i wykonawcą od etapu projektu przez realizację po przyszłe użytkowanie. Projekt stawia na osiągnięcie maksimum przestrzeni i komfortu przy minimalizacji wielkości obiektu oraz możliwym uproszeniu i unifikacji jego konstrukcji jak i całego procesu wykonawczego. Skutkuje to minimalizacją zużycia materiałów, skróceniem czasu inwestycji oraz optymalizacją jej kosztów.

Proj.: make Architekci

Modułowość domków opiera się na powtarzalności zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych. Daje to możliwość wariantowego powiększenia budynku, oraz jego ewentualnej rozbudowy w przyszłości, przy jednoczesnym zachowaniu prostej i zwartej formy. Podstawową formą modułu budynku jest 3,5m rozstaw ram konstrukcyjnych. Jest to moduł powtarzalny, o którego wielokrotność można rozbudowywać budynek. Projektanci opracowują, także powiększone warianty, o powierzchniach zabudowy 50m2 (MM50) oraz 70m2 (MM70).

Proj.: make Architekci

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków