Francuski styl w warszawskim mieszkaniu | Proj: BBHome | IH - Internity Home

Francuski styl w warszawskim mieszkaniu | Proj: BBHome

Gustowne mieszkanie w Warszawie zachwyca lekkością i artystycznym klimatem. Elegancka przestrzeń, w której poczujemy się jak we francuskiej stylowej kamienicy. Sztukaterie, szarości i minimalizm podkreślają urok tego wnętrza.

Motywem przewodnim projektu architektki Agnieszki Pudlik z pracowni BBHome jest zachowanie ponadczasowej elegancji z użyciem najwyższej jakości materiałów. W całym mieszkaniu została położona w przyszarzanym kolorze, drewniana deska ułożona w jodełkę. Założeniem projektowym było stworzenie przytulnego mieszkania lecz eleganckiego pozbawionego jakiejkolwiek estetycznej kakofonii z akcentami światowego wzornictwa.

Znaki rozpoznawcze stylu francuskiego

Styl francuski we współczesnej formie łączy dwa skrajnie różne kierunki – elegancki, wysublimowany, z lekkim i niezobowiązującym. Efektem zestawienia tych dwóch ekstremów jest wnętrze nieoczywiste, awangardowe, ale wciąż wysmakowane.

Mieszkanie to posiada otwartą przestrzeń, sztukaterie i dość monochromatyczną paletę barw. Wysokie sufity oraz duży i otwarty układ pomieszczeń. Listwy dekoracyjne nadaje mieszkaniu charakteru i elegancji. To wszystko okraszone bielą, szarościami i złamanymi beżami to właśnie fundament stylu znad Sekwany. Kolor występuje tu raczej w roli niewielkiej plamy na szarym płótnie.

Strefa dzienna

Jasne wnętrze, duża, otwarta przestrzeń oraz sztukateria na ścianach  to idealna baza do stworzenia projektu bogatego w motywy francuskie. Delikatna kolorystyka, dobrej jakości tkaniny i charakterystyczne meble wyróżniają salon w stylu paryskim na tle innych wnętrz. Liczy się też blask, symetria, równowaga i dualizm. Wnętrze inspirowane delikatnym stylem ożywiają wyjątkowe formy designerskich mebli. W kuchni na ścianie nad blatem znajduję się delikatna marmurowa płytka wielkoformatowa bianco carrara. Pośrodku ustawiono drewniany stół w otoczeniu klasycznych tapicerowanych krzeseł, a nad nim zawisła dekoracyjna lampa.

Proj: BBHome
Proj: BBHome

Architektka Agnieszka Pudlik postawiła na dyskretne, wszechobecne szafy ukryte w ścianach, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Meble gotowe i indywidualnie projektowane zestawione ze sobą tworzą perfekcyjny zestaw. Nie zawsze doceniane detale – uchwyty meblowe, grzejnik w salonie czy osłona klimatyzatora na tarasie w tym projekcie zyskały należne sobie miejsce i zostały zrealizowane w ten sam staranny sposób co reszta wyposażenia. Na uwagę zasługuje też nowoczesne oświetlenie, które pełni zarówno funkcjonalną jak i dekoracyjną rolę.

Marmur i mozaika

W łazience również postawiono na klasyczne rozwiązania  wybrano marmurową płytkę, którą zestawiono z biało-czarną mozaiką. Złota armatura dodaje blasku i elegancji, a najmniejsze detale przykuwają oko.

Mieszkanie częściowo zostało wyposażone w salonach Internity Home. Zapraszamy!

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków