Kolory złotej jesieni w centrum Gdyni | Apartament projektu PB Studio

Kolory złotej jesieni w centrum Gdyni | Apartament projektu PB Studio

Naturalny krajobraz to bardzo ciekawa inspiracja dla architektów wnętrz, a występujące w najbliższym otoczeniu kolory są gwarancją ponadczasowej realizacji. Architekci z PB Studio, wybrali dla swojego najnowszego projektu paletę, przywodzącą na myśl polską złotą jesień. Ciepła tonacja, obejmujące brązy, beże oraz ciemną zieleń otula przestrzeń, jednocześnie idealnie łącząc się z odniesieniami do stylu duńskiego i okresu Mid-century. Apartament zlokalizowany w centrum Gdyni, posiada widok na modernistyczną zabudowę Śródmieścia, dlatego we wnętrzu postanowiono nawiązać do tego okresu w architekturze. Projektaci wykorzystali proste geometryczne kształty i bryły oraz dobrej jakości materiały o pięknych teksturach. Tak powstał przytulny w odbiorze i minimalistyczny w formie apartament w kolorach jesieni i o duńskiej duszy.

Apartament PB Studio
Proj.: PB Studio | Fot.: Jakub Piórkowski

Kolory jesieni we wnętrzach – najpiękniejsze aranżacje i produkty

Duńskie konotacje

Początek stylu duńskiego datowany jest na lata 30. XX wieku, kiedy to Kaare Klint, twórca wydziału meblarskiego na kopenhaskiej Akademii Sztuk Pięknych, przeciwstawił się panującemu wówczas we wzornictwie, surowemu funkcjonalizmowi. Postulowane przez projektanta, łączenie walorów użytkowych i estetycznych, stały się kamieniem węgielnym pod, uznany na całym świecie, duński design. Architekci z PB Studio włączyli do projektu apartamentu w Gdyni klimat ciepła oraz przytulności, a także bardzo ciekawą selekcję wyposażenia, które nawiązują do charakterystycznego stylu, najmniejszego z nordyckich krajów. Znalazły się tu nawet unikatowe egzemplarze duńskich mebli z lat 60. – rozkładany stół oraz krzesła projektu Kai’a Kristiansen’a. 

Przytulny minimalizm, czyli styl duński

Ciepła geometria

Bazą kolorystyczną wnętrza są przyjemne odcienie, kojarzące się z najpiękniejszym momentem jesieni. Piaskowe tony wykorzystano na dużych płaszczyznach: zabudowie kuchennej oraz podłodze. Wyrazistym kontrastem jest głęboki, czekoladowy brąz, pojawiający się w detalach, ale szczególną uwagę przykuwa pod postacią wyspy kuchennej. Jako akcent barwny, architekci wybrali leśną zieleń w przygaszonej wersji. Najmocniejsze zestawienie barw znajdziemy w głównej łazience, gdzie bordowe płytki i bejcowane ciemne drewno zestawiono z kajmakowym kolorem ścian i białym, kontrastowym wyposażeniem.

Mieszkanie pod znakiem zieleni | Apartament projektu PB Studio

Różnorodność materiałów

Ostatnim, ale tak samo istotnym, czynnikiem, składającym się na ten niezwykły projekt, jest wybór materiałów. Architekci postawili na nieoczywiste połączenia. W kuchni, naturalne oraz bejcowane drewno klonowe zostało zestawione z mocnym w wyrazie marmurem. Płytki cegiełki w złamanej bieli towarzyszą drewnu nie tylko w aneksie kuchennym, ale także na autorskim regale. Półki „modernistycznej meblościanki” podtrzymują prostopadłościany wykończone małymi formatami ceramiki. Selekcję materiałów dopełnia welurowa sofa oraz postarzany dywan.

Apartament PB Studio
Proj.: PB Studio | Fot.: Jakub Piórkowski

W każdym pomieszczeniu apartamentu, architekci zadbali o ciekawe wykończenie ścian. Fragmentom z surowym tynkiem, towarzyszą oryginalne lamperie. Natomiast w głównej łazience znajdziemy kajmakowe kafle zestawione z marmurowymi płytkami o brunatnej żyle. Dla małej łazienki wybrano płytki o teksturze lastryko, na tle których pięknie prezentuje się kolorowa armatura. 

Ciepłe brązy, słodki miód i wytrawny burgund w nietuzinkowych łazienkach


Projekt: PB Studio

WWW: https://p-bstudio.com

Zdjęcia: zdjęcia Jakub Piórkowski

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków