Design lat 70. w 50 metrowym mieszkaniu | Design: Modullar | IH - Internity Home

Design lat 70. w 50 metrowym mieszkaniu | Design: Modullar

 

Właścicielka 50 metrowego mieszkania zakochana w designu z lat 70. zgłosiła się do Marii Biegańskiej oraz Eweliny Pik z pracowni Modullar o pomoc w nowej aranżacji lokum. Najważniejszym założeniem projektowym było to, aby wnętrze miało wyrazisty charakter. W efekcie powstało odważne wnętrze, pełne koloru, proste i funkcjonalne. Fascynacja polskim i skandynawskim designem z dawnych lat jest tu wyraźnie widoczna. Mamy tu lastryko oraz meble z dawnej epoki.

 

Wnętrze lekkie w odbiorze

Kuchnia została połączona z salonem, aby również wnętrze było lekkie w odbiorze zrezygnowano z górnych szafek w kuchni. Ciekawy szmaragdowy odcień mebli współgra z blatem z lastryko, a drewniana jodełka na podłodze dodaje klimatu.

 

Projekt Maria Biegańska i Ewelina Pik, pracownia Modullar. Fot. Piotr Serbin
Projekt Maria Biegańska i Ewelina Pik, pracownia Modullar. Fot. Piotr Serbin

Otwarta przestrzeń oddzielona szklanymi drzwiami

Architektki chciały optycznie powiększyć mieszkanie dlatego, aby wydzielić strefy między strefą dzienną a sypialnią wybrano szklane drzwi w czarnej ramie. W sypialni znajduję się duże minimalistyczne łóżko, a po obu stronach, zamiast małych lampek do czytania, zawieszono klasyki designu lampy Flos. Tu również jest dużo roślin, a bordowa lamperia dodaje stylu i ciepła do wnętrza.

Projekt Maria Biegańska i Ewelina Pik, pracownia Modullar. Fot. Piotr Serbin

Łazienka z wanną

W niedużej łazience również widoczna jest fascynacja latami 70. Na podłodze oraz ścianie położono płytki marki Fioranese,  imitujące lastryko. Wanna wolnostojąca oraz ryflowana szafka pod umywalkowa nadają stylu.  Złote kinkiety obok okrągłego lustra dodają blasku.

 

Modullar to pracownia architektoniczna współtworzona przez Marię Biegańską oraz Ewelinę Pik.  Projektowanie wnętrz to nie tylko ich pasja, to także wyzwanie, aby sprostać oczekiwaniom, stworzyć przestrzeń, która będzie maksymalnie funkcjonalna i mądrze rozwiązana. Starają się, aby projekty wnętrz w sferze estetyki oddawały styl życia, pasje i zainteresowania, a w sferze funkcjonalnej odpowiadały na wymagania dnia codziennego. Fascynują ich wnętrza proste, wykończone naturalnymi materiałami, pełne równowagi i ładu. Lubią, kiedy przestrzeń jest tłem dla nietypowego akcentu przyciągającego uwagę, czasami w ramach żartu, czasem zupełnie serio.

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków