Mieszkanie w męskim stylu wymykające się schematom
Projekt: Emwe studio architektury

Mieszkanie w męskim stylu wymykające się schematom

Zespół pracowni projektowej Emwe, stanął przed zadaniem zaprojektowania męskiej przestrzeni w apartamencie na prestiżowym wrocławskim osiedlu. Architektki musiały stworzyć koncepcję zakładającą całkowitą transformację pierwotnego układu funkcjonalnego, by nowa przestrzeń odpowiadała potrzebom i stylowi życia Inwestora. Ich propozycja, wymyka się schematom dotyczącym męskiego stylu – króluje tutaj naturalny minimalizm w klimacie japandii oraz new nordic. Architektki zaproponowały projekt, w którym główną rolę grają wysokiej jakości materiały, ponadczasowa elegancja oraz przytulność.

mieszkanie w męskim stylu
Projekt: Emwe studio architektury

Dom z kompleksem do glampingu ulokowany pośród malowniczej scenerii

Wszystko, co potrzebne do życia

Apartament składa się z części dziennej, sypialni, łazienki oraz mini siłowni. Każde z tych pomieszczeń zostało zaaranżowane w sposób niezwykle spójny, tworząc harmonijną całość. Inspiracją dla koncepcji wnętrza był styl japandi oraz new nordic, które wprowadzają do przestrzeni minimalistyczną elegancję i funkcjonalność. Tym samym architektki śmiało przełamały schemat, według którego styl męski równa się ciemnym wnętrzom w klimacie industrialnym. Podstawą dla wrocławskiego apartamentu są tekstury drewna oraz kamienia, połączone z tkaninami o wyraźnym splocie. Niezwykłą uwagę poświęcono także selekcji wyposażenia, które obejmuje designerskie meble oraz starannie dobrane oświetlenie, tworzące spójną i stylową przestrzeń.

New Nordic – poznaj bliżej styl, który zdominuje aranżacje wnętrz

mieszkanie w męskim stylu
Projekt: Emwe studio architektury
mieszkanie w męskim stylu
Projekt: Emwe studio architektury

Przestrzeń do wypoczywania

Apartament autorstwa Emwe to przykład doskonałej harmonii męskiego stylu z przytulnością i minimalistyczną elegancją. Całość została zaprojektowana tak, aby sprzyjać wypoczynkowi oraz stanowić oazę relaksu po intensywnym dniu. Naturalna baza kolorystyczna jest ponadczasowa i tworzy przyjemną atmosferę. Starannie dobrane oświetlenie podkreśla detale i tworzy nastrojowe światło wieczorami, nadając wnętrzu wyjątkowego charakteru. W projekcie nie zapomniano również o zdrowym stylu życia Inwestora, dlatego znalazło się tu miejsce na mini siłownie. Utrzymana w stylistyce spójnej z resztą wnętrz, zapewnia możliwość codziennego treningu w domowych warunkach.

Opowieść o prostocie i przemijaniu rzeczy w apartamencie w stylu japandi

mieszkanie w męskim stylu
Projekt: Emwe studio architektury

Łazienka, utrzymana w minimalistycznym stylu, zachwyca prostotą i elegancją. Wykorzystane materiały, takie jak kamień i ceramika, tworzą wyjątkową harmonię, a funkcjonalne rozwiązania, takie jak prysznic typu walk-in z deszczownicą, zapewniają relaksujące doznania podczas codziennej pielęgnacji.

 


Projekt: Emwe studio architektury

WWW: https://emwe.pl

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków