Gdańskie mieszkanie w kolorach morza i plaży | Proj.: Plan A

Gdańskie mieszkanie w kolorach morza i plaży | Proj.: Plan A

Przepis na ciekawą interpretacje wakacyjnego mieszkania przeznaczonego na wynajem, odnajdziemy w realizacji pracowni Plan A. Architekci zainspirowali się kolorystyką Bałtyku i jego plaż. Postawili na naturalne materiały oraz odcienie morskiej wody od spektrum szarości po błękity i zielenie. Bazą jest biel, która z jednej strony stanowi idealne tło, a z drugiej sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Pomimo lokalizacji w ścisłym centrum Gdańska z łatwością można tu odpocząć i cieszyć się nadmorskim klimatem. 

mieszkanie w kolorach morza
Mieszkanie w kolorach morza. |  Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A; Fot.: Adam Biermat

Mieszkanie w Sopocie zainspirowane bałtyckimi plażami | Proj.: Plan A

Relaksująca kolorystyka

Mieszkanie zlokalizowane jest w kwartale nowej zabudowy wielorodzinnej przy ulicy Św. Barbary, kilkadziesiąt metrów od Mariny Gdańsk nad Motławą. Apartament o powierzchni 61m2 zaprojektowano z myślą o wynajmie. Dlatego zdecydowano się na drobne zmiany w układzie funkcjonalnym. Pierwotnie aneks kuchenny był wydzielony ścianą od korytarza. Architekci zdecydowali się ją wyburzyć i w ten sposób uzyskano obszerną strefę dzienną wraz z holem wejściowym. Lokal składa się z salonu z kuchnią, dwóch sypialni, dużej łazienki oraz oddzielnej toalety. Założeniem projektu było stworzenie tu oazy spokoju, pomimo usytuowania mieszkania w Śródmieściu Gdańska. Zatem istotne było odpowiednie dobranie kolorystyki i materiałów. Postawiono na spokojne, pastelowe odcienie szarości, błękitu oraz zieleni, kojarzące się z morzem. Atmosferę relaksu dopełniają proste drewniane meble. Ciekawym akcentem są płytki nad blatem roboczym w aneksie kuchennym. Cegiełki typu zellige w kolorze morskiej zieleni, dzięki swojej wibrującej powierzchni wprowadzają dekoracyjny element i przywodzą na myśl falującą tafle wody. 

mieszkanie w kolorach morza
Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A; Fot.: Adam Biermat

Miejski azyl pełen harmonii

Atmosfera harmonii szczególnie odczuwalna jest w sypialniach mieszkania. W mniejszej architekci połączyli szarość z relaksującym odcieniem szałwiowej zieleni. Poza sofą, która po rozłożeniu stanie się wygodnym miejscem do spania, znalazło się też tutaj biurko. Druga sypialnia zdominowana jest przez przyjemny odcień szarości. Mamy tutaj wygodne łóżko oraz drewniane meble w tym toaletkę, która również może służyć jako miejsce do pracy. 

mieszkanie w kolorach morza
Szara sypialnia. | Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A; Fot.: Adam Biermat

Łazienka mieszkania jest minimalistyczna w piaskowym odcieniu beżu. Obszerna strefa prysznica typu walk-in, sprzyja relaksacyjnym kąpielom. Ciekawe strukturalne płytki w strefie mokrej, nawiązują do powierzchni piasku na plaży. Aranżację uzupełnia prosta chromowana armatura.

Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A; Fot.: Adam Biermat

 

Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A
https://www.facebook.com/pracowniaplana/
Zdjęcia: Adam Biermat | https://www.adambiernatphoto.com/

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków