Dom pod Wrocławiem w duchu japandi | Proj. Na Antresoli

Dom pod Wrocławiem w duchu japandi | Proj. Na Antresoli

Czy style pochodzące z zupełnie innych krańców świata, mogą ze sobą korelować i w to czystej harmonii? Okazuje się, że tak czego przykładem jest najnowszy projekt biura architektonicznego Na Antresoli, stanowiący połączenie klimatu znamiennego dla północy z filozofią wschodu. Wynikiem tej fuzji jest aranżacja w duchu japandi, czyli stylistyki łączącej skandynawski minimalizm i japońskie umiłowanie natury. Rezultat, zachwyci każdego miłośnika prostoty i harmonii w przytulnym wydaniu. Dziś przedstawiamy dom pod Wrocławiem, gdzie króluje drewno, najwyższej jakości materiały i ciepłe barwy. 

dom pod Wrocławiem
Salon w duchu Japandi. | Projekt: Na Antresoli; Fot.: Bartek Rąkowski

Piękno prostoty

Architektki z Na Antresoli, tym razem stanęły przed zadaniem stworzenia aranżacji domu o powierzchni 250 m2, należącego do młodej rodziny z dwójką dzieci. Zdecydowano się na naturalny dla domów jednorodzinnych, podział na strefę dzienną na parterze oraz część wypoczynkową na piętrze. Podstawą dla wnętrz stały się wysokiej jakości materiały, w tym drewno, które tworzą ponadczasowe tło całej aranżacji. Kolorystyka oscyluje w obrębie ciepłych neutrali: brązów, beży i złamanej bieli. Poczucie przytulności zostało osiągnięte dzięki wprowadzeniu tekstyliów o zróżnicowanych teksturach, min. dywanów czy mięsistych zasłon. Elementem dekoracyjnym są różnego rodzaju naczynia i wazy, przywodzące na myśl wyroby rzemieślnicze. 

Projekt: Na Antresoli; Fot.: Bartek Rąkowski

Część dzienna jest bardzo przestronna i jasna, natomiast poszczególne strefy funkcjonalne zostały w niej dość wyraźnie wyznaczone. Strefa kuchenna znajduje się we wnęce, zaakcentowanej delikatnym przepierzeniem w formie przeszklonych paneli.  Znajdująca się w niej wyspa kuchenna, może również pełnić rolę okazjonalnego stołu. Jadania stanowi przedłużenie kuchni, a wrażenie płynnego przenikania pomieszczeń, zostało osiągnięte dzięki lustrzanej ścianie, która dodatkowo rozjaśnia wnętrze. 

dom pod Wrocławiem
Szlachetne materiały, stanowią podstawę aranżacji wnętrza. | Projekt: Na Antresoli; Fot.: Bartek Rąkowski

Pokoje dziecięce w stylu Japandi

Aranżując pokoje dla najmłodszych, architektki świetnie połączyły styl całego domu z potrzebami dzieci. Udało im się stworzyć bajkowe wnętrza w duchu japandi, które będą rosnąć razem z ich mieszkańcami. Pokój chłopca dekoruje niezwykła tapeta marki Cole&Son z serii Acquario. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest podest, na którym znajduje się łóżko, ale pełniący też rolę siedziska z licznymi miejscami do przechowywania. 

Pokoje dzieci, zaprojektowane są tak, by rosły razem z nimi. | Projekt: Na Antresoli; Fot.: Bartek Rąkowski

Pokój dziewczynki utrzymany jest w pastelowych barwach. Jedną ze ścian w całości zabudowano otwartym regałem, który pomieści wszystkie zabawki, natomiast w przyszłości spełni potrzeby nastolatki. Elementem, który ucieszy każde dziecko, ale też dorosłego, jest podwieszane siedzisko.

Pokój dziecięcy – w jakich kolorach go urządzić?

Projekt: Na Antresoli; Fot.: Bartek Rąkowski

Dom Pod Wrocławiem – naturalnie, przytulnie, minimalistycznie 

Realizacja studia Na antresoli udowadnia, że minimalizm może być ciepły i przytulny. Dzięki nawiązaniu do stylistyki japandi, otrzymano wnętrze proste i funkcjonalne, ale zarazem przytulne i z dużą ilością światła. Baza aranżacji, stworzona z wysokiej jakości materiałów o uniwersalnym charakterze, będzie prezentować się dobrze przez długie lata. Wykorzystane przez architektki naturalne kolory, sprzyjają relaksowi, a jednocześnie umożliwiają wzbogacanie ich o akcenty barwne. Zadbano również, by wnętrze rozwijało się wraz z potrzebami jego mieszkańców. Ten łagodny i nieskomplikowany styl, tworzy prawdziwą rodzinną oazę.

dom pod Wrocławiem
Sypialnia w duchu japandi. | Projekt: Na Antresoli; Fot.: Bartek Rąkowski

Jak stworzyć wnętrze kapsułowe – pobierz poradnik Internity Home

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków