Eklektyzm i paryski szyk w rodzinnym mieszkaniu | Proj.: WZ Studio

Eklektyzm i paryski szyk w rodzinnym mieszkaniu | Proj.: WZ Studio

Styl eklektyczny we wnętrzach, cieszy się niesłabnącą popularnością. Przyczynia się do tego możliwość łączenia w jednym miejscu, różnych tendencji. Ułatwia to projektowanie aranżacji przeznaczonych dla rodzin, kiedy trzeba uwzględnić gusta każdego z mieszkańców. Architektki z biura WZ Studio postawiły właśnie na ten styl, przy realizacji mieszkania dla rodziny z dzieckiem. Pozwoliło to na osiągnięcie równowagi między pierwiastkiem męskim i żeńskim, a całość łącznie z pokojem dziecięcym jest bardzo spójna. Projekt 100-metrowego mieszkania w Warszawie, wzbogaca sznyt paryskich kamienic, dzięki czemu powstało wnętrze eleganckie, wyważone, ale tez uwzględniające funkcjonalne potrzeby domowników.

Proj. WZ Studio; fot. Artur Jarosz/ Trzykropy

Elegancja i harmonia

Architektki jako kolor bazowy wybrały biel, która stanowi idealne tło dla elementów wyposażenia oraz sztukaterii. Biały sufit i ściany optycznie podwyższają mieszkanie, co daje efekt podobny do tego z historycznych kamienic. Kolejnym nawiązaniem do kamienicznych wnętrz są lamperie z paneli sztukateryjnych oraz drewniana jodełka na podłodze. Biel wybrano również dla zabudowy kuchennej, dzięki czemu powstało spójne tło dla całej części dziennej, dające efekt przestronnego, wysokiego i bardzo jasnego wnętrza. Wyposażenie jest ograniczone, ale wybrane z ogromną starannością tak, by współtworzyło eklektyczny klimat, ale i było dekoracją samą w sobie. Strefa jadalni, zorganizowana pomiędzy aneksem kuchennym a salonem, wyposażona jest w prosty stół w kolorze ciemnego drewna, uzupełniony o eleganckie krzesła. Rolę szafki RTV pełni komoda vintage o orzechowym wybarwieniu. Klamrą dla całości aranżacji są złote elementy, będące swoistą biżuterią wnętrza. Takie wykończenie pojawia się w oświetleniu, meblach oraz oryginalnych uchwytach zabudowy kuchennej.

WZ Studio
Proj. WZ Studio; fot. Artur Jarosz/ Trzykropy

Nuta zieleni

Butelkowa zieleń jest lejtmotywem kolorystycznym aranżacji. Architektki z WZ Studio wykorzystały tą barwę, jako element przewijający się w niemal każdym pomieszczeniu. Jednocześnie nadaje ona elegancji i wprowadza do wnętrza męski pierwiastek. Poza welurowymi krzesłami i pufem, zieleń znajduje się w sypialni pod postacią ciekawej lamperii. Tutaj, panele sztukateryjne, pomalowane są na kontrastowy kolor. Butelkową zieleń znajdziemy, także w strefie WC, gdzie pokrywa górną część ściany. Znajduje się tu również tapeta z zabawnym, egzotycznym wzorem.

Eklektyczne mieszkanie w odcieniach zieleni | Proj. KW Studio

WZ Studio
Proj. WZ Studio; fot. Artur Jarosz/ Trzykropy

Eklektyczna propozycja WZ studio

Mieszkanie zaprojektowane przez architektki z WZ studio jest idealną propozycją dla rodziny z dzieckiem. Wnętrze jest otwarte i funkcjonalne, a biała baza ułatwia ewentualne zmiany aranżacji. Panuje tutaj elegancja, harmonia oraz równowaga pomiędzy pierwiastkiem męskim i żeńskim. Klimat paryskiej kamienicy osiągnięto za sprawą wykorzystanych materiałów i sztukaterii. Natomiast klamrą spinającą ze sobą wszystkie pomieszczenia jest motyw butelkowej zieli oraz złote dodatki. Architektki udowodniły jednocześnie, że eklektyczny klimat, sprawdzi się nawet we współczesnym budownictwie.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków