Eklektyczne mieszkanie w odcieniach zieleni | Proj. KW Studio

Eklektyczne mieszkanie w odcieniach zieleni | Proj. KW Studio

Zieleń została obwieszczona kandydatem na kolor roku, na długo przed ogłoszeniem oficjalnych wyników przez Instytut Pantone. Mimo, iż ku zaskoczeniu wielu wybór padł na Classic Blue, pozycja zieleni zdaje się być niezachwiana. Projektanci od kilku lat stopniowo przemycali ją do realizacji, początkowo tylko w akcentach, następnie coraz bardziej odważnie. Paleta odcieni tego koloru, których jest ponad tysiąc, pozwala na dobranie odpowiedniego tonu, a połączenie kilku różnych odcieni daje na prawdę zachwycające efekty. Pracownia KW Studio, w swojej najnowszej realizacji, zaprezentowała szerokie spektrum zieleni, która harmonijnie współgra z pastelowymi odcieniami błękitu, złamanej bieli i złotymi dodatkami. Dziś zapraszamy Was do eklektycznego mieszkania w odcieniach zieleni, znajdującego się na warszawskim Mokotowie.

KW Studio
Strefa dzienna. | Proj. KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską, Fot. PION

Strefa dzienna z khaki i motywem vintage

Zieleń w części dziennej pojawia się na zabudowie kuchennej. Fronty dolnych szafek w kolorze khaki, zostały połączone z marmurowymi blatami. Materiał ten został również wykorzystany do zabezpieczenia ściany nad powierzchnią roboczą. Górne szafki w kolorze złamanej bieli, nadają aneksowi wrażenie lekkości, podkreślając wysokość pomieszczenia. Zastosowanie złotych uchwytów wprowadziło element elegancji i eklektyczny klimat. Ciekawym elementem aranżacji strefy kuchennej jest otwarta półeczka vintage, na której eksponowane są dekoracyjne naczynia. 

KW studio
Zabudowa w kolorze khaki. | Proj. KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską, Fot. PION

Motyw zieleni powraca również w dekoracyjnych poduchach sofy, znajdującej się w strefie wypoczynkowej. Tutaj butelkowy welur, połączono z ciepłym beżem tapicerki. Całość aranżacji części dziennej uzupełniają meble vintage: okrągły, orzechowy stół na wysoki połysk, krzesła z plecionym siedziskiem i oparciem nawiązujące do stylistyki Bauhausu oraz ciekawa lampa podłogowa. Połączenie zieleni z beżami i ciepłymi odcieniami drewna, wprowadza do wnętrza klimat subtelnej elegancji, przywodzącej na myśl estetykę mid-century. Interesującym zabiegiem jest wprowadzenie do aranżacji błękitu. Właśnie w tym kolorze jest „meblościanka”, którą zabudowano ścianę korytarza, prowadzącego do części dziennej.

Proj. KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską, Fot. PION

Neo Mint w sypialni

Niewielki metraż sypialni, postanowiono maksymalnie wykorzystać. Dlatego też architekci z KW studio postawili na zabudowę w kolorze Neo Mint, dzięki której otrzymano liczne miejsca do przechowywania. Jednocześnie poza łóżkiem, nie ma tutaj żadnych dodatkowych mebli, co pozwoliło na uzyskanie atmosfery harmonii i spokoju, tak ważnej w miejscu przeznaczonym do wypoczynku. Akcent barwny został wprowadzony za sprawą dekoracyjnych poduch: musztardowych i butelkowozielonych. W sypialni, podobnie jak w strefie dziennej, motywem dekoracyjnym są złote elementy, takie jak uchwyty czy kinkiety, spełniające rolę lampek nocnych. 

7 grzechów głównych w aranżacji sypialni

KW studio
Sypialnia w kolorze Neo Mint, sprzyja relaksowi. | Proj. KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską, Fot. PION

Zielone płytki w łazience

Zieleń pojawia się również w łazience, gdzie architekci wykorzystali błyszczące płytki typu „cegiełka”. Pokryto nimi ścianę do połowy wysokości, akcentując swojego rodzaju lamperię, ciemnozielonym pasem. W tym pomieszczenie nie zabrakło, także motywu vintage, tym razem jako szafki pod umywalkę. Architekci użyli wąskiej, drewnianej komody, zwieńczonej marmurowym blatem, na którym stoi prostokątna umywalka. Z meblem koresponduje okrągłe lustro. Aranżację łazienki uzupełnia czarna armatura.

Czarna armatura wprowadza akcent nowoczesności. | Proj. KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską, Fot. PION

Różne oblicza zieleni

Wiceprezes Pantone, Laurie Pressman, tłumaczy popularność zieleni tęsknotą za naturą i chęcią obcowania z przyrodą, które wynikają z coraz szybszego tempa życia. Otaczanie się tym kolorem wywołuje poczucie komfortu, relaksu i spokoju. Ponad to zieleń łagodzi stres, działa odprężająco, wpływa na koncentrację oraz kreatywność. Kolor ten poza pozytywnym wpływem na nasze samopoczucie, pięknie prezentuje się we wnętrzach. Projekt autorstwa pracowni KW Studio pokazuje, że wśród całego spektrum odcieni zielonego, każdy znajdzie idealne tony do swojego wnętrza. W przypadku aranżacji mieszkania na Mokotowie, triada khaki, mięty i butelkowej zieleni, uzupełnia eklektyczny styl wnętrza i wprowadza akcent nowoczesności, który istnieje w korelacji z motywami vintage.

Proj. KW Studio we współpracy z Kamą Czudowską, Fot. PION

 

Współpraca: Kama Czudowska
Zdjęcia: PION
Sztuka: Karolina Bielawska

 

Kolor roku 2020 | Odcienie tej barwy zdominują wnętrza

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków