Niebieskie mieszkanie w męskim stylu dla właściciela dwóch labradorów

Niebieskie mieszkanie w męskim stylu dla właściciela dwóch labradorów

Mieszkanie w męskim stylu wcale nie musi być surowe – ponadczasowa czerń i uniwersalne drewno, zestawione z granatem oraz odcieniami błękitu to połączenie stonowane, a przy tym rześkie i przytulne. Dowodem takiego aranżacyjnego kompromisu jest pięćdziesięciosiedmiometrowe mieszkanie z ogródkiem, należące do właściciela dwóch labradorów. Wnętrze zostało zaprojektowane przez Zuzannę Kuc, prowadzącą pracownię ZU projektuje.

mieszkanie w męskim stylu
Design: Zu projektuje – Zuzanna Kuc; Foto: Marta Behling Pion Poziom

Kolorystyczno-geometryczna wariacja

Granat zaprasza do wnętrza już od samego progu. Barwa, nazywana nową czernią, obecna jest na tapicerowanym siedzisku w przedpokoju. Ciemny granat został zestawiony z antracytem, w kolorze którego są miejsca do przechowywania. Ten kolorystyczny motyw przewodni prowadzi do części dziennej, gdzie na pierwszy plan wyłania się lekko loftowa kuchnia z czarno-drewnianą zabudową. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym w tym pomieszczeniu jest połączenie dwóch rodzajów podłóg – szarego gresu i orzechowych desek. Zuzanna Kuc z ZU projektuje zadbała o optyczne powiększenie tej przestrzeni, dlatego też przy zabudowie kuchennej znalazło się miejsce na ogromne, niezwykle funkcjonalne lustro, za którym kryje się pojemna szafa.

Loftowe inspiracje w 36-metrowym mieszkaniu | proj. Dobry Układ

Niebieski nie jedno ma imię

Kulminacyjnym punktem strefy dziennej jest część wypoczynkowa. Tutaj show kradnie niebiesko-biało-czarna paleta barw. Stalowo błękitna kanapa na stalowych, czarnych nogach została zestawiona z dywanem z chwostami, utrzymanym w podobnej kolorystyce. Subtelnego nawiązania do stylu boho dopełniają plecione osłony na doniczki. Delikatność odcieni została przełamana czarnym stolikiem kawowym i miękkim pufem w geometryczne wzory. Całość wieńczy abstrakcyjna grafika ścienna w czarnej oprawie, a także lampy o nietypowej konstrukcji.

Łazienki w odcieniach od niebieskiego po ciemny granat – stylowe wnętrza duże i małe

Skoro już o zabawie kolorami mowa, to nie sposób nie zauważyć, że przełamaniem granatu, a jednocześnie nawiązaniem do niebieskiego motywu jest także łazienka, w której dominuje jasny błękit. Wyjątkowe w tym wnętrzu są pionowe kafelki, urozmaicone dodatkowo granatowymi płytkami o tym samym kształcie. Ten sam zabieg został zastosowany również pomiędzy szafkami w kuchni w odwrotnym układzie kolorystycznym. Całości domowego spa dopełnia szara podłoga, która jest kontynuacją kuchni i przedpokoju oraz świetnie koresponduje z drewnianą szafką pod umywalkę.

Design: Zu projektuje – Zuzanna Kuc; Foto: Marta Behling Pion Poziom

Projekt: Wnętrze prywatne
Miejscowość: Warszawa
Design: Zu projektuje – Zuzanna Kuc
Foto: Marta Behling Pion Poziom
Źródło: materiały prasowe LUXRAD

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków