Kobiece mieszkanie w nieoczywistym wydaniu | Projekt: LOQM

Jak zaaranżować kobiece mieszkanie w różu, by nie stało się infantylnie oczywiste? Projekt mieszkania w Gdańsku autorstwa LOQM zrywa ze wszystkimi uprzedzeniami odnośnie różu i pokazuje jak go wykorzystać i z czym połączyć, by uwypuklić jego atuty. Zapraszamy Was do kobiecego wnętrza w bardzo nieoczywistym wydaniu, gdzie mieszają się ze sobą różne style, kolory i faktury. 

Projekt: LOQM, zdjęcia: Kroniki

 

Kobiece mieszkanie we wszystkich odcieniach różu

Aranżacja wnętrza została wykonana przez studio projektowe LOQM. Mieszkanie o powierzchni 52m2 znajduje się w zabytkowym kompleksie dawnych koszar w Gdańsku, a jego właścicielką jest graficzka. Lokal posiada klasyczny podział: strefa dzienna z salonem i aneksem kuchennym, strefa sypialniana oraz łazienka. Silnym akcentem kolorystycznym jest róż, jednak zmiksowany w taki sposób, że nie dominuje nad całością. Architekci postawili na odcienie od living coral, przez pudrowe po bardzo ciemne, winne barwy. Przeciwwagą dla różu są różne wcielenia błękitu: głęboki niebieski na welurowej sofie oraz szaroniebieski na frontach szafek kuchennych i zabudowie wyspy. Nieoczywistym akcentem barwnym jest żółty fotel, który świetnie odnajduje się w towarzystwie różów i błękitów.

Projekt: LOQM, zdjęcia: Kroniki

Piękna strona designu, czyli o tym jak stworzyć kobiece wnętrze

 

Kobiece mieszkanie z industrialnym akcentem

Interesującym zabiegiem jest wprowadzenie do projektu, elementów związanych ze stylem industrialnym, min. loftowego portalu o metalowej konstrukcji, który oddziela przedpokój od strefy dziennej. Oświetlenie, także nawiązuje do pofabrycznego klimatu. Zarówno w holu, jak i w salonie, zdecydowano się na projektory na szynoprzewodzie, a nad kuchenną wyspą zawisły dwie lampy o metalowych kloszach. Industrialnymi wisienkami na torcie są meble o metalowym szkielecie: stolik kawowy i regał na książki, a także okrągłe lustro z czarną ramą, znajdujące się w przedpokoju. Dodanie tych elementów niweluje subtelność przypisaną duetowi róż-błękit i dodaje wnętrzu mocnego charakteru. 

Projekt: LOQM, zdjęcia: Kroniki

Lustro to nie tylko praktyczny element wyposażenia, dzięki niemu można manipulować przestrzenią: powiększać ją i pogłębiać. Zwróćcie uwagę jak lustro umieszczone w przedpokoju, ciekawie odbija obraz z salonu.

Kobiece mieszkanie – nieoczywista oczywistość

Zadanie postawione przed architektami z LOQM, było proste: stworzyć kobiece mieszkanie. Jednak nie poszli oni na łatwiznę i postanowili zaaranżować wnętrze w dość ryzykownym miksie stylów. Poza wspomnianymi wcześniej akcentami, dodano do wyposażenia drewniany stół vintage z krzesłami o plecionych siedziskach, przywodzącymi na myśl klimat boho. Natomiast sypialnia to prawdziwy kobiecy buduar w duchu glamour, gdzie dominują pudrowe kolory i welur. Udało się w niej nawet wygospodarować miejsce na niewielka toaletkę, która znajduje się w zabudowie szafy. Projekt mieszkania jest eklektyczny, spotykają się w nim elementy charakterystyczne dla różnych, pozornie nie pasujących do siebie stylów. Jednak wszystko jest bardzo przemyślane i harmonizuje ze sobą. Mimo zastosowania licznych wątków, panuje tutaj wyjątkowy porządek i przejrzystość. Wnętrze idealnie oddaje ducha współczesnej kobiecości, której nie da się jednoznacznie zdefiniować.

Sypialnia w klimacie glamour. | Projekt: LOQM, zdjęcia: Kroniki

PRZYTULNA SYPIALNIA – JAK URZĄDZIĆ KROK PO KROKU

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków