Mieszkanie dla pary pełne kolorów i dobrej energii | Proj.: Inbalance

Mieszkanie dla pary pełne kolorów i dobrej energii | Proj.: Inbalance

Niepowtarzalne, radosne i przepełnione kolorem mieszkanie, które wywołuje uśmiech i emanuje dobrą energią. Tak w jednym zdaniu można opisać realizację autorstwa studia Inbalance, stworzoną dla młodej pary i ich kota o wdzięcznym imieniu Gustaw. Oryginalne wnętrze odzwierciedla marzenia inwestorów o domu, gdzie cały rok panuje wiosna. Właśnie dlatego motywem przewodnim są nasycone barwy kojarzące się z tą porą roku: żółcienie, zieleń i różne odcienie czerwieni. Wszystko ubrane w geometryczne formy ze sporą dawką drewna wprowadzającego przytulność i elementami vintage wieńczącymi dzieło. Nie można również oprzeć się wrażeniu, że w projekcie obecne są echa stylu Memphis, powstałego w latach 80. z miłości do formy, opływowych kształtów i kolorów. 

mieszkanie dla pary
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Memphis Group – czy styl pełen kolorów i wzorów powróci?

Kierunek: Memphis

Mieszkanie o powierzchni 70m2 zlokalizowane jest na warszawskim osiedlu Kamionek. W pierwotnym założeniu dewelopera było podzielone na trzy pokoje, jednak inwestorzy wraz z projektantką zdecydowali się maksymalnie otworzyć wnętrze. Po połączeniu dwóch pomieszczeń powstała przestronna i słoneczna część dzienna z aneksem kuchennym oraz kącikiem do pracy. Klasyczna baza wnętrza czyli białe ściany i jodełka na podłodze, umożliwiła barwne szaleństwo w zakresie wyposażenia. W strefie salonu stanął narożnik w kolorze słonecznej żółci, uzupełniony o elementy vintage: stolik kawowy oraz komodę. Ta część mieszkania płynnie przechodzi w jadalnie, gdzie znajduje się duży, drewniany stół z krzesłami w stylu retro, których siedziska otapicerowane są tkaniną w kolorze zgaszonej czerwieni. Nad nim zawisła oryginalna lampa nawiązująca do zabawy geometrią we wnętrzu. Salon oddzielony jest od korytarza ażurowym regałem, przez który promienie słońca docierają do strefy wejściowej. Tuż obok niego zorganizowano kącik do pracy. Podwieszany blat zajmuje mało miejsca, a jednocześnie pozwala na swobodne korzystanie z niego dwóm osobom. Całość dopełniają kolorowe grafiki, książki, rośliny, rozmaite pamiątki i przedmioty właścicieli. To właśnie te dodatki dopełniają aranżację i sprawiają, że wnętrze jest odbiciem jego mieszkańców, a atmosfera, która w nim panuje jest niepowtarzalna.

mieszkanie dla pary
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Kuchnia w kolorach wiosny

Strefę dzienną zamyka aneks kuchenny w literę L. Został on subtelnie wydzielony z przestrzeni salonu, za sprawą barwnego lastryko, które pokrywa podłogę. Górna część zabudowy oraz płytki nad blatem roboczym są w kolorze białym, co optycznie podwyższa i poszerza strefę kuchni, jednocześnie nadając jej lekkości. Natomiast nawet na tym białym tle zadbano o barwny twist, który pojawia się pod postacią żółtych uchwytów oraz fug w tym samym kolorze. W dolnej części postawiono na fronty w pięknym odcieniu zgaszonej czerwieni, które dodatkowo zdobi dekoracyjne frezowanie. Blat roboczy wykonany jest z drewna, co tworzy stylistyczną klamrę nawiązującą do elementów wyposażenia z salonu. Aneks kuchenny równomiernie oświetlają oprawy natynkowe, stapiające się z powierzchnią sufitu, stając się tym samym niemal niewidoczne. 

Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Triumf koloru we wnętrzach – TOP 10 barwnych projektów

Kolorowe sny

Triumf koloru ma swoją kontynuację, również w sypialni. Głównym bohaterem tego pomieszczenia jest dekoracyjny zagłówek. Składa się on z okręgów tapicerowanych welurem w kolorze wina. Jego oryginalną formę podkreśla żółty łuk, namalowany na ścianie za łóżkiem. Dodatkowym smaczkiem w aranżacji jest zabawna lampa wisząca, której oprawę tworzą kule o różnej wielkości. Elementy drewniane, podobnie jak w części dziennej, nadają atmosfery przytulności. Wprowadzono je za sprawą ścianki z lameli oraz szafek nocnych.

Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

Energetyczna łazienka

Ostatnim pomieszczeniem, do którego zaglądamy jest łazienka. Ona również nie została pozbawiona koloru i geometrycznych akcentów. Już samo wejście podkreśla namalowany nad drzwiami półokrąg. Wewnątrz znajdziemy geometryczne płytki podłogowe w kolorach bieli i czerni. Ścianę z umywalką podkreślono energetycznym odcieniem żółci, natomiast wewnętrzną stronę drzwi zdobi lamperia z pasem zgaszonej czerwieni w górnej części. Aranżację uzupełniają czarne elementy: armatura, profil parawanu prysznicowego, oprawa lustra oraz wykończenie kinkietu. Detale te nadają wnętrzu graficznego charakteru.  

mieszkanie dla pary
Proj.: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance; Fot. i stylizacja: Aleksandra Dermont

O PROJEKTANCIE: STUDIO INBALANCE

Inbalance to autorskie studio projektowania wnętrz; zarówno prywatnych jak i komercyjnych prowadzone przez Hannę Brzozowską. Projekty tworzone w pracowni powstają przede wszystkim w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Odważna kombinacja powyższych elementów daje unikatowe i niepowtarzalne efekty, a wykorzystywany język projektowy pozwala idealnie dopasować koncepcję do potrzeb Klienta.

Projekt: Studio Projektowania Wnętrz Inbalance
WWW: https://www.instagram.com/_inbalance.studio/
Sesja zdjęciowa oraz stylizacja:  Aleksandra Dermont
WWW: http://aleksandradermont.com/

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków