Kolorowe mieszkanie z zaskakującym twistem | Proj.: NOVEL HOME Klaudia Zątek | IH - Internity Home

Kolorowe mieszkanie z zaskakującym twistem | Proj.: NOVEL HOME Klaudia Zątek

Stonowane mieszkanie w klimacie Modern Classic? Właśnie tak Inwestorka wyobrażała sobie, swój apartament zanim trafiła do pracowni wnętrz NOVEL HOME w Bielsku-Białej, gdzie doświadczeni architekci szybko zauważyli, że ten styl wnętrza nie odzwierciedla osobowości klientki. Początkowo kolor pojawił się tylko w sypialni na tapicerowanym łóżku i wyspie kuchennej. Jednak po opracowaniu projektu przez architektów, właścicielka mieszkania zdecydowała się na odważne użycie koloru. Efekt całkowicie zaskoczył wszystkich!

Kuchnia NOVEL HOME Klaudia Zątek
NOVEL HOME Klaudia Zątek
Salon | NOVEL HOME Klaudia Zątek

Nie wiedziałam, kto kogo teraz musiał powstrzymywać, szaleństwo kolorów porwało zarówno nas jak i klientkę. Doszło do tego, że to właśnie inwestorka dostarczała nam co rusz to nowe wzorniki np. tkanin – wspomina z uśmiechem właścicielka pracowni wnętrz Klaudia Zątek.

 

Praca przy tak kreatywnym projekcie dała zespołowi projektowemu mnóstwo satysfakcji. Apartament ma około 180m2 i znajduje się na obrzeżach miasta. Począwszy od układu koncepcyjnego, cały projekt był tworzony tak, aby klienci czuli się tam jak najlepiej. Całe wnętrze dlatego podzielone zostało na strefy. W apartamencie znakomicie odnajdują się mieszkańcy jak i goście dla których na górnej kondygnacji mieszkania została stworzona odrębna strefa.

Pokój gościnny | NOVEL HOME Klaudia Zątek

Hol z lustrami

W wejściu apartamentu powstała duża zabudowa meblowa, w której sprytnie ukryto za lustrami – garderobę. Po prawej stronie kuchni ukryte są w wysokiej zabudowie drzwi do spiżarni. Dominującym stylem w tym wnętrzu jest bez wątpienia klasyka. Pracując razem z klientką nad projektem, odkryto perełki z domu jej babci, które dały inspirację do dalszej pracy wprowadzając do wnętrza odrobinę klimatu MID-CENTURY. 

Stare meble oddaliśmy do odnowienia i wybraliśmy odważne kolory tkanin co dodało im nowego życia. Uważam, że idealnie się komponują w tym wnętrzu – właścicielka pracowni wnętrz Klaudia Zątek.

 

 

 

Większość mebli w tym wnętrzu zostało wykonane na indywidualne zamówienie, według projektu architektów. Inwestorzy zdecydowali się, aby na podłodze, łącznie z kuchnią, ułożyć parkiet w jodełkę francuską. Ujednoliciło to przestrzeń, nie ma tu niepotrzebnych podziałów.

Po zakończonej realizacji Inwestorka przyznała, że wszyscy jej znajomi zgodnie stwierdzili, że mimo nietuzinkowego wystroju, panuje tu prawdziwy domowy klimat w którym bardzo dobrze się czują.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków