Połączenie Prowansji z Loftem | Design: Black Locus | IH - Internity Home

Połączenie Prowansji z Loftem | Design: Black Locus

Wola Justowska, malownicza dzielnica Krakowa, kojarzona jest z urokiem, elegancją i wyjątkowym klimatem. To właśnie tutaj, w 2023 roku, powstała jedna z najbardziej niezwykłych realizacji domów jednorodzinnych, której wnętrza emanują harmonią, ciepłem i oryginalnością. Połączenie stylu prowansalskiego z loftowym minimalizmem stworzyło unikalną atmosferę, która zachwyca i inspiruje. Za projekt tego wnętrza odpowiada pracownia architektoniczna Black Locus.

Rodzinne przytulne i stylowe wnętrze

Głównym założeniem projektowym było stworzenie rodzinnego wnętrza, które będzie nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne i przytulne. Zespół projektowy postawił na zgaszone kolory ziemi, które są spójne w całym domu i doskonale współgrają z czernią oraz butelkową zielenią. Ta subtelna paleta barw nadaje pomieszczeniom charakteru i zapewnia przyjemne wrażenia estetyczne.

Design: Black Locus Medard Grabowski Foto: DekoriaLove.

Połączenie stylu prowansalskiego z klimatem loftowym

Elementem, który wyróżnia tę realizację, jest odważne połączenie stylu prowansalskiego z loftowym klimatem. Drewniana podłoga wykonana z jodły klasycznej stanowi bazę dla całej aranżacji, nadając pomieszczeniom ciepła i przytulności. Płytki w kuchni jaki i w łazience marki Equipe doskonale komponują się z resztą wnętrza, dodając mu nowoczesności i wyrafinowania.

Oświetlenie, które zostało wybrane do tego projektu, pochodzi z renomowanej marki Shilo. Dzięki niemu każde pomieszczenie nabiera dodatkowego charakteru i staje się jeszcze bardziej przytulne. Natomiast armatura pochodzi od producenta Zuchetti doskonale współgra z surowymi i przemysłowymi akcentami, tworząc harmonijną całość.

Szczególną uwagę zwrócono również na wybór ceramiki. Klienci wyrazili życzenie, aby uzyskać efekt fuzji przytulnego wnętrza z surowymi i przemysłowymi wstawkami. Dzięki starannie dobranym elementom ceramiki udało się osiągnąć ten zamierzony efekt, tworząc unikatowe i wyjątkowe wnętrza, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Projekt „Przytulna Wola Justowska” to doskonały przykład na to, jak połączenie różnych stylów i inspiracji może prowadzić do stworzenia wnętrz pełnych harmonii, ciepła i wyjątkowego charakteru. Ta niezwykła realizacja udowadnia, że czasem to właśnie odważne decyzje projektowe przynoszą najpiękniejsze efekty, które będą cieszyć oczy i duszę przez wiele lat.

 

Black Locus Medard Grabowski Od 2018 świadczy usługi kompleksowego projektowania wnętrz, stawiając nacisk na odważne rozwiązania, by stworzyć niepowtarzalne, ale i praktyczne wnętrza dopasowane do inwestora. Przed projektowaniem pod własnym szyldem Black Locus, swoją wiedzę zdobywał na Akademii Śląskiej oraz Politechnice Krakowskiej, by następnie wykorzystać ją w praktyce przy współpracy z kilkoma śląskimi i krakowskimi pracowniami architektonicznymi.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Dymarska-Zimoląg

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków