Pastelowa fantazja w poprzemysłowej części Pragi Północ

Pastelowa fantazja w poprzemysłowej części Pragi Północ

Hanna Brzozowska, prowadząca autorską pracownię Inbalance, specjalizuje się w przekładaniu marzeń inwestorów na język projektowy. Tworzone przez nią wnętrza wyróżnia odważne użycie koloru oraz zestawienia faktur i materiałów, a to wszystko doprawione geometrią. Te znaki rozpoznawcze Inbalance, trafiły w gust właścicielki niewielkiego mieszkania w poprzemysłowej części Pragi Północ. Inwestorka to artystyczna dusza, estetka kochająca kolor i sztukę, pragnąca odzwierciedlić swoje upodobania w nowym wnętrzu. Miało być kobieco, wyraziście, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi w zastosowanej kolorystyce. Nie mogło zabraknąć vintage oraz geometrycznych form. Wszystkie pragnienia i oczekiwania, zostały spełnione, a mieszkanie pochodzące z rynku pierwotnego zyskało starą duszę  i niepowtarzalny klimat.

pastelowe mieszkanie
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Mieszkanie dla pary pełne kolorów i dobrej energii | Proj.: Inbalance

Cześć dzienna nadająca ton

Pierwszym pomieszczeniem, które zostało zaprojektowane była cześć dzienna. To właśnie ona narzuciła ton reszcie mieszkania i ukierunkowała projekt w stronę subtelnego eklektyzmu, przyprawionego kolorem. Prace rozpoczęła zmiana układu i wyburzenie ścianek, co pozwoliło na zwiększenie ilości miejsc do przechowywania, a sama kuchnia stała się większa i bardziej funkcjonalna. Zabudowa kuchenna łączy wariację na temat vintage z zabawą geometrią, co stanowi lejtmotyw całego projektu. Dolne szafki posiadają fronty w ciemnym wybarwieniu drewna, natomiast górne są w kolorze „idealnego” różu i posiadają dekoracyjne frezowanie oraz lamele. Poszukiwanie tego jedynego odcienia dla szafek, jak wspomina Hanna Brzozowska, wymagało paru podejść, ale po kilku próbach udało się odnaleźć wymarzony kolor. Róż ten przewija się również w innych częściach mieszkania. Zabudowy kuchni zostały zaprojektowane z ogromnym przywiązaniem do detalu. Linie i krawędzie mebli spotykają się i łączą na tych samych wysokościach. Część kuchenną zamyka kremowy regał z dekoracyjnym przeszkleniem, nawiązującym do lameli na frontach różowej zabudowy.

Avant Basic – styl, który narodził się w Social Mediach

pastelowe mieszkanie
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Flirt z historią

Smaczkiem nawiązujący do stylu vintage jest okrągły stół  w kolorze orzechowego brązu. Uzupełniają go krzesła o fantazyjnych, giętych oparciach i tapicerowanych siedziskach. Strefę jadalnianą dopełnia nowoczesna lampa wisząca, składająca się ze szklanych kul. Kremowa lamperia prowadzi ku części wypoczynkowej. Znalazła się tu jasna sofa i fotel w odcieniu zgaszonej zieleni, które są tłem dla kolorowych dodatków. Jednym z najważniejszych i najmocniejszych akcentów tej przestrzeni są ilustracje Karoliny Pawelczyk, idealnie pasujące do estetyki mieszkania.

pastelowe mieszkanie
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Wielkie wejście

Z salonu przechodzimy do przedpokoju, gdzie znalazła się duża szafa. Celowo została zaprojektowana tak, by optycznie powiększyć strefę wejściową. Jednak białym frontom nie brak dekoracyjnych frezów i uchwytów. Na fragmencie ściany przy szafie zastosowano tapetę w delikatny wzór oraz umieszczono kolorowe wieszaki. Przy wejściu do łazienki, na tle kremowej lamperii stanęła drewniana konsola. Ciekawą dekoracją przedpokoju jest lustro z charakterystycznym różowym łukiem, na którego szczycie umieszony jest kinkiet.  

Preludium wnętrza – przedpokój, który zachwyca

pastelowe mieszkanie
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Różowa łazienka

Projekt łazienki nawiązuje do reszty mieszkania. Zastosowano tu tę samą paletę barw: „idealny” róż, piaskowy beż oraz biel. Na ścianach pojawiła się mozaika, którą znajdziemy pomiędzy szafkami kuchennymi. Do połowy wysokości, ściany wykończono kaflami w odcieniach kremowego i brązowego lastryko. W różowej zabudowie umywalki, oprócz przestrzeni na przechowywanie, mieści się pralka. Całość jest prosta i minimalistyczna. Mimo niewielkiego metrażu udało się spełnić wszystkie oczekiwania Właścicielki. Delikatne wykończenie stanowi piękne tło dla fantazyjnych flakoników po perfumach, które zbiera Inwestorka.

Uspokajająca sypialnia

Sypialnia to prawdziwa oaza spokoju. Za zielonym łóżkiem powtórzono motyw kremowej lamperii, do której odcienia dopasowano zasłony. Subtelne dodatki w postaci grafik i jasnej tapety dodają pomieszczeniu charakteru, jednocześnie nie dominują i nie przytłaczają. Tu można wypocząć i oddać się ulubionej lekturze.

Sypialnia w pastelowych kolorach | Selekcja projektów i praktyczne rady

pastelowe mieszkanie
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Projekt: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance

Sesja zdjęciowa oraz stylizacja: Aleksandra Dermont
http://aleksandradermont.com/
https://www.instagram.com/aleksandradermont/

Powierzchnia: 49 m2

O PROJEKTANCIE:
Inbalance to autorskie studio projektowania wnętrz; zarówno prywatnych jak i komercyjnych prowadzone przez Hannę Brzozowską. Projekty tworzone w pracowni powstają przede wszystkim w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Odważna kombinacja powyższych elementów daje unikatowe i niepowtarzalne efekty, a wykorzystywany język projektowy pozwala idealnie dopasować koncepcję do potrzeb Klienta.
Więcej: www.facebook.com/byinbalance/ / https://www.instagram.com/_inbalance.studio/

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków