Kolor Classic Blue w małym mieszkaniu | Proj.: STUDIO MONOCCO

Kolor Classic Blue w małym mieszkaniu | Proj.: STUDIO MONOCCO

Kolor roku 2020 nie wzbudził takich kontrowersji, jak poprzednie wybory Instytutu Pantone. Classic Blue ma symbolizować poszukiwanie ciszy i spokoju w dzisiejszym, dynamicznym świecie. Zaletą nasyconego błękitu jest to, że należy do grupy tzw. neutrali, czyli barw stanowiących ponadczasowe tło. Własnie dlatego, niebieski tak chętnie wybierany był przez architektów, długo przed ogłoszeniem tegorocznego wyboru Pantone. Projekt mieszkania autorstwa studia MONOCCO, to idealna inspiracja dla każdego, kto pragnie wprowadzić kolor Classic Blue do swoich wnętrz. Aranżacja stworzona przez architektki jest interpretacją stylu scandi w wyjątkowo przytulnym wydaniu, gdzie dominuje drewno, zielone rośliny, a akcentem barwnym jest głęboki błękit. 

Kolor Classic Blue
Projekt: STUDIO MONOCCO; Zdjęcia: Hanna Połczyńska @kroniki

Classic Blue kolorem roku 2020 | Jak go wykorzystać we wnętrzach

Skandynawskie inspiracje

Właścicielami mieszkania na warszawskim Mokotowie, jest młoda para z psem. Inwestorzy już na pierwszym spotkaniu z architektkami, konkretnie sprecyzowali swoje oczekiwania względem projektu. Wnętrze miało nawiązywać do stylistyki skandynawskiej, posiadać dużo elementów drewnianych, a materiały, w jak największej mierze, miały być naturalne. Bardzo istotne dla właścicieli było również stworzenie neutralnej aranżacji, którą będzie można uzupełniać np. kolorowymi dodatkami. 

Projekt: STUDIO MONOCCO; Zdjęcia: Hanna Połczyńska @kroniki

Lokal o powierzchni 55 m2 pierwotnie składał się z kuchni, salonu, oddzielnego pokoju i łazienki. Architektki postanowiły stworzyć przestronną strefę dzienna, otwierając kuchnie na salon. Jednocześnie uzyskano wyjątkowo jasną przestrzeń, gdzie za oknami widać cudowną zieleń Górnego Mokotowa. Aneks kuchenny w białym total looku dodaje przestronności całej strefie dziennej. Podłoga w tej części, ze względów praktycznych, pokryta jest płytkami, podczas gdy w reszcie mieszkania, wykorzystano deski ułożone w jodełkę. Pomiędzy kuchnią a salonem udało się zorganizować „kącik” jadalniany z okrągłym stołem. Wybór takiego blatu jest bardzo praktyczny, gdyż mebel zajmuje mniej miejsca, a po rozłożeniu pozwala na swobodny posiłek, nawet sześciu osobom. 

Kolor Classic Blue – powrót do ponadczasowej elegancji i prostoty

Architektki postanowiły uzupełnić monochromatyczną bazę aranżacji, nasyconym błękitem. Motyw ten pojawia się na tapicerce welurowego narożnika, który jest sercem strefy dziennej. Natomiast w sypialni, kolor Classic Blue pokrywa całą ścianę szczytową, wraz z fragmentem sufitu. Taki zabieg nadał niewielkiemu pokojowi, głębi i optycznie go wydłużył.

kolor classic blue
Projekt: STUDIO MONOCCO; Zdjęcia: Hanna Połczyńska @kroniki

Błękit pojawił się również w łazience, do której wybrano heksagonalne płytki podłogowe w tym kolorze. Dzięki zastosowaniu prysznica typu walk-in, płytkami można było pokryć całą powierzchnie niewielkiej łazienki, jednocześnie powiększając ją optycznie. 

Urządzamy łazienkę w kolorze roku 2020 – Classic Blue

kolor classic blue w łazience
Projekt: STUDIO MONOCCO; Zdjęcia: Hanna Połczyńska @kroniki

Małe mieszkanie, wiele możliwości 

Kolor Classic Blue, będący lejtmotywem wnętrza, nie jest jedynym rozwiązaniem, które zasługuje na uwagę w prezentowanym projekcie. Architektki umiejętnie „rozciągnęły” przestrzeń niewielkiego mieszkania, za sprawą sprytnych zabiegów. Zlikwidowanie ściany między kuchnią a salonem pozwoliło na stworzenie przestronnej i jasnej strefy dziennej. Jednolite pokrycie podłogi deskami, w niemal całym mieszkaniu, również wpłynęło na jego optyczne powiększenie. Szafy na ubrania znajdują się w korytarzu, dzięki czemu nie zajmują miejsca w małej sypialni. Surowość, kojarzoną ze stylem skandynawskim, łagodzą dodatki przywodzące na myśl klimat boho: plecione osłonki na doniczki, drewniane abażury lamp wiszących czy dekoracyjne poduchy. Natomiast przysufitowe listwy sztukateryjne, subtelnie nawiązują do wnętrz starych kamienic. Mieszkanie zaprojektowane przez STUDIO MONOCCO jest idealne na młodej pary i ich psa: przestronne, funkcjonalne i podatne na wprowadzanie zmian.  

Projekt: STUDIO MONOCCO; Zdjęcia: Hanna Połczyńska @kroniki

Wielki powrót plecionek do wnętrz | Hot trend

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków