Mieszkanie w budynku z lat 30., a w nim boho i spora dawka zieleni

Mieszkanie w budynku z lat 30., a w nim boho i spora dawka zieleni

Mieszkania w starych budynkach przyciągają inwestorów ze względu na wyjątkowy klimat i ciekawą architekturę. Jednak większość z nowych właścicieli pragnie dostosować takie wnętrza do współczesnych potrzeb i panujących trendów. Julia Zembrzuska ze Studio METRY, doskonale wie jak połączyć ducha czasu z potrzebami mieszkańców, a w swojej pracy kieruje się przywiązaniem do Warszawy i jej zabytkowej architektury. Najnowsza realizacja projektantki stanowi tego świetny przykład. Powstała ona w dwupokojowym mieszkaniu na wysokim parterze kameralnego budynku z lat 30-tych, znajdującego się na pograniczu Sielc i Starego Mokotowa. Obok stuletnich mebli, stanęły elementy wyposażenia w stylu boho, do tego dużo zielonych akcentów. Nowy układ nadał przestrzeni współczesną funkcjonalność, a to wszystko z poszanowaniem historii miejsca. 

Mieszkanie w budynku z lat 30. i ciekawa aranżacja w stylu boho. | Proj.: Julia Zembrzuska | Studio METRY| Fot.: @Kąty Proste – fotografia wnętrz.

Zielone mieszkanie dla 4-osobowej rodziny | Proj. DESIGN MY DEER

Wyjątkowa strefa dzienna

Pierwotnie mieszkanie składało się z dwóch pokoi i kuchni, natomiast po zamianie układu na strefę dzienną z sypialnią, udało się powiększyć i doświetlić przestrzeń. Jasny salon z aneksem kuchennym stanowi przykład udanego miksu stylów, gdzie eklektyzm przeplata się z boho, dając atmosferę spokoju i relaksu. Kolorem przewodnim aranżacji jest zieleń w różnych odcieniach, od jasnej eukaliptusowej po soczysty leśny kolor. Podłogę pokrywa dębowy parkiet w jodełkę, nawiązujący do tradycyjnych pokryć wykorzystywanych w mieszkaniach z lat 30. Kolejnymi elementami z duszą jest ponad stuletnia szafa oraz oryginalny stół w stylu art deco. Plecionki w postaci abażurów lamp czy osłonek na doniczki wprowadzą do wnętrza swobodny klimat boho. Natomiast czarne akcenty nadają subtelnej kolorystyce charakteru.

Mieszkanie w budynku z lat 30.
Proj.: Julia Zembrzuska | Studio METRY | Fot.: @Kąty Proste – fotografia wnętrz.

Całoroczne wakacje

Zastosowana przez projektantkę kolorystyka oraz dodatki w stylu boho, nadają aranżacji wakacyjnego klimatu. Szczególnie w sypialni zadbano o tego typu atmosferę. Obok ratanowych elementów wyposażenia, wprowadzono tutaj naturalne tekstylia: wełniany dywan, bawełnianą narzutę oraz lniane zasłony. Białe ściany są idealnym tłem dla ciekawej selekcji mebli, a jednocześnie optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Barwny lejtmotyw pojawia się w sypialni na ścianie za łóżkiem, która została pomalowana zgaszonym odcieniem eukaliptusowej zieleni.

Wakacyjny klimat w sypialni – pomysły, które wprawią Cię w dobry nastrój

Mieszkanie w budynku z lat 30.
Proj.: Julia Zembrzuska | Studio METRY | Fot.: @Kąty Proste – fotografia wnętrz.

Zielona łazienka z charakterem

Warto na sam koniec zajrzeć do łazienki mieszkania, w której można odnaleźć mnóstwo zielonych inspiracji. W tym pomieszczaniu projektantka zaproponowało już nieco mocniejszy i bardziej charakterny klimat. Płytki o teksturze barwnego lastryko pokrywają podłogę oraz ścianę na 1/2 wysokości, tworząc tym samym ciekawą lamperię. Powyżej ściany zostały pomalowane na leśny odcień zieleni. Szafka podumywalkowa o drewnianych frontach nawiązuję to mebli vintage znajdujących się w mieszkaniu. Jej blat został wykończony czarnym granitem, do którego idealnie dobrano misę umywalkową. Całość uzupełnia czarna armatura.

Zielona łazienka – trend, który nie przemija | Zobacz najlepsze projekty

Proj.: Julia Zembrzuska | Studio METRY | Fot.: @Kąty Proste – fotografia wnętrz.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków