Mieszkanie pod znakiem zieleni | Apartament projektu PB Studio

Mieszkanie pod znakiem zieleni | Apartament projektu PB Studio

Gdańska pracownia architektoniczna PB studio, znana jest z wykorzystywania w swoich projektach oryginalnych zestawień barwnych, które korelują ze sobą w idealnej harmonii. Apartament w trójmieście przeznaczony na wynajem jest doskonałym przykładem zabawy z kolorem, który w tym przypadku inspirowany jest zabytkowymi fasadami gdańskich kamienic. Butelkowa zieleń stanowi tu barwę dominującą, a towarzyszy jej ceglana siena oraz akcent ciemnego błękitu. Zapraszamy na wizytę w pięknym apartamencie, zlokalizowanym w historycznym centrum Gdańska, które stanowi wyjątkową interpretację klimatu miasta. 

Pod przewodnictwem butelkowej zieleni 

Zadaniem architektów z PB Studio było zaprojektowanie apartamentu przeznaczonego na wynajem, zlokalizowanego w centrum miasta. Poza funkcjonalnością, która miała być podyktowana przeznaczeniem miejsca, dążono do tego, by miejsce kojarzyło się z Gdańskiem, ale nie w sposób dosłowny. Tym oryginalnym nawiązaniem jest kolorystyka oraz elementy wyposażenia przywodzące nadmorskie klimaty. Przewodnim motywem barwnym jest głęboka zieleń, która została zestawiona z ceglanym odcieniem pomarańczowego. Aranżację dopełniają beże, a także orzechowe wybarwienie drewnianych elementów. 

Zabudowa RTV w kolorze butelkowej zieleni. | Projekt: PB Studio

Centrum mieszkania stanowi przestronna strefa dzienna z aneksem kuchennym, zorganizowanym wzdłuż jednej ze ścian. Część jadalniana, zaakcentowana okrągłym stołem z krzesłami, subtelnie oddziela salon od kuchni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zabudowa ściany, będąca jednocześnie strefą RTV.

Krzesła Fameg, model A-1609 przy stole jadalnianym. | Projekt: PB Studio.

Modna zieleń z czym ją łączyć – 7 udanych duetów

Dwie sypialnie

Mając na względzie przyszłą funkcję mieszkania, które miało być przeznaczone na krótkoterminowy wynajem, zdecydowano się na zorganizowanie dwóch sypialni z przyległymi do nich niewielkimi łazienkami. Pokoje zostały umieszczone po przeciwległych stronach strefy dziennej. Ten bardzo praktyczny układ pozwala na bezkonfliktową korelacje przebywających w mieszkaniu gości. 

Każda z sypialni zaaranżowana jest w odrębnej kolorystyce. W jednej z nich dominuje głęboka, morska zieleń, która jest lejtmotywem barwnym mieszkania. Ściana szczytowa pokryta jest tapetą w  fale oraz lamperią w postaci plecionki w orzechowej ramie, która przywodzi na myśl nadmorskie kawiarnie. Udało się nawet zorganizować miejsce na niewielkie biurko, które może służyć jako toaletka. 

Sypialnia z morską tapetą. | Projekt: PB Studio

Lamperie pierwotnie były dekoracyjnymi okładzinami dolnej części ścian. Poza walorem estetycznym, ich zadaniem było zabezpieczanie przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Lamperia przeżywa wielki renesans, a architekci znów podnoszą ją do rangi sztuki, udowadniając, że może być wykonana z dobrych materiałów, nie generując przy tym zbyt wysokich kosztów. Studio PB zdecydowało się na oryginalne lamperie, w dwóch różnych stylach, które zdobią sypialnie gdańskiego apartamentu. 

Druga sypialnia zaaranżowana jest w ciepłych barwach pomarańczowego, żółtego i złamanej szarości. W tym pomieszczeniu ściana szczytowa pokryta jest ozdobnymi panelami, a w dolnej części tapicerowaną lamperią. Ściana boczna zabudowana jest szafą, dzięki czemu uzyskano dużą powierzchnie do przechowywania. 

Sypialnia z pomarańczową ścianą. | Projekt: PB Studio

Oświetlenie w sypialni – praktyczny poradnik z masą inspiracji

Wnętrze inspirowane Gdańskiem 

Architekci z PB studio, podkreślają, że przy projektowaniu mieszkania zależało im na stworzeniu nowoczesnego wnętrza, które będzie kojarzyło się z Gdańskiem, a jednocześnie nie będzie dosłownym cytatem. Materiały i barwy, inspirowane są zabytkową częścią Gdańska. Wyraziste kolory ceglanej sjeny oraz odcienie zieleni zostały dopełnione mocniejszymi detalami ciemnozielonego kamienia i drewna orzechowego. Podłoga ułożona w jodełkę oraz ratanowa plecionka nadają bardziej tradycyjnego klimatu.  Mieszkanie stanowi niezwykłą interpretację historycznego klimatu miasta, zawartego w użytych kolorach przywodzących na myśl fasady zabytkowych kamienic, materiałów, a także elementom dekoracyjnym tj. tapeta w fale czy grafika przedstawiająca mapę Gdańska.

Oryginalna podwieszana komoda w kolorze butelkowej zieleni z marmurowym blatem. | Projekt: PB Studio

Gresowe płyty wielkoformatowe można wykorzystać  jako blaty i obudowy meblowe. W projekcie PB studio blaty imitujące zielony marmur znajdują się w podwieszanej komodzie oraz szafce umywalkowej w łazience 

Metamorfoza mieszkania w Sopocie | Projekt PB Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków