Kompaktowa kawalerka w kolorze pistacji | Proj.: Bran&Pine

Kompaktowa kawalerka w kolorze pistacji | Proj.: Bran&Pine

Duet architektek – Joanna Otrębska i Weronika Pariaszewska z pracowni Bran&Pine, stworzyły wyjątkowe wnętrze na warszawskiej Woli. Kawalerka przeznaczona na wynajem miała być z jednej strony wygodna, a z drugiej dość neutralna, by wpisać się w gusta potencjalnych najemców. Projektantki miały jeszcze jedną wytyczną: uwzględnić w aranżacji meble vintage, należące do inwestora. Efektem prac jest kompaktowa kawalerka w minimalistycznym duchu. Postawiono tutaj na pistacjowy lejtmotyw oraz sprytne rozwiązania, które powiększają przestrzeń.

Kompaktowa kawalerka
Kompaktowa kawalerka z pistacjową kuchnią. | Proj.: Joanna Otrębska i Weronika Pariaszewska | Bran&Pine; Fot.: PARALAX STUDIO

Pistacja w roli głównej

Lokal deweloperski o powierzchni 35m2 posiadał mało funkcjonalny podział. Dlatego pierwszą decyzją projektową architektek było wyburzenie ścian, niepotrzebnie dzielących przestrzeń. Zamiast nich stanęła wysoka zabudowa z lustrzanymi frontami, która wydziela strefę dzienną. Rozwiązanie to pozwoliło na powiększenie i rozjaśnienie wnętrza, a także umożliwiło stworzenie pojemnej przestrzeni do przechowywania oraz ściany telewizyjnej. Minimalistyczna funkcjonalność towarzyszyła również projektowi aneksu kuchennego. Tutaj postawiono na zabudowę o gładkich frontach w odcieniu jasnej mięty. Prostopadle, wzdłuż ściany zorganizowany został blat roboczy ze zlewem oraz płytą elektryczną. Dolną część zajmują pojemne szafki w kolorze pistacji. Znalazło się też miejsce na piękny barek vintage z drewna czeczotowego. Zawisł on nad blatem kuchennym, a jego głęboki orzechowy odcień wprowadza ciekawy kontrast do jasnego i minimalistycznego wnętrza. W części dziennej nie zabrakło również stołu jadalnianego oraz wygodnej sofy. 

Wnętrza w kolorach mięty | Najpiękniejsze projekty architektów

Kompaktowa kawalerka
Proj.: Joanna Otrębska i Weronika Pariaszewska | Bran&Pine; Fot.: PARALAX STUDIO

Kompaktowa kawalerka

Zastosowanie lustrzanej zabudowy pozwoliło na sprytne ukrycie części nocnej. Właśnie za nią architektki zaprojektowały sprytny mebel, który umożliwił wykreowanie bardzo funkcjonalnej, a zarazem intymnej sypialni. Wnęka na podeście kryje wygodne łóżko z umieszczonymi nad zagłowiem kinkietami, pełniącymi rolę lampek nocnych. Natomiast pod łóżkiem znalazły się pojemne szuflady. Przy ścianie udało się również wygospodarować miejsce do pracy, gdzie stanęło biurko o lekkiej metalowej konstrukcji.

Sprytnie ukryta strefa home office | Najciekawsze pomysły architektów 

Kompaktowa kawalerka
Proj.: Joanna Otrębska i Weronika Pariaszewska | Bran&Pine; Fot.: PARALAX STUDIO

Łazienka w dobrym stylu

Ostatnim, ale również wartym uwagi, pomieszczeniem jest łazienka. Jej aranżacja jest minimalistyczna, ale z mocnym akcentem w postaci podłogi. Architektki wybrały płytki o teksturze marmuru z silnym kontrastem bieli i czerni. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć pistacjowego lejtmotywu. Kolor ten pokrywa pas ściany z umywalką. Strefę prysznica typu walk-in wydziela transparentny parawan o czarnych profilach. Natomiast ścianę w strefie mokrej pokryto białymi płytkami w formie cegiełek. Całość uzupełnia prosta, czarna armatura. 

Proj.: Joanna Otrębska i Weronika Pariaszewska | Bran&Pine; Fot.: PARALAX STUDIO

Projekt: Joanna Otrębska i Weronika Pariaszewska | Bran&Pine
Zdjęcia: PARALAX STUDIO

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków