Bajkowy dom pasjonatki wnętrz, które wymykają się schematom

Bajkowy dom pasjonatki wnętrz, które wymykają się schematom

Paulina Minta swoje wymarzone miejsce do życia stworzyła pod Poznaniem. Dom o powierzchni 160m2 znajduje się w malowniczej miejscowości niedaleko Puszczy Zielonki. Urządzony przez właścicielkę, oddaje jej pasję do wnętrz wymykających się schematom. Wzory i kolory zestawione według własnego uznania, style luźno przeplatające się ze sobą  i idealne proporcje dodatków, charakteryzuje to miejsce. Paulina zakochana w podróżach stawia na przytulność, połączoną z eklektycznym stylem. Razem z mężem ma tu wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia.

stół Miloni
Źródło: materiały prasowe; Fot. Paulina Minta

Wnętrza inspirowane wakacjami: 5 projektów w stylu Hampton

Błogi wypoczynek

Wchodząc do domu Pauliny, ma się wrażenie, że wszystko funkcjonuje tu w perfekcyjnej harmonii. Salon w neutralnej palecie barw zaprasza do niespiesznego odpoczynku z widokiem na las. Dominują tu dwa świetnie pasujące do siebie kolory, chłodny odcień szarości i ciemny błękit. O ile pierwszy, nieco konserwatywny, można zauważyć w wielu realizacjach, to drugi, w połączeniu z różnorodną paletą neutralnych odcieni, jest już wyraźnym kontrastem, zwracającym na siebie uwagę. Sposób, w jaki wchodzi w grę z neutralnymi barwami, pomaga wydobyć ich ukryte odcienie. Szare sofy i drewniane elementy wprowadzają do pomieszczeń powiew świeżości. Ogólny efekt jest subtelny i spokojny, ale z pewnością nie bezbarwny.

stół Miloni
Źródło: materiały prasowe; Fot. Paulina Minta

Serce domu

Dla Pauliny sercem domu jest piękny stół. Idealnego modelu szukali długo, ponieważ to przy nim wraz z mężem spotykają się z przyjaciółmi, razem pisząc swoją historię, przy nim też toczą się najważniejsze rozmowy i celebrowane są ważne wydarzenia czy niedzielne śniadania. Dębowy stół Avangarde z polskiej manufaktury Miloni od razu skradł ich serce i stanął w najbardziej charakterystycznym pomieszczeniu w domu – niebieskiej jadalni. Do tego koloru zainspirowała właścicieli Kit Kemp, brytyjska projektantka wnętrz i założycielka Firmdale Hotels, sieci hoteli w Londynie i Nowym Jorku.

Stół i krzesła do jadalni – jak wybrać? Praktyczne porady i inspiracje

Bajkowy eklektyzm

Poza stołem Miloni, sercem domu jest także piec kaflowy, wykonany tradycyjną metodą przez jednego z najlepszych zdunów w Polsce. Kafle pochodzą z rodzinnej kaflarni na Podlasiu. Ciepło pieca jest nie do podrobienia, to przy nim spędzają większość jesiennych i zimowych wieczorów.

Uwielbiamy łączyć nowe ze starym. Wizyty na targach staroci należą do naszych rodzinnych rytuałów. To tam często znajdujemy perełki wnętrzarskie, talerze, filiżanki, porcelanowe wazony, ale też meble, które z chęcią potem odnawiamy. Dębowe stoliki nocne, które stoją w sypialni, znaleźliśmy właśnie na pchlim targu. Po przemalowaniu na czarno nabrały zupełnie nowego charakteru

– mówi o swoich pasjach Paulina Minta

 

Na piętrze znajduje się sypialnia, łazienka, pokój gościnny i gabinet. W sypialni uwagę przykuwa komoda w pepitkę i na mosiężnych nogach, która stanowi kontrast do łóżka z różowym wezgłowiem. Widać, jak bardzo gospodyni, której dom można podglądać na instagramowym profilu minta.studio, lubi łączyć ze sobą wzory, kształty i formy, tworząc przestrzeń pełną indywidualizmu, wyrażającą to, co domownikom w duszy gra.

 


Źródło: materiały prasowe

Fot.: Paulina Minta

Więcej na: www.miloni.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków