Fuzja scandi z boho w kolorach Pantone | Mieszkanie projektu Na Antresoli

Fuzja scandi z boho w kolorach Pantone | Mieszkanie projektu Na Antresoli

Fuzja stylu scandi i boho, z dodatkiem złota, a to wszystko w palecie kolorystycznej Pantone, na sezon wiosna/lato 2019. Tak wygląda krótki przepis na wnętrze idealne dla 3-osobowej rodziny i kota. Rezultatem połączenia jest przestrzeń, gdzie panuje idealna harmonia między zastosowanymi stylami i kolorami, oraz którą łatwo poddawać zmianom wraz z upływającym czasem. Zobaczcie co zaproponowały architektki z biura Na antresoli, właścicielom małego mieszkania we Wrocławiu. 

Salon z jadalnią i aneksem kuchennym. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Mieszkanie dla rodziny i kota

Zadaniem architektek z Na antresoli, było zaaranżowanie wnętrza dla pary z małym dzieckiem i ich kota. Inwestorzy dysponowali mieszkaniem o powierzchni 70m2, znajdującym się we wrocławskiej kamienicy. Trudny układ mieszkania, oparty na planie trapezu, zdeterminował punkt wyjścia, jakim było prawidłowe rozwiązanie funkcji przestrzeni. Wyzwanie stanowiły również przeszklenia na większości ścian, które z jednej strony były ogromną zaletą, ale z drugiej wadą, gdyż powodowały brak miejsca na meble. Cel, który miał zostać osiągnięty to: funkcjonalne, jasne i przestronne wnętrze, z drewnianą podłogą jako dominującym elementem dekoracyjnym. Projekt, nieco przekornie zakładał, by to przestrzeń grała główną rolę, a meble tworzyły neutralne tło dla książek i dodatków.   

Galeria grafik stanowi ciekawą dekorację salonu.| Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Ciekawą, nie zagracającą domu, dekoracją jest ściana ze zdjęciami, grafikami, czy pamiątkami. Zamiast generować we wnętrzu bibeloty zbierające kurz, zdecydujmy się na stworzenie galerii, która będzie nam przypominać o najważniejszych momentach lub po prostu będzie zbiorem ładnych obrazków. 

Pomieszczenie gospodarcze ze strefą telewizyjną na zewnętrznej ścianie. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Architektki zdecydowały się na stworzenie przestrzeni dziennej, w skład której wszedł aneks kuchenny, jadalnia i salon. Dzięki wysokim oknom, strefa ta jest bardzo jasna i posiada piękny widok. Ciekawym rozwiązaniem jest wydzielenie pomieszczenia gospodarczego, na którego zewnętrznej ścianie zorganizowano strefę telewizyjną. Monitor został wpuszczony, w zaprojektowaną na wymiar, zabudowę meblową, natomiast sprzęt RTV ukryto za metalową siatką. Całość pomalowano na czarno, tak aby wizualnie ukryć telewizor.

Aneks kuchenny. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Układ aneksu kuchennego po obrysie litery U, spowodował, że mimo niewielkich rozmiarów, strefa jest bardzo funkcjonalna. Udało się nawet wygospodarować „półwyspę”, na której znajduję się zlew, ale służącą również jako bar. Fronty szafek w kolorze złamanej bieli ze złotymi uchwytami, zestawione są z czarnym błyszczącym blatem. Podłoga, pokryta jest heksagonalnymi płytkami imitującymi marmur z kolekcji Allmarble, producenta Marazzi.

„Półwyspa” kuchenna pełni również rolę baru. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Zrealizuj marzenie o drewnianej podłodze z Internity Home

Zestawienie barwne

Paleta barwna, zastosowana przez architektki jest dość wąska, ale jednocześnie bardzo ciekawa. Ciężko pozbyć się analogii do trendów na sezon wiosna/lato 2019, ogłoszonych przez Instytut Pantone. Podstawą kolorystyczną aranżacji mieszkania są neutrale w postaci złamanej bieli (Sweet Corn) oraz sojowego beżu (Soybean). Baza została wzbogacona o akcenty brązu (Toffee), zieleni (Terrarium Moss), błękitu (Princess Blue) oraz o złote akcenty dekoracyjne. 

 

Kolory Pantone 2019

 

Wybór kolorów z palety trendów barwnych na sezon wiosna/lato 2019 Instytutu Pantone. | Źródło: www.pantone.com

Sypialnia to prawdziwa oaza, w której można wypocząć po długim dniu. Tutaj, bardziej niż w innych częściach mieszkania, podkreślony został klimat boho, głównie za sprawą tekstyliów. Subtelną dekorację stanowi makrama umieszczona nad łóżkiem, niewielki etniczny dywan oraz krzesło o plecionym siedzisku, które może również spełniać rolę szafki nocnej. 

Sypialnia w klimacie boho. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Beż to nowa szarość! Myślenie o aranżacji wnętrz coraz skuteczniej, dominowane jest przez kolor. Szarości i biele wypierane są przez ciepłe beże i brązy, wsparte błękitami i zielenią oraz wzbogacone o złoty akcent. 

Dzięki tekstyliom łatwo nadamy wnętrzu, pożądany charakter. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Łazienka utrzymana jest w stylu minimalizmu skandynawskiego. Prysznic bez brodzika, został wydzielony we wnęce i zamknięty szklanym parawanem. Aranżacja została dopełniona prostą szafką pod umywalkę w kolorze orzecha oraz lampami wiszącymi o złotych kloszach. Warto zwrócić uwagę na ciekawy układ płytek: częściowo wertykalny – płytki przesunięte względem siebie, częściowo w jodełkę.

Łazienka z ciekawym układem płytek. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Scandi spotyka boho

Styl skandynawski jest świetną bazą do aranżowania mieszkania. Dzięki neutralnym barwom i prostym formom, jest idealną parą dla boho, które wprowadza nutę artystycznego szaleństwa. Poza różnicami, oba style łączy zamiłowanie do naturalnych materiałów: drewna, wikliny czy tkanin. Fuzja scadni z boho, stanowi także świetny kompromis między wnętrzem męskim, a kobiecym, łącząc te dwa pierwiastki w harmonijną całość. Zaletą projektu Na antresoli, jest z pewnością to, że mieszkanie będzie można łatwo przearanżować, wraz z upływającym czasem i zmieniającymi się potrzebami. Co najważniejsze kot właścicieli, jak widać na zdjęciach ilustrujących wpis, czuje się w nowym mieszkaniu bardzo dobrze:)

Strefa jadalniana. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Złote oświetlenie stanowi trend coraz silniej wkraczający do projektów architektów. Jednocześnie jest to szybki i łatwy sposób na wprowadzenie modnego akcentu do wnętrz. 

Hol z galerią zdjęć. | Źródło www.naatresoli.pl; fot. @agatapiatkowskafotograf

Styl skandynawski z nutą boho we wnętrzach

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków