Inspiracje pop-artem w czarnym mieszkaniu rozświetlonym neonami

Inspiracje pop-artem w czarnym mieszkaniu rozświetlonym neonami

Wnętrza odzwierciedlające charakter i pasje mieszkańców stanowią wiodący trend w architekturze. Wielu inwestorów, szczególnie tych świadomych i z ugruntowanym poczuciem własnej estetyki, zgłasza się do projektantów, by przenieśli ich indywidualną wizję miejsca do życia, na przestrzeń urządzanego mieszkania czy domu. Niezwykle trudnym zadaniem jest wsłuchanie się w potrzeby klienta, poznanie jego stylu, a następnie stworzenie projektu. który trafi w gust inwestora. Zespół pracowni Kodo ma już za sobą wiele projektów, w których główną inspiracją był właśnie właściciel urządzanego wnętrza. Tym razem ich klientem był młody artysta-tatuator, doskonale czujący się w ciemnych wnętrzach, ale przy tym ceniący sztukę pop-artu, wraz charakterystycznymi dla niej, zdecydowanymi kolorami. Przemyślane połączenie czerni, sztuki popularnej oraz mocnych barw, pozwoliło stworzyć oczekiwany przez klienta efekt: ciemny, lecz nie ponury, pełen kolorów i świateł, lecz nie tandetny, artystyczny, a jednocześnie funkcjonalny.
Czarne mieszkanie
Czarne mieszkanie | Proj.: KODO

Czarne lampy – w czym tkwi ich fenomen?

Hołd dla Warhola

Niemal 80-metrowe mieszkanie na warszawskiej Pradze, zlokalizowane jest w artystycznej inwestycji Soho. Projekt miał obejmować aranżację holu, łazienki, sypialni, pralni, garderoby, dodatkowego pokoju oraz salonu z aneksem kuchennym. Punktem wyjścia dla zespołu pracowni Kodo były neony, kojarzące się z nocnym życiem miasta oraz sztuka pop-artu. Tłem dla nasyconych barw stała się czerń, która zgodnie z wytycznymi Inwestora miała dominować w mieszkaniu, tworząc tajemniczą aurę wnętrza. Wybór kolorystyki został zainspirowany ikonicznym dziełem pop-artu – serią portretów Marilym Monroe, autorstwa Andiego Warhola. Fuksjowy róż, fiolet, żółty oraz zieleń, zawarte w wybranych elementach i sprzętach tworzą spójną koncepcję, konsekwentnie przechadzającą się po poszczególnych pomieszczeniach.

Loftowo-popartowa odsłona mieszkania w kamienicy

Czarne mieszkanie
Proj.: KODO

Czarne mieszkanie i kreatywne rozwiązania

Mieszkanie, poza kompleksową użytkowością, pełne jest ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, które zyskują szczególny urok na tle czarnych ścian oraz głębokiego brązu mebli. Każde z pomieszczeń ma swój kolorystyczny motyw przewodni – w łazience króluje lustro z soczyście zieloną ramą z chrobotka, w garderobie – podświetlana szafa z opcją zmiany koloru, w salonie i korytarzu – neonowe grafiki i podsufitowe lampy led, autorska rzeźba w formie flaminga oraz intensywnie czerwona zasłona okienna. Ciekawym wątkiem są w tej przestrzeni rośliny doniczkowe, umieszczone na dedykowanych, wykonanych ze stali podwieszanych instalacjach. Są głównym czynnikiem klimatu wnętrza – pełnego artyzmu i nocnej tajemnicy, lecz przytulnego i sprzyjającego wypoczynkowi.

Czarne mieszkanie
Proj.: KODO

Czarna łazienka – leksykon produktowy!

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków