Pierwsze mieszkanie młodej pary: nowoczesne z dużą wyspą

Pierwsze mieszkanie młodej pary: nowoczesne z dużą wyspą

Pierwsze, własne mieszkanie jest miejscem, w którym realizują się wnętrzarskie marzenia o miejscu idealnie dopasowanym do indywidualnych potrzeb i stylu życia. Podczas jego urządzania inwestorzy pragną stworzyć przestrzeń, w której będą czuć się dobrze – w końcu u siebie. Rolą architekta jest wsłuchanie się w te potrzeby i przekucie ich na funkcjonalne rozwiązania, umożliwiające komfortowe korzystanie z przestrzeni przez długie lata. Pierwsze lokum pewnej młodej pary miało być ciepłe, przytulne i pomimo niewielkiego metrażu, sprzyjające licznym wizytom oraz gotowaniu dla gości, co uwielbia robić Pani domu. Marta Wiewór z NAM STUDIO zaproponowała inwestorom nowoczesną aranżację z dużą wyspą kuchenną, piękną paletę zgaszonych zieleni z dodatkiem bordo oraz złote detale. Efekt finalny oczarowuje nastrojowym klimatem, ciekawą selekcją materiałów i oryginalnymi rozwiązaniami. 

Granat, bordo i zieleń w 55 – metrowym mieszkaniu | proj. Wonderspace

Mieszkanie gotowe na gości

Królową części dziennej jest wspomniana wyspa kuchenna, której zadaniem jest nie tylko komfortowe przygotowywanie posiłków, ale przede wszystkim przyjmowanie gości. Została zaprojektowana tak, by zastąpić stół i pomieścić spore grono osób. Pokaźnych rozmiarów wyspę, wizualnie odciążono dzięki stalowym nóżkom, do których nawiązuje ażurowy regał nad blatem. Zabudowa kuchenna w odcieniach ciepłego beżu pięknie komponuje się z barwnym motywem przewodnim jakim jest bordo i zieleń. Wykończenie ściany nad blatami roboczymi płytami o teksturze drewna, wprowadziło pożądaną przez Inwestorów, przytulność i jednocześnie jest idealnym tłem dla stalowych detali.  

małe mieszkanie z wyspą
Proj.: NAM STUDIO, fot.: Zasoby

Nowoczesna boazeria 

Dalszą cześć mieszkania zajmuje otwarta strefa dzienna, w której znalazł się prawdziwy „eyecatcher”. Architektka zaproponowała dekoracyjne wykończenie ściany telewizyjnej. Dolną część wykończono panelem w kolorze bordo, tworzącym oryginalną wariację na temat lamperii. Powyżej znalazła się nowoczesna boazeria pomalowana na zgaszony odcień zieleni, w którą został wpisany ekran telewizora. Szafkę RTV, tak jak pozostałe zabudowy czy meble, wykonano według autorskiego projektu. Nad szarą sofą zawisły drewniane półki, które były kolejną wytyczną Inwestorów. Mają one stanowić miejsce ekspozycji pamiątek, książek i bibelotów, przywożonych z licznych podróży pary. 

Nowoczesna lamperia | Najciekawsze pomysły i praktyczne porady

małe mieszkanie z wyspą
Proj.: NAM STUDIO, fot.: Zasoby

Salon posiada bezpośrednie przejście do sypialni, na której ścianach również dominują zielenie, a nieco bardziej dekoracyjnego charakteru dodają trzy kinkiety na mosiężnych talerzach. W tej niewielkiej przestrzeni udało się wygospodarować miejsce na biurko, tak ważne w dobie pracy zdalnej. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, zaproponowanym przez zespół pracowni NAM STUDIO jest oddzielna garderoba. Pozwoliło to na zrezygnowanie z dużych szaf w sypialni i zastąpienie ich jedynie wiszącymi szafkami, które nie przytłoczyły wnętrza.

Ciekawe patenty

Strefę wejścia wydziela posadzka wykończona płytką o teksturze betonu, z którą świetnie współgra drewno na ścianie, tworzące rodzaj wysokiej lamperii. Na jej tle znalazło się okrągłe lustro oraz wygodna ławka, a kropkę na i stanowi wisząca lampa o stożkowym kloszu. W korytarzu udało się jeszcze zmieścić pojemną zabudowę. 

małe mieszkanie z wyspą
Proj.: NAM STUDIO, fot.: Zasoby

Ostatnim pomieszczeniem prezentowanego mieszkania jest łazienka. Zespół pracowni NAM, podszedł do jej aranżacji z równym pietyzmem, co do pozostałych przestrzeni. Stylistycznym nawiązaniem do projektu jest lamperia z ryflowanej szarej płytki z rysunkiem żyły. W górnej części wykorzystano kwadratową mozaikę z białą fugą, co nadało monolityczny look. Zabudowy zostały wykonane z ciemnego drewna, które przewija się w całym mieszkaniu, a czarna armatura nadaje wnętrzu charakteru. Nad zabudową miski WC znalazło się miejsce dla plakatów, które wprowadzają nieco koloru i balansują całą przestrzeń

Zielona łazienka – trend, który nie przemija | Zobacz najlepsze projekty

małe mieszkanie z wyspą
Proj.: NAM STUDIO, fot.: Zasoby

Projekt: NAM STUDIO

IG: @namstudio_

Zdjęcia: Zasoby

IG: @zasoby.studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków