Eklektyzm i paryski szyk w rodzinnym mieszkaniu | Proj.: WZ Studio

Styl eklektyczny we wnętrzach, cieszy się niesłabnącą popularnością. Przyczynia się do tego możliwość łączenia w jednym miejscu, różnych tendencji. Ułatwia to projektowanie aranżacji przeznaczonych dla rodzin, kiedy trzeba uwzględnić gusta każdego z mieszkańców. Architektki z biura WZ Studio postawiły właśnie na ten styl, przy realizacji mieszkania dla rodziny z dzieckiem. Pozwoliło to na osiągnięcie równowagi między pierwiastkiem męskim i żeńskim, a całość łącznie z pokojem dziecięcym jest bardzo spójna. Projekt 100-metrowego mieszkania w Warszawie, wzbogaca sznyt paryskich kamienic, dzięki czemu powstało wnętrze eleganckie, wyważone, ale tez uwzględniające funkcjonalne potrzeby domowników. 

Proj. WZ Studio; fot. Artur Jarosz/ Trzykropy

Elegancja i harmonia 

Architektki jako kolor bazowy wybrały biel, która stanowi idealne tło dla elementów wyposażenia oraz sztukaterii. Biały sufit i ściany optycznie podwyższają mieszkanie, co daje efekt podobny do tego z historycznych kamienic. Kolejnym nawiązaniem do kamienicznych wnętrz są lamperie z paneli sztukateryjnych oraz drewniana jodełka na podłodze. Biel wybrano również dla zabudowy kuchennej, dzięki czemu powstało spójne tło dla całej części dziennej, dające efekt przestronnego, wysokiego i bardzo jasnego wnętrza. Wyposażenie jest ograniczone, ale wybrane z ogromną starannością tak, by współtworzyło eklektyczny klimat, ale i było dekoracją samą w sobie. Strefa jadalni, zorganizowana pomiędzy aneksem kuchennym a salonem, wyposażona jest w prosty stół w kolorze ciemnego drewna, uzupełniony o eleganckie krzesła. Rolę szafki RTV pełni komoda vintage o orzechowym wybarwieniu. Klamrą dla całości aranżacji są złote elementy, będące swoistą biżuterią wnętrza. Takie wykończenie pojawia się w oświetleniu, meblach oraz oryginalnych uchwytach zabudowy kuchennej. 

WZ Studio

Proj. WZ Studio; fot. Artur Jarosz/ Trzykropy

Nuta zieleni

Butelkowa zieleń jest lejtmotywem kolorystycznym aranżacji. Architektki z WZ Studio wykorzystały tą barwę, jako element przewijający się w niemal każdym pomieszczeniu. Jednocześnie nadaje ona elegancji i wprowadza do wnętrza męski pierwiastek. Poza welurowymi krzesłami i pufem, zieleń znajduje się w sypialni pod postacią ciekawej lamperii. Tutaj, panele sztukateryjne, pomalowane są na kontrastowy kolor. Butelkową zieleń znajdziemy, także w strefie WC, gdzie pokrywa górną część ściany. Znajduje się tu również tapeta z zabawnym, egzotycznym wzorem. 

Eklektyczne mieszkanie w odcieniach zieleni | Proj. KW Studio

WZ Studio

Proj. WZ Studio; fot. Artur Jarosz/ Trzykropy

Eklektyczna propozycja WZ studio

Mieszkanie zaprojektowane przez architektki z WZ studio jest idealną propozycją dla rodziny z dzieckiem. Wnętrze jest otwarte i funkcjonalne, a biała baza ułatwia ewentualne zmiany aranżacji. Panuje tutaj elegancja, harmonia oraz równowaga pomiędzy pierwiastkiem męskim i żeńskim. Klimat paryskiej kamienicy osiągnięto za sprawą wykorzystanych materiałów i sztukaterii. Natomiast klamrą spinającą ze sobą wszystkie pomieszczenia jest motyw butelkowej zieli oraz złote dodatki. Architektki udowodniły jednocześnie, że eklektyczny klimat, sprawdzi się nawet we współczesnym budownictwie. 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków