Mieszkanie w przedwojennej kamienicy z błękitnymi sztukateriami | Design: Studio Iskry | IH - Internity Home

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy z błękitnymi sztukateriami | Design: Studio Iskry

 

Radomska ponad 100 letnia kamienica skrywa niezwykłe mieszkanie, które zostało zaprojektowane przez Marysię Gajewską i Michała Niedośpiała ze Studio Iskry.  Budynek pomimo mało dekoracyjnej fasady, wewnątrz posiada niezwykłe polichromie. Już od wejścia wita nas niesamowita klatka schodowa z zachowanymi żeliwnymi schodami oraz ozdobną balustradą.

 

Dopasowanie przestrzeni

Architekci już od samego początku wiedzieli, że wchodzą do miejsca, w którym czeka na nich niesamowite wyzwanie. Samo mieszkanie w rodzinie Inwestorów już od wielu pokoleń, obecnie przeszło w młodsze ręce, co wymagało od projektantów dopasowania przestrzeni do ich upodobań i potrzeb estetycznych. Młodzi właściciele prowadzą aktywny tryb życia, są miłośnikami podróży, gór i mocnych odważnych kolorów. Pomimo potrzeby wprowadzenia nowej energii do wnętrza, byli również otwarci na pracę ze starą tkanką, która dotrwała do współczesności w całkiem dobrym stanie.

 

Ocalały parkiet

Jeśli podczas remontu starych, historycznych miejsc uda się zachować jak najwięcej oryginalnych elementów, to jest to niezwykła nagroda dla projektanta. Architektom ze Studia Iskry udało się ocalić drewniany parkiet kasetonowy, któremu nadano jaśniejszy ton oraz uzupełniono brakujące elementy. Niesamowite wrażenie w tym mieszkaniu robi również stolarka drzwiowa oraz zachowana oryginalna sztukateria. Swoją druga młodość dostał również piec kaflowy w salonie. Został on ożywiony za sprawą pomarańczowego lustra. Właściciele mieszkania są obdarzeni dużą wyobraźnią, dlatego bez problemu zaufali architektom co do doboru kolorów i materiałów wykończeniowych.

Kamieniczny charakter

Mieszkanie miało już swój wyraźny bardzo klasyczny wygląd, kamieniczny charakter więc architekci postanowili wprowadzić odrobinę szaleństwa.  Paleta kolorystyczna, została częściowo zainspirowana polichromią na klatce schodowej. Pozwoliło to również ustalić pewne ramy aranżacyjne. Sztukaterie oraz drzwi zostały pomalowane na kolor błękitny, znakomicie zagrało to z ciepłą szarością ścian. Dodatkowo paletę barw rozszerzono o kolory dopełniające: pomarańcze, żółcienie oraz ciepłe fiolety i granaty.

 

We wnętrzu wykorzystano meble takich marek jak: Paged, Sits. Klasyczny salonowy żyrandol zastąpiła rzeźba kinetyczna Solito Mobiles, a nad fioletową kanapą zawisła fioletowa grafika Landflakes.

 

Radomska przedwojenna kamienica | Studio Iskry
Radomska przedwojenna kamienica | Studio Iskry

 

Studio Iskry to interdyscyplinarna pracownia z Warszawy. Założyciele Marysia Gajewska i Michał Niedośpiał działają na pograniczu architektury, wzornictwa oraz scenografii. Współpraca z rzemieślnikami i artystami pozwalana na wszechstronne podejście do każdego projektu oraz kompleksowymi i oryginalnymi realizacjami. Iskry stawiają sobie za cel celebrowanie codzienności, tworzenie przestrzeni i obiektów nacechowanych jakością i długowiecznością. Intuicyjne podejście do projektowania pozwala na projekty ukształtowane przez potrzeby funkcjonalne, ciekawość oraz fundamentalne zainteresowanie człowiekiem jako użytkownikiem.

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków