Mieszkanie w Sopocie zainspirowane bałtyckimi plażami | Proj.: Plan A

Mieszkanie w Sopocie zainspirowane bałtyckimi plażami | Proj.: Plan A

Pogoda nad polskim morzem jest bardzo kapryśna, więc przebywając na wybrzeżu należy umilać sobie czas na różne sposoby. Pomysłem architektów z biura Plan A na przyjemny wypoczynek było przeniesienie bałtyckich plaż do aranżacji mieszkania na wynajem. Dzięki takiemu wnętrzu można być w plażowym nastroju nie tylko podczas niepogody, ale i poczuć, jakby się z tej plaży w ogóle nie schodziło. Dziś odwiedzimy przytulne mieszkanie w Sopocie, gdzie królują morskie barwy, naturalne materiały i wakacyjny luz. 

Mieszkanie w Sopocie
Plażowy klimat został osiągnięty dzięki kolorystyce i naturalnym materiałom. | Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A

Odpowiedzialne projektowanie – rozmowa z architektką Karoliną Golińską

Mieszkanie w Sopocie w plażowym stylu

Niewielkie mieszkanie o powierzchni 42m2, powstało na potrzeby wynajmu krótkoterminowego. Zatem architekci musieli urządzić je z myślą o przyszłych lokatorach i ich potrzebach podczas wyjazdu. Sercem apartamentu jest strefa dzienna z aneksem kuchennym. Część ta jest dość wąska i długa, dlatego należało zniwelować to wrażenie i nadać jej przestronności. Projektanci zastosowali więc linearny układ funkcjonalny ( aneks/wyspa/stół jadalniany/salon z sofą) oraz wprowadzili lustrzany panel od podłogi do sufitu. Jasna zabudowa kuchni pogłębia pomieszczenie, a dzięki małej wyspie udało się powiększyć przestrzeń roboczą. Dużym atutem mieszkania są dwuskrzydłowe drzwi balkonowe, które pozwalają otworzyć je na dziedziniec osiedla.

Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A

Bardzo ciekawym akcentem jest metalowa kratka zainstalowana na ścianie pomiędzy kuchnią i salonem. Spełnia ona rolę galerii, na której znajdują się ciekawe zdjęcia starego Spotu. Natomiast goście mogą na niej zostawiać własne wspomnienia z pobytu. 

Morski klimat 

Architekci z Plan A zadbali, by również w sypialni panowała plażowa atmosfera. Kolorystyka została utrzymana w tonacji pochmurnego nieba. Natomiast głównym elementem kompozycyjnym jest szara lamperia, konsekwentnie przecinająca również szafę ubraniową oraz zasłony okienne. Przytulności wnętrzu tez dodaje malowany w tym samym kolorze sufit. Ciekawą dekoracje stanowi gałąź znaleziona na plaży, która zawisła nad łóżkiem. Kolejnym naturalnym dodatkiem w sypialni jest stolik nocny wykonany z pnia drzewa. 

Mieszkanie w Sopocie
Oryginalna ozdoba ściany. | Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A

Naturalna stylistyka panuje, także w łazience. Tutaj zastosowano szare fakturowe płytki na ścianach imitujące kamień, zabudowy meblowe wykończone laminatem w odcieniu naturalnego dębu oraz czarną armaturę. Element charakterystyczny stanową wzorzyste płytki podłogowe imitujące lastryko.

Projekt: Barbara Bulska, Piotr Czajkowski | PLAN A

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków